Пам’ятаємо героїв Крут

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути відбувся один із найжорстокіших боїв в історії України.

Тривав він 5 годин. Проти більш ніж чотирьохтисячного загону Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова виступили підрозділи армії УНР у складі загону Вільного козацтва, офіцерів і курсантів Першої Української військової школи, Поміченого куреня Січових стрільців, які загалом нараховували більше п’яти сотень вояків.

Не зважаючи на втрати, в бою під Крутами оборонці української державності отримали військову перемогу. Наступ ворога було зупинено та здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.

Нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації вже 9 лютого на переговорах у Бресті досягнути міжнародного визнання Української Народної Республіки.

Сьогодні ж на місці легендарного бою на Чернігівщині на території Меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут» (село Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області) відбулися заходи з вшанування пам’яті Героїв Крут, в яких взяли участь делегації з різних міст, районів Чернігівщини й інших регіонів України, представники влади, різних політичних сил, а також Чернігівського земляцтва.

Свєтлана ШАХ

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Герої не вмирають, На Чернігівщині | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.