Пам’ятне суміщення

25 листопада своє чергове зібрання Сосницьке відділення столичного Чернігівського земляцтва присвятило річним підсумковим зборам і вшануванню пам’яті Олександра Петровича Довженка. Адже в цей день 59 років тому перестало битися його мужнє серце.

Найкращим місцем для проведення нашого зібрання в такий пам’ятний день став Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва (ЦДАМЛМ) України, що знаходиться на території Національного заповідника «Софія Київська». Адже саме там, у музейній кімнаті Олександра Довженка, знаходиться багато речей, якими за життя користувався наш геніальний земляк, де уявно можна відчути його присутність.

2BB3181E

Для участі у зібранні з нашої малої батьківщини прибули: голова Сосницької районної державної адміністрації Валентин Анатолійович Очередько, його заступник Олег Анатолійович Трамана та директор Сосницького хлібокомбінату Олег Григорович Стешенко.

62A95AEF

FF353E97

Гостями нашого зібрання були члени Національної спілки художників України: Леонід Іванович Андрієвський – український графік, живописець, журналіст, мистецтвознавець, заступник голови Українського фонду культури, директор видавництва «Криниця», народний художник України, професор, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; Володимир Іванович Щур– український скульптор, автор широко відомих скульптур в Києві; Сергій Іванович Ковтун – мистецтвознавець, директор мережі галерей «Раритет-Арт».

У першій частині зібрання в затишній конференц-залі архіву-музею розглянули наступні питання порядку денного: 1. Про підсумки роботи в 2015 році та виконання Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2015 рік в частині, що стосується Сосницького району та відділення. 2.Про план роботи та пропозиції відділення до спільної Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2016 рік в частині, що стосується Сосницького району та відділення. 3.Вибори делегатів на конференцію земляцтва. 4.Про питання подальшого вшанування пам’яті Олександра Довженка. 5.Різне.

Не обійшли стороною й питання передплати на наступний рік земляцького часопису «Отчий поріг», а також підготовку до проведення загальних зборів земляцтва з нагоди 20-річчя.

З привітальним словом до земляків звернувся Валентин Очередько. У своєму змістовному виступі Валентин Анатолійович проінформував присутніх про життя на рідній Сосниччині таким чином, що задовольнив цікавості всіх присутніх київських земляків та їх гостей.

04F3A287

Другу частину зібрання присвятили виключно вшануванню пам’яті Олександра Довженка, відкрити яку ми доручили Леоніду Андрієвському.

89886C00

Перш за все Леонід Іванович запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять Олександра Петровича та всіх тих вояків, що загинули в ході проведення АТО на сході України. Затим Леонід Андрієвський проінформував присутніх про питання подальшої підтримки ініціативи щодо присвоєння Олександру Довженку звання Герой України посмертно. Свою позицію з цього приводу він також висловлював і в коментарі до публікації «Остання надія» від 24 липня минулого року.

Виступ Володимира Щура був присвячений перспективам встановлення в Києві скульптурної композиції «Мотор» (пам’ятника «Довженко та Демуцький») його авторства. Про цю проблему ми згадували в публікації «6:0 не на користь Чернігівщини» від 27 вересня 2014 року.

13CC1B39

Директор ЦДАМЛМ України, член Національної спілки архівістів України Олена Валеріївна Чижова, в якої чернігівське коріння, розповіла землякам про роботу архівосховища й музею, в яких зберігаються та експонуються документи і матеріали з історії української культури, літератури та мистецтва.

B9C0825E

Насамкінець Олена Валеріївна запропонувала екскурсію по музею.

ADE39C78

Оскільки земляків зібралося чимало, довелося розбитися на дві групи. Для багатьох присутніх  екскурсія до музею була першою, а тому всі вони з великою цікавістю слухали розповіді екскурсоводів.

D03589EA

CE14AF03

6D179470

7DA35490

8D777364

Незабутнє враження на них справила кімната Олександра Довженка.

26D4AB26

54AA8BEF

592227DD

Сюрпризом для нас був сімейний альбом Олександра Довженка.

E07E42A6

27B5C72B

BED42C25

Земляки Олександра Петровича щиро дякували Олені Валеріївні, а в її особі всьому колективу ЦДАМЛМ України за те, що дбайливо зберігають пам’ять про визначних українських діячів культури та мистецтва, а також за те, що вже втретє в поточному році приділяють велику увагу землякам з нашого відділення. Про першу спільну справу йшлося в публікації «І неоплаканий своїми …» від 28 лютого, а про другу – «Земляки з Сосниччини побували на екскурсії в ЦДАМЛМ України» від 28 березня поточного року.

E2B30D6E

Підсумки зібрання підвели у Дмитра Миколайовича Єсипенка, в Українському центрі духовної культури, що на вулиці Софіївській 10, де керівники району мали можливість ближче поспілкуватися з київськими земляками на різні нагальні теми, що пов’язані з вирішенням різноманітних проблем соціально-економічного розвитку Довженкового краю. Було про що поділитися досвідом з представниками Сосниччини членам нашого відділення: Леоніду Григоровичу Шморгуну – голові відділення «Сталого розвитку України» Української академії наук, головному редактору журналу «Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку», професору, доктору економічних наук; Миколі Федоровичу Волощуку – заслуженому будівельнику України, академіку Академії будівництва України.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Збори відділень | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 коментарі до Пам’ятне суміщення

  1. Іван Забіяка коментує:

    Оригінально. Молодці!

  2. Микола Гнип коментує:

    Все організоване так, як має бути.

  3. Микола Волощук коментує:

    Суміщення було вдалим. І про земляцькі справи поговорили, і пам’ять Великого Українця вшанували, і в музеї побували, і разом з керівництвом Сосницького району в Українському центрі духовної культури обговорили питання подальшого розвитку Довженкового краю в “час реформ”, вирішення яких найбличим часом потребує допомоги столичних сосничан.
    На мою думку, нам і надалі треба так працювати в земляцтві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.