Служба безпеки зібрала доказову базу на двох ватажків з окупаційного «мвс рф по Запорізькій області», які займалися депортацією українців.
Мова йде про двох росіян: Миколу Опришка, який очолює загарбницьку установу, та його підлеглого Костянтина Разигріна – керівника «міграційного управління».
Зловмисники організували примусові вивезення мешканців тимчасово захопленої частини території Запоріжжя до Ростовської області, а потім – до північно-західного кордону росії з Латвією.
За наявними даними, таким чином рашисти намагалися створити штучну міграційну напругу у країнах Євросоюзу.
Як свідчать матеріали слідства, людей змушували йти пішки до прикордонних застав Латвії під виглядом біженців до ЄС.
У разі спротиву – потерпілим погрожували розстрілом та репресіями проти їхніх близьких родичів, які залишились на тимчасово окупованій частині України.
«Маршрут» депортованих українців пролягав через Мелітополь, з якого потім вивозили до «перевалочного табору» в селищі Синявське Ростовської області.
Там потерпілих об’єднували в групи для подальшого «конвоювання» до прикордонних територій росії, зокрема Псковської області, що межує з Латвією.
Також встановлено, що після депортації людей рашисти розграбовували їхні оселі та приватне майно.
Задокументовано, як рашисти викрали 74-річного мешканця тимчасово окупованого міста Пологи на Запоріжжі з його власної оселі.
Потім літню людину вивезли в лісопосадку за 10 кілометрів від кордону з ЄС, де з іншими «біженцями» гнали у напрямку однієї з балтійських країн.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Опришку та Разигріну про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб).
Тривають комплексні заходи для притягнення обох фігурантів до відповідальності за злочини проти українців. Зловмисників буде знайдено і покарано.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Джерело: Служба безпеки України