Першого жовтня Борзна святкувала. Широко, щедро, з розмахом гуляли місто та села району на Покровському ярмарку.
Історія ярмаркування в Борзні сягає далеко в минуле, перший ярмарок проводився в 1765 році. Тоді ярмаркували тричі на рік по два тижні. З’їжджалися купці з багатьох міст України та Росії. Нині традицію ярмаркування відновлено і ярмарок проводиться або перед святом Покрови, або після. Важко сказати де розмістилося святкове дійство, бо зайняло воно величезну територію.
До центральної площі – епіцентру подій – треба було добиратися пішки, оминаючи численні курені. Майже кожне село району розгорнуло свій курінь, прикрашений виробами декоративно-прикладного мистецтва, де було все, чого душа забажає. В пузатих пляшках відбивала сонячні промені кришталевої чистоти горілочка, поруч куренів, червонощокі чоловіки в шароварах смажили на мангалах запашні шашлики, дівчата у вишиванках припрошували відвідати їхніх страв. З площі чулися звуки духової музики та дитячий гамір, здіймалися надувні гірки, високо підстрибували хлопчаки на пружних батутах. То працював для малечі міні-лунопарк. Посеред майдану вилискував відполірованими боками та манив сміливців височезний стовп з подарунками, закріпленими на самісінькому верху.
І такий сміливець знайшовся. Олег Ганжа з Нових Млинів без проблем двічі подолав10-метрову висоту та зняв два цінних подарунки.
На ярмарковій площі просто неба проходили змагання з армреслінгу та спортивна забава «Солодка гиря». Солодкий приз, мішок цукру 70 разів підняв житель Борзни – молодий богатир Павло Усенко.
В. о. голови районної державної адміністрації Віктор Бондаренко привітав на сцені молоде подружжя Моценків з Високого, що побралися цього дня, вручив молодятам свідоцтво про одруження, грошовий подарунок і побажав їм всіляких гараздів.
Ярмарок буяв музикою, піснями та танцями. Цьогоріч дата проведення ярмарку співпала з святом міжнародного дня музики, то ж щира українська пісня булла доречною, як ніколи. Вона доповнювала яскравий колорит ярмарку та дарувала відвідувачам гарний настрій.
Родзинкою заходу був розіграш благодійної лотереї, де розігрувалися теля, поросята, цукор, зерно, яблука, дрова.
Фінальним акордом свята стало нагородження переможців дійства.
У конкурсі квіткової та фруктово-овочевої композиції «З Україною в серці» 1-ше місце зайняла Комарівська ЗОШ, 2-ге – Оленівська ЗОШ, 3-тє – Миколаївська ЗОШ. Переможці отримали грамоти з грошовою винагородою, а всі учасники конкурсу подяки та солодкі подарунки.
У конкурсі народних умільців перемогла жителька Борзни Людмила Шурубура зі своєю, вишитою бісером , картиною «Місячна соната». Друге місце отримав художник Олександр Індило з Воловиці за фото на полотні, третє – Андрій Шкарупа з Ховмів за різьбу по дереву.
Серед 22-х сільських аматорських колективів переможцями в конкурсі «Візитівка мого села» визначено ансамбль «Полісяночка» Носелівського СБК, 2-е місце зайняв Степанівський СБК, 3-е – Комарівський СБК. СКБ з Оленівки, Шаповалівки, Великої Загорівки були нагороджені заохочувальними призами.
Переможця пісенного конкурсу – ансамбль «Полісяночка» підтримував голова Борзнянського відділення земляцтва Володимир Леміш. Авторка цих рядків усім серцем підтримувала пісенний колектив великозагорівців, у якому співала сама багато років.
Разом з нами також ярмаркували – представниця Сосницького відділення Валентина Мовчан та її шкільна вчителька, поетеса з Високого Ніна Василенко з викладачкою місцевого технікуму Галиною Шаулко.
Ольга АНЦИБОР
Гарний репортаж. В цьому році побувати не вдалося, але завдяки Вам, пані Оля, відчув реальне буяння ярмарку. Брати Микола і Петро доповнили враження своїми розповідями. Чудова традиція, борзнянці! Так тримати!