Відійшов до Господа

Відійшов до Господа наш земляк – колишній ректор Київських духовних академії і семінарії протоієрей Миколай Забуга.

Zabuga

13 листопада, після тяжкої та тривалої  хвороби,  на 64-му році життя, відійшов до Господа клірик Київської єпархії, почесний настоятель столичного храму великомученика Георгія Побідоносця та попередній ректор Київської духовної академії і семінарії (1994-2007) протоієрей Миколай Забуга.

У п’ятницю, 14 листопада, труну зі спочилим було доставлено до Успенського собору Києво-Печерської Лаври, де у суботу, 15 листопада, після Божественної літургії було звершено чин Відспівування.

Народився у 1951 році у місті Бахмач Чернігівської області. Закінчив факультет романо-германської філології Чернівецького державного університету. У 1981 році перебував у складі контингенту радянських військ в Афганістані на офіцерській посаді. Переїхав до Києва, займався викладацькою та перекладацькою діяльностями.

У 1992 році висвячений Блаженнішим Митрополитом Володимиром у диякона, а пізніше – у священика. 1994-го року затверджений на посаді ректора Київської духовної академії. Доцент кафедри основного богослов’я, викладач основного богослов’я, історії католицизму і протестантизму, історії екуменізму. За роки ректорства керував великою кількістю робіт дипломних і на здобуття наукового ступеня кандидата богослов’я. Був головним редактором «Трудів Київської Духовної Академії» та «Православного вiсника», постійним представником Предстоятеля УПЦ у Всеукраїнській раді Церков, секретарем Навчального комітету при Священному Синоді УПЦ, членом Богословської комісії при Синоді, Вченої ради Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У 2005 році, зберігши посаду ректора, був призначений головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. У 2007 році звільнений з посади ректора КДАіС і призначений ректором Полтавської духовної семінарії зі збереженням посади голови ВЗЦЗ. Пізніше подав рапорт про звільнення на спокій у зв’язку зі станом здоров’я.

В останні роки протоієрей Миколай був кліриком і почесним настоятелем храму святого великомученика  Георгія Побідоносця  (біля Залізничного вокзалу).

Нагороджений орденом Червоної Зірки, українськими орденами «За мужність» 3-го ступеня та «За заслуги» 3-го ступеня, церковними орденами і багатьма  відзнаками. Тривалий час був активним членом Бахмацького відділення та ветеранського об’єднання земляцтва.

У зв’язку з непоправною втратою, висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким, священикам Київської єпархії, побратимам-ветеранам афганської війни.

Світла пам’ять про Миколу Забугу назавжди залишиться в наших серцях.

Ветеранське об’єднання земляцтва

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.