Серед неймовірних людей з усього світу, які захищають Україну зі зброєю в руках у складі Іноземного легіону в складі Збройних Сил України, є Бен Грант – син британської парламентарки-консерваторки Хелен Грант. Раніше вона була міністеркою спорту Великої Британії, а нині – радниця прем’єр-міністра Бориса Джонсона.
30-річний колишній королівський морпіх, ветеран Афганістану, Бен Грант, приїхав в Україну на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, 10 березня 2022 року. Причому таємно, не сказавши своїй матері. Про рішення сина захищати свободу та територіальну цілісність України вона дізналася згодом.
У травні Бен Грант з побратимами врятували свого товариша, теж британця Діна Артура, якого важко поранили під час контрнаступу наших захисників на північ від Харкова. Завдяки оперативним і правильним діям, у київській лікарні легіонеру врятували йому ногу. Прикметно, що сам поранений, Дін Артур, каже, що мати можливість воювати за Україну – це честь, і називає українців «великим народом», наголошуючи на мужності українських військовиків. «Ці хлопці по-справжньому б’ються. Вони вступають у гру ніби аутсайдери та перемагають. Вони роблять це щодня, без упину. Не тільки хлопці на передовій, а й волонтери, лікарні, кожен», – цитує його The Telegraph.
Про Бена Гранта як керівника групи іноземних легіонерів, які воюють на боці Україні, пишуть і російські таблоїди. Зрозуміло, в цілком негативних конотаціях.
Однак навряд чи це турбує самого Гранта. Він вперевнений, що бореться на стороні добра і правди та готовий продовжувати боротьбу до цілковитої перемоги України. Бо захищає не просто територію, а цінності та людські життя. Коли по приїзді в Україну у березні його питали, чому він тут, він сказав, що вирішив приїхати до України після того, як побачив відео бомбардування одного з українських житлових будинків, на яких було чути дитячий крик: «Я батько трьох дітей, і, якби це були мої діти, я знаю, що я зробив би – я пішов би і бився».
І він б’ється. А ми вдячні йому, як і всім нашим захисникам та захисницям!
За повідомленням кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка