Ось уже п’ятий рік поспіль на сході України не вщухають військові дії. Лави ветеранів АТО й ООС поповнюються мало не щодня. На превеликий жаль, збільшується і кількість загиблих героїв.
Сьогодні Чернігівщину вперше відвідала Міністр у справах ветеранів України Ірина Фріз аби обговорити із керівництвом області та ветеранським активом Придесення нагальні питання забезпечення прав і належних соціальних гарантій учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих героїв.
Розпочалось перебування високої гості із вшанування світлої пам’яті героїв, які поклали своє життя у боротьбі за цілісність і незалежність нашої держави та покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО і Героям Небесної Сотні.
Крім того, Ірина Фриз відвідала комунальну установу «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради, де оглянула виставку «Блокпост пам’яті» і ознайомилась із основними напрямами діяльності осередку патріотичного виховання Чернігівщини.
Після цього Ірина Фриз зустрілась із головою обласної ради Ігорем Вдовенком та головою облдержадміністрації Олександром Мисником. Учасники заходу обговорили актуальні проблеми виділення земельних ділянок для воїнів АТО й ООС, забезпечення їх житлом і пільгами. Не залишились поза увагою також нагальні питання забезпечення права на безкоштовну освіту для ветеранів, в тому числі на другу освіту. Ірина Фриз розповіла про успішні практики інших областей у цій царині, адже чимало ветеранів – це саме молоді люди. Саме тому потрібно дати їм можливість повернутися до нормального життя і брати активну участь у розбудові держави. Очільники Чернігівщини підтримали ініціативу, тож сторони домовилися співробітничати у цьому напрямку.
Завершилась конструктивна зустріч підписанням тристороннього Меморандуму про співпрацю між Міністерством у справахветеранів України, Чернігівською обласною радою та Чернігівською обласною державною адміністрацією. У ньому підписанти домовились координувати діяльність і взаємодію для забезпечення реалізації прав та соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством України особам, які брали участь у бойових діях під час проведення АТО й ООС, членам їх сімей і сприяти задоволенню їх суспільних інтересів та першочергових потреб.
Як зауважив Ігор Вдовенко, сьогодні основним завданням є розбудова та налагодження злагодженої роботи органів державної влади і місцевого самоврядування на всіх рівнях таким чином, щоб вони надавали всю необхідну допомогу та підтримку демобілізованим військовослужбовцям-учасникам АТО й ООС, добровольцям, мобілізованим до лав АТО та членам їх сімей, рідним і близьким як військовослужбовців, так і загиблих бійців.
Голова обласної ради висловив переконання, що сьогоднішня плідна зустріч і підписання тристороннього Меморандуму про співпрацю сприятиме більш ефективній реалізації державної політики щодо захисту ветеранів, налагодженню конструктивної взаємодії новоствореного міністерства з ветеранським активом та інститутами громадянського суспільства на теренах Чернігівщини.
Після цього Ірина Фриз поспілкувалась із представниками ветеранських організацій і спілок Чернігівщини, волонтерами та членами родин загиблих героїв. До розмови долучилися також перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, керівники профільних структурних підрозділів виконавчої влади області.
Серед питань, які найбільше цікавили жителів Чернігівщини, удосконалення процедури надання пільг і збільшення знижки за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) до 75% не лише для учасників бойових дій а й для родин загиблих у зоні проведення АТО й ООС, зниклих безвісти та полонених. За словами Ірини Фриз, вона особисто та очолюване нею міністерство активно виступають за перегляд законодавства в частині надання пільг ветеранам та цілком підтримує позицію та відстоює інтереси сімей, які втратили під час військових дій своїх рідних. Обговорили присутні і питання медичного забезпечення та лікування учасників бойових дій. За словами Ірини Фриз, на сьогодні є попередні домовленості з Міністром оборони України щодо розробки комплексної програми, яка передбачає формування психологічного профілю військовослужбовця, програму декомпресії та психосоціальної адаптації. Крім того, при Міністерстві найближчим часом буде створено Експертну раду з питань психосоціальної адаптації та забезпечення міжвідомчої координації, яка буде займатися як розробкою нормативної бази, так і опрацюванням механізмів її реалізації.
У рамках робочої поїздки на Чернігівщину Міністр у справах ветеранів України відвідала і комунальну установу «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради, яка рішенням п’ятнадцятої сесії обласної ради сьомого скликання у жовтні минулого року створена на базі колишньої Вузлової лікарні станції «Чернігів» Південно-Західної залізниці. Наразі у закладі ще проводяться ремонтні роботи, триває процес облаштування приміщень, проте вже зараз працівники центру активно допомагають фізично і морально відновлюватись нашим воїнам та їх рідним, здійснюють комплекс заходів, спрямованих на соціально-психологічну реадаптацію та ресоціалізацію учасників бойових дій, членів їх родин і родичів загиблих. У Центрі пройшли реабілітацію вже 79 учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих, з яких 7 дітей.
За матеріалами відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Виконавчого аппарату Чернігівської обласної ради