Мирної нам усім весни

Вважається, що весна – це пора пробудження всього навколишнього від сну, пора розквіту, народження нового життя. Тому, щоб гарно зустріти та задобрити цю пору року, в учбових закладах Сосниччини проводяться різноманітні виховні заходи. Наприклад, у Великоустівській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшло ряд заходів з циклу народознавства.

Цікавою була зустріч з Ніною Тимофіївною Василенко – талановитою поеткою з села Високе Борзнянського району, членом літературно-мистецького об’єднання «Убідь», давнім і дорогим другом шкільного колективу школи, автором шести поетичних збірок, наставником і вчителем  наших вчителів – Валентини Мовчан та Віктора Кравченка.

C13868A8

D8B9E3E1

Її нові твори про красу навколишньої природи, відчуття душі, а також про нинішній стан у країні слухали не лише учні та вчителі школи, а й гості – учасники антитерористичної операції на сході України – професійні військові-наші випускники Юрій Потійко і Євгеній Кузьменко.

AE5753AA

Весна цього року прийшла до нас з присмаком гіркоти. Нинішній стан на українському Донбасі викликає занепокоєння у кожного.

Максим Тадейович Рильський, 120-річчя від дня народження якого нещодавно відзначалося, закликав:

«Слухай, дивись, учись,

Будь сьогоденним!»

Та разом з тим він застерігав:

«Знай, що в світі найтяжче – це

Серце носити студене.

Краще вже хай шалене, повите

У ніжність і гнів».

А тому кожен, хто любить свою Вітчизну, намагається вкласти особисто хоч якусь часточку у збереження миру не тільки в Україні, а й на планеті Земля. Хто поетичним словом, так як Ніна Василенко або ж як учень 5 класу Богдан Коротич у своєму вірші «Надія на мир»:

«Весна прийшла,

Надію на мир принесла.

Війна вже всім мішає,

Бо багато людей страждає.

А через що?!

Та через те, що війна вже настає.

Жителі на мир чекають,

Хай війна та пропаде.

І хай сонечко із-за хмарок вийде

Й заспіває нам пісні

Про мир на нашій рідній землі».

Інший відображає свою думку малюнком. Таким, наприклад, як маленька другокласниця Оля Гришкінас, присвятивши його своєму таткові, що нині перебуває в зоні проведення АТО.

Великим прикладом для учнів школи є її випускники Юрій Потійко і Євгеній Кузьменко, які ризикуючи найдорожчим, що є у людини – своїм життям, стали на захист неньки України.

З особливою цікавістю та гордістю слухали діти розповідь цих дорогих гостей. Багато було поставлено їм запитань. А на завершення з вуст воїнів прозвучали гарні побажання.

Простора наша Вітчизна-мати. Щедро й ошатно, як багату наречену, увібрала природа наш рідний край. Зеленим вінком заквітчала його чоло, золотом степів виткала заполоч одягу, прикрасила його голубими стрічками рік, сріблястими плесами озер, самоцвітами гірських вершин, а до ніг простелила смарагдовий килим морських хвиль.

А доля її схожа з долею «чайки, чаєчки-небоги, що вивела чаєнят при битій дорозі».

Не випадково Ліна Костенко зазначала, що «поети – біографи народу, а в нього біографія тяжка».

Учитель музики Алла Коротич проспівала «Мамину пісню» і подарувала всім по букетику перших посланців весни – білих, кольору миру, підсніжників.

Хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих героїв у кривавих подіях на українському Донбасі, а Ніна Василенко на прощання продекламувала власний твір «На все найкраще».

Учні подарували гостям живі квіти. А організатор цього заходу – гідний представник Сосницького відділення столичного Чернігівського земляцтва, вчитель української мови та літератури, шкільний бібліотекар, керівник літературно-краєзнавчого гуртка Валентина Мовчан звернулась до нас, юного підростаючого покоління з такими словами: «Хто ж, як не ви будете заповнювати нові сторінки історії нашої Вітчизни. Тож не будьте сторонніми пожильцями, квартирантами на отчій землі, безбатченками, а станьте національно свідомими, вірними патріотами нашої України. Любіть її, милуйтеся її природою, оспівуйте її  в своїх творах і трудових подвигах лише під мирним небом, бо, як говорив Максим Рильський, «пісня і праця – великі дві сили» і «той, хто любить паростки кленові, хто діброви молоді ростить, сам достоїн вічної любові, бо живе й працює для століть». Вона також побажала нам всім мирної весни.

З усього почутого та побаченого учні зрозуміли, що «героями не народжуються, а стають».

Потім Ніна Василенко разом з Валентиною Мовчан та учнями школи відвідали місце Великоустівської трагедії, що трапилася 4 лютого 1943 року, і поклали квіти до Меморіалу скорботної матері.

Максим ІВАНИЦЬКИЙ, Великоустівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Сосницького району

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.