Глава Червоного Хреста Білорусі Дмитро Шевцов зізнався, що «брав, бере, і братиме — активну участь» у незаконній депортації дітей з України.
Про це повідомляє білоруський опозиційний портал Зеркало.
Шевцов під час чергової поїздки на тимчасово окуповану територію Донецької області заявив у репортажі телеканалу Білорусь 1, що його організація бере участь у вивезенні дітей з України.
Глава Білоруського товариства Червоного Хреста висловив обурення стосовно звинувачень в адресу Білорусі у викраданні українських дітей. Оскільки за його словами, ці діти приїжджають до Білорусі «на оздоровлення».
«І чесно кажучи, річ у тому, що і білоруський Червоний Хрест брав у цьому — і бере, і братиме — активну участь», — сказав Шевцов.
Він виправдовувався, що Червоний Хрест нібито дбає про дітей, дарує їм подарунки та робить усе, щоб діти «забули про жах війни і перепочили».
Шевцов також пояснив ціль своєї поїздки на Донеччину тим, що хотів переконати всіх, що Білорусь звинувачують «даремно». Він також додав, що «не може допустити втрати іміджу країни та білоруського Червоного Хреста».
Білоруський портал Зеркало наголосив, що під час попередньої поїздки на окуповані українські території, Шевцов був помічений у камуфляжному одязі та з літерою Z на рукаві, хоча згідно зі статутом Червоного Хреста він повинен дотримуватись нейтральності.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже відреагував на зізнання Шевцова. Він закликав Міжнародний кримінальний суд видати орден на арешт Дмитра Шевцова.
Я закликаю Міжнародний кримінальний суд видати ордер на арешт Дмитра Шевцова, який публічно зізнався у злочині незаконної депортації дітей з окупованих територій України», — написав Кулеба у Twitter.
Яка роль Білорусі у депортації українських дітей
За даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, росіяни вивезли з окупованих ними територій України майже 20 тис. дітей, а у «таборах перевиховання» утримують близько 6 тис. Примусове переміщення українських дітей і військовополонених відбувається, зокрема, через територію Білорусі, заявляв він.
З вересня 2022 року до Білорусі депортували близько 2150 українських дітей віком від шести років, писала британська The Telegraph. Газета прогнозує, що до осені ця кількість може зрости до 3 тис. У розслідування видання йшлося, що дітей примусово вивезли до щонайменше чотирьох таборів, а деякі з них уже пройшли«військовий вишкіл». Їх розміщують у Мінській області у санаторії Острошицьке містечко, центрі Зубренок та таборі Дубрава, а також у Гомельській — у таборі Золоті піски.
Загалом, за даними Європарламенту, кількість незаконно депортованих до Росії українських дітей може сягати 16−300 тисяч. Євродепутати вважають, що вивозити українських дітей росіяни почали ще 2014 року — з моменту окупації Криму та частини Донецької і Луганської областей.
Президент України Володимир Зеленський підписав укази про запровадження санкцій проти росіян, причетних до викрадення українських дітей. Євросоюз ухвалив десятий пакет санкцій проти Росії, який також націлений, зокрема, на причетних до їхньої депортації.
17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна через підозру у скоєнні воєнних злочинів у зв’язку з депортацією українських дітей до РФ.
27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій визнала примусове переміщення українських дітей до Росії геноцидом.
Джерело: «NEW VOISE», редактор Єва СЛАСТНОВА