І словом, і ділом …

На виконання пункту 1 Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2015 рік, який передбачає поглиблення співпраці органів влади Чернігівщини з Чернігівським земляцтвом і його відділеннями з метою максимального використання можливостей земляцтва для соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку регіону, 25 серпня в Сосниці відбулася робоча нарада керівника Інноваційної палати України, а також представників Наукового парку (НК) «Центр трансферу технологій цивільного захисту» з керівниками Сосницького району.

IMG_5121Нараді передувала погоджувальна зустріч 17 серпня заступника голови земляцтва – голови Сосницького відділення Олексія Орєховича з головою Сосницької районної державної адміністрації Валентином Очередьком та його заступником Олегом Траманою.

В робочій нараді, яку ініціювали столичні науковці, взяли участь в. о. голови райдержадміністрації Федір Давиденко, заступник голови райдержадміністрації Олег Трамана, голова районної ради Геннадій Смаглюк, президент Інноваційної палати України Василь Шепель, представники НК «Центр трансферу технологій цивільного захисту» Анатолій Кодрик і Олег Новіков.

IMG_5123

IMG_5128

У ході наради відбулося обговорення широкого кола нагальних питань, які може вирішити НК «Центр трансферу технологій цивільного захисту», в тому числі й щодо забезпечення енергетичної безпеки у Сосницькому районі за рахунок зменшення споживання імпортованого газу та впровадження альтернативних видів палива на основі використання власних відновлюваних енергоресурсів шляхом створення на території Сосницького району (в майбутньому Сосницької територіальної громади) об’єктів з виробництва альтернативних видів палива та переведення на відновлювальне паливо перш за все закладів соціальної сфери.

Було прийняте рішення щодо проведення створеною робочою групою обстеження котелень і надання пропозиції про переведення їх на роботу з використанням блочно-модульних котлів, що працюють на альтернативних видах палива з їх автоматичною подачею, а також визначення обсягу першочергового фінансування робіт.

Після наради між Сосницькою районною радою та НК «Центр трансферу технологій цивільного захисту» була укладена  Угода про співробітництво та організацію взаємовідносин.

І хоч ця Угода не покладає на Сторони юридичних обов’язків, присутні на нараді представники НК запевнили, що вони «і словом, і ділом …» докажуть на що вони здатні.

Однак, першими свою здатність працювати показали сосничани. Робоча група під керівництвом Олега Трамани вже наступного дня провела обстеження котелень і визначила обсяги першочергового фінансування робіт.

Наразі в НК опрацьовують надіслані сосничанами матеріали обстеження котелень, щоб якнайшвидше приступити до втілення в життя практичної частини проекту вже до початку опалювального сезону. Чи не розходяться в київських візитерів слова з ділом- покаже час. Це буде їх своєрідною перепусткою до того – до чого вони прагнуть.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Післяслово

18.09.2015

Щоб не переробляти статтю «І словом, і ділом …», адже це не вписується в часові рамки, а також не писати нову, бо тоді буде важко зрозуміти про що йдеться мова, однак, з виникненням нових обставин, які безпосередньо стосуються пропозицій Товариства з обмеженою відповідальністю «Науковий парк «Центр трансферу технологій цивільного захисту» (ТОВ «НП «ЦТТЦЗ»), виникла потреба зробити кілька уточнень і повідомлень.

По-перше, варто зазначити:

1) дуже правильно вчинило керівництво Сосницького району, що запросило представника Чернігівського земляцтва в місті Києві на їх зустріч з керівником ВГО «Інноваційна палата України» та представниками ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» 25 серпня;

2) дуже правильно, що весь цей захід був висвітлений у статті;

3) щирої подяки заслуговують всі, хто зробив коментар до статті, чим підтвердив своє справжнє вболівання за долю Чернігівщини.

Перше та друге дозволило більше дізнатися про ідентифікаційні, реєстраційні та довідкові дані ТОВ «НП «ЦТТЦЗ», відомості про керівників юридичної особи, інформацію щодо засновників і види діяльності, краще вивчити спроможність виконувати запропоновані послуги.

Засновники ТОВ «НП «ЦТТЦЗ»: Український науково-дослідний інститут цивільного захисту (УкрНДІЦЗ) Державної служби з надзвичайних ситуацій України http://undicz.mns.gov.ua/ та Всеукраїнська громадська організація «Інноваційна палата України».

Керівник (генеральний директор) ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» – Олександр Федорович Нікулін – начальник науково-дослідного центру інноваційних технологій УкрНДІЦЗ, доктор технічних наук http://undicz.mns.gov.ua/content/rc-5.html. Заступник начальника центру – начальник відділу інноваційних технологій – Анатолій Іванович Кодрик, кандидат технічних наук http://undicz.mns.gov.ua/content/ndcit_1.html.

Заступник керівника (генерального директора) ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» – Олег Володимирович Новіков – виконавчий директор ВГО «Інноваційна палата», завідувач сектору композиційних матеріалів Державного підприємства «Український науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» (ДП «УНДІБМВ») http://ndibmv.kiev.ua/, кандидат економічних наук.

По-друге, не дочекавшись від ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» обіцяного, Сосницькою райдержадміністрацією на ім’я Олександра Нікуліна був направлений лист від 07.09.2015 №02-25/1222 з проханням письмово повідомити про подальшу долю запропонованої модернізації котелень у районі.

Без посилання на цей лист райдержадміністрації, наступного дня від ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» електронною поштою надійшла відповідь без реєстраційного номера та підпису, в якій ставилася ціла низка вимог.

За десять днів потому ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» надіслав до райдержадміністрації лист №51/09 від 17.09.2015 року з додатком, у якому пропонуються послуги щодо постачання обладнання марки ALTEP з монтажем і пусконалагодженням на суму 14 974 200 гривень.

Така пропозиція просто шокувала сосничан, оскільки у Чернігові по вулиці Малиновського, 34 з ALTEP вони й без допомоги ТОВ «НП «ЦТТЦЗ» можуть самостійно вирішити питання модернізації котелень значно дешевше http://altep.ua/.

Крім того, готуючи цю пропозицію, її автори забули про обіцяні інновації та лізинг від ТОВ «НП «ЦТТЦЗ», а також про тендери, що будуть при умові використання бюджетних коштів. А для цього треба підбирати обладнання, матеріали і послуги з монтажу та пусконалагодження за найнижчими цінами при високій якості. Наприклад, аналіз пропозицій від інших виробників твердопаливних котлів і теплоакумуляторів підтверджує те, що можна провести модернізацію систем опалення у комунальній сфері Сосницького району за значно нижчою ціною.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Співпраця з органами влади | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

8 коментарів до І словом, і ділом …

  1. Олександр Деко коментує:

    Добру справу робите, дорогі мої земляки! Дякую і щасти Вам! Шкода мені, що я від Вас так далеко! Але серцем і душею я завжди з Вами. Обнімаю, Ваш Олександр Деко

  2. Ковтун Сергій Іванович коментує:

    Олегів Володимировичів Новікових в Україні аж 43 чоловіки. Один з них був серед відвідувачів Сосниці у якості представника НП «Центр трансферу технологій цивільного захисту». Чи не той це Олег Новіков, що кілька років тому обіцяв допомогу в будівництві цегельного заводу з португальським обладнанням у Семенівському районі Чернігівщини? Якщо той – то й модернізації котелень він не проведе. Такі, як він, зазвичай обіцяють, з якоюсь метою це використовують, але робити обіцяного не будуть.

  3. Микола Гнип коментує:

    1.Розпорядженням голови Київської облдержадміністрації від 18.01.2011 р. No32 було затверджено склад громадської ради при Київській обласній державній адміністрації http://www.kyiv-obl.gov.ua/normdoc/manager/document/id/2836. Головою Комітету інформаційної політики, інноваційного розвитку, підтримки підприємництва та інвестицій затверджений Новіков Олег Володимирович–виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Інноваційна палата України».
    Намагався знайти якусь інформацію про те, що зробив Олег Новіков на цій посаді, але так нічого й не знайшов. Не вдалося дізнатися й про наявність і практичне застосування його «наукових розробок».
    2.На сайті Державного підприємства «Український науково-дослідний проектно-конструкторський інститут будівельних матеріалів та виробів» (ДП «НДІБМВ») 26 серпня розміщене запрошення на міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасні гідроізоляційні та покрівельні матеріали», яка відбудеться 30 вересня –01 жовтня 2015 року http://ndibmv.kiev.ua/.
    Серед членів Оргкомітету МНПК значиться Новіков Олег Володимирович, к.е.н., зав. сектору композиційних матеріалів ДП «НДІБМВ». Виходить, що Олег Новіков у НП «Центр трансферу технологій цивільного захисту» збирається займатися модернізацією котелень, а в ДП «НДІБМВ» – композиційними матеріалами. Тут виникає запитання до керівництва ДП «УНДПКІБМВ»: що робив їх зав. сектору 25 серпня 2015 року в Сосниці на Чернігівщині?

  4. Олег Трамана коментує:

    Сьогодні до райдержадміністрації телефонував Олег Новіков. Запевнив, що із забезпеченням виконання пропозиції щодо модернізації котелень у Сосницькому районі Науковим парком все буде гаразд. Обіцяв до кінця дня надіслати конкретні пропозиції.

  5. Олег Трамана коментує:

    Обіцяних вчора Олегом Новіковим пропозицій щодо конкретного забезпечення модернізації котелень у районі, які брався виконати ТОВ «Науковий парк «Центр трансферу технологій цивільного захисту», так і не надійшло.
    Однак, 8 вересня до райдержадміністрації з електронної скриньки ТОВ «НП «НП «ЦТТЦЗ» naupark@ukr.net надійшов черговий наряд без вихідного номера та підпису. Ось його дослівний зміст:
    «Для вирішення питань по впровадженню Пілотного проекту з підвищення енергоефективності шляхом модернізації існуючого теплогенеруючого обладнання і устаткування на основі сучасних енергоефективних технологій в комунальному секторі економіки Сосницького району, фахівцями Наукового парку було проведені зустрічі з фахівцями департаменту промислової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і виробниками теплогенеруючого обладнання та визначені наступні напрямки співпраці:
    1.З боку Депатрамента життєзабезпечення і промислової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України (заст. директора Токаренко Віктор Васильович тел. 044 207 18 30) рекомендовано:
    а) розглянути питання на засіданні Сосницької райради щодо подання заяви до Асоціації “Енергоефективні міста України” (Львів) для вступу в Асоціацію (http://enefcities.org.ua). т/ф +380 322 455262
    6) Надати докладні дані про використання енергії комунальними підприємствами Сосницького району за 2014 и 1-ше півріччя 2015 рр. за статтями:
    -​ Використання електроенергії (кВт)
    -​ Використання газу (м. куб)
    -​ Використання теплової енергії (Гкал)
    в) Визначити загальний кошторис робіт на проведення капітальних (поточних) ремонтів підприємств і закладів Сосницького району з урахуванням:
    – робіт по утепленню фасадів;
    – заміні вікон, дверей;
    – ремонту даху;
    – інші роботи.
    г) Підготувати докладне техніко – економічне обгрунтування потреби коштів для проведення заходів щодо підвищення енергоефективності комунальних установ і підприємств Сосницького району (для можливості залучення до 70% коштів від міжнародних донорських організацій, які надають технічну допомогу малим містам України).
    д) Погодити питання взаємодій і співпраці з Фондом регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Мінрегіонбуд (Директор департаменту Кучеренко Олена Василівна, тел 044 590 47 70) і підписати угоду про взаємопрацю для участі в програмах надання фінансової допомоги.»

  6. Микола Волощук коментує:

    У колах науковців, кіномитців, громадських діячів столиці президент Інноваційної палати України Василь Шепель донедавна відомий як людина з ще “непідмоченою” репуцією. Крім того, на відміну від Олега Новікова Анатолій Кодрик цілком спроможний забезпечити декларовані Науковим парком можливості, в т.ч. й модернізацію котелень. Анатолій Іванович має чимало патентів http://www.findpatent.ru/byauthors/1284811/. І хоч ці патенти не мають ніякого відношення до модернізації котелень – є підстави очікувати від нього практичного забезпечення обіцяного.

  7. Олександр Чуб коментує:

    Чернігівське земляцтво дуже багато надає різносторонньої допомоги своїй малій батьківщині – Чернігівщині. З усього видно велику турботу про рідний край. Не є виключенням і бажання земляків надати конкретну допомогу щодо модернізації опалювального господарства комунальних закладів уже найближчим часом. Однак, хочеться порадити чернігівцям – не мати справи з дуетом Олег Новіков – Василь Шепель. За багато років перший зарекомендував себе рідкісним хамом, а другий – великим обіцяльником. При цьому переконаний в тому, що ви, чернігівці, справитесь і без них. Це буде значно дешевше та надійніше.

  8. Сергій Ковтун коментує:

    “Пілотами”, що одночасно працюють у державних установах і у створених ними комерційних структурах та “літають по Україні”, пропонуючи подібні “пілотні проекти”, повинен займатися відповідний правоохоронний орган. Адже “завдячуючи” таким керівникам і співробітникам держустанов зникають, як вода в пісок, мільйони бюджетних (загальнонародних) коштів. Саме з їх вини в країні не йдуть реформи, в тому числі не відбувається належним чином модернізація енергетичного господарства комунальних і державних закладів: лікарень, шкіл, дитсадків і т.ін.
    Дослідження, що висвітлені в статті дуже корисні не тільки для земляків-чернігівців, які можуть знайти в ній цінні поради, а й для правоохоронців і державних службовців з Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.