Дорога до серця

«Мало якому народові в світі доводилось переживати трагічнішу, нещаднішу долю, як та, якої зазнав за своє історичне життя і зазнає й досі український народ.» Сергій Єфремов

З фізичного рабства ми, надіємось, вийшли, однак духовного ніяк позбутися не можемо. Проте нашим дітям це необхідно, щоб вони могли відрізняти добре від злого, своє від чужого. Душа не терпить порожнечі, бо стає тоді маріонеткою в чужих руках.

Візиткою кожної людини повинна бути людяність, а нації – культура, любов до своєї батьківщини, свого слова, пісні, одягу. Якщо ж одяг вже стає не тільки популярним, а й модним та стильним, то над нашою мовою й культурою ще потрібно багато працювати. Відродження національного духу актуальне, як ніколи, бо без знання наших витоків не збережемо своєї душі.

Досвідом і своїми напрацюваннями з цієї теми ділився педагогічний колектив Марковецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Бобровицького району, де проходив районний семінар учителів інформатики та шкільних бібліотекарів.

2120455

2120461

Робота розпочалася екскурсією до шкільного історико – краєзнавчого музею, де шкільні екскурсоводи цікаво розповіли про історію села, перебування у ньому Тараса Шевченка, про воїнів – афганців. Але найбільше зачепила душі слухачі екскурсія про болючу тему сьогодення – війну на Сході України. Матеріали зібрала та підготувала директор школи Галина Шевченко, їй допомагала бабуся одного із хлопців, що загинули, Маріте Даценко. Розповідь про Артема Уса та Сергія Бовсуновського, стенд «Мрії зламане крило…», пісня Катерини Бужинської «Я – солдат» нікого не залишили байдужими.

Далі гості продовжили роботу в групах. Бібліотекарі переглянули змістовну літературно – музичну композицію «Почуйте серцем голос»», присвячену життю та творчості Тараса Шевченка, а вчителі інформатики «за круглим столом» ділились досвідом з колегами. Потім гостей запросили на заочну екскурсію Чернігівщиною «Шевченко в нашім домі», де діти розповіли про пам’ятні місця нашої області, які відвідав великий Кобзар далекого 1846 року. Сільський голова Тетяна Сугоняко, яка теж була присутня на цих заходах, подарувала гостям та дітям пам’ятні значки.

Закінчилась робота семінару екскурсією до Шевченківського дуба. Там було започатковано акцію «Зав’яжи стрічку – загадай бажання». Якщо нам вдалося достукатися до сердець гостей, то загадані бажання здійсняться, бо такі вікопомні дерева мають незвичайну силу. А більшість бажань були пов’язані з надією на спокійне та мирне небо над нашою Батьківщиною.

14 листопада відбулася зустріч з учасником АТО, випускником школи Олександром Костюченком, на ній були присутні директор школи Галина Шевченко, сільський голова Тетяна Сугоняко, вчителі, учні 7 -11 класів.

Олександр Костюченко частий гість у рідній школі, от і тепер він не відмовився відповісти на питання учнів. Вони були досить різні, але найбільше і дорослих, і дітей цікавило одне – коли закінчиться війна та прийде мир. Він показав фотографії своїх фронтових друзів, розповів про будні солдатів.

Інший учасник бойових дій, Юрій Кулик, передав своєю донькою декілька осколків від снарядів та мін, щоб діти на власні очі побачили смертельне залізо, яке забрало життя двох марківчан – Сергія Босуновського та Артема Уса, Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, згадали імена всіх, хто воює на Сході.

Ми гордимося щоденним подвигом і щиро вдячні всім солдатам, які ціною свого життя та здоров’я захищають нашу Вітчизну. Ми молимось, щоб їх оминали кулі, бо вони потрібні нам живими та здоровими.

Наталія ЩЕТІНІНА, заступник директора Марковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів з виховної роботи

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.