9 листопада – День української писемності та мови

Це свято щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли наш земляк – Президент України Леонід Данилович Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

NL09112015

Найбільшим винаходом людства була писемність. Кожна освічена, культурна людина повинна досконало знати свою історію, витоки писемності свого народу.

Сьогодні ми маємо безцінний дар – одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державності мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток – почесна місія кожного громадянина України.

Наша мова – це основа духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини та найбільша cуспільна цінність. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, що об’єднує в собі народну мудрість, вироблену сотнями поколінь, а й наша гордість.

Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та національної гідності ми повинні плекати у своїй душі любов до рідної мови!

Тож побажаємо всім вихідцям з Чернігово-Сіверського краю, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру та світлого майбутнього!

Рада Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві

Опубліковано у Привітання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на 9 листопада – День української писемності та мови

  1. Людмила Коваленко коментує:

    Цього року я теж приєдналася до написання радіо диктанту. Якщо в минулі роки я тільки писала, але не відсилала, то зараз наважилась надіслати свій твір. Буду з нетерпінням чекати результатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.