Покровський ярмарок у Борзні

Першого жовтня Борзна святкувала. Широко, щедро, з розмахом гуляли місто та села району на Покровському ярмарку.

Історія ярмаркування в Борзні сягає далеко в минуле, перший ярмарок проводився в 1765 році. Тоді ярмаркували тричі на рік по два тижні. З’їжджалися купці з багатьох міст України та Росії. Нині традицію ярмаркування відновлено і ярмарок проводиться або перед святом Покрови, або після. Важко сказати де розмістилося святкове дійство, бо зайняло воно величезну територію.

До центральної площі – епіцентру подій – треба було добиратися пішки, оминаючи численні курені. Майже кожне село району розгорнуло свій курінь, прикрашений виробами декоративно-прикладного мистецтва, де було все, чого душа забажає. В пузатих пляшках відбивала сонячні промені кришталевої чистоти горілочка, поруч куренів, червонощокі чоловіки в шароварах смажили на мангалах запашні шашлики, дівчата у вишиванках припрошували відвідати їхніх страв. З площі чулися звуки духової музики та дитячий гамір, здіймалися надувні гірки, високо підстрибували хлопчаки на пружних батутах. То працював для малечі міні-лунопарк. Посеред майдану вилискував відполірованими боками та манив сміливців височезний стовп з подарунками, закріпленими на самісінькому верху.

І такий сміливець знайшовся. Олег Ганжа з Нових Млинів без проблем двічі подолав10-метрову висоту та зняв два цінних подарунки.

На ярмарковій площі просто неба проходили змагання з армреслінгу та спортивна забава «Солодка гиря». Солодкий приз, мішок цукру 70 разів підняв житель Борзни – молодий богатир Павло Усенко.

В. о. голови районної державної адміністрації Віктор Бондаренко привітав на сцені молоде подружжя Моценків з Високого, що побралися цього дня, вручив молодятам свідоцтво про одруження, грошовий подарунок і побажав їм всіляких гараздів.

Ярмарок буяв музикою, піснями та танцями. Цьогоріч дата проведення ярмарку співпала з святом міжнародного дня музики, то ж щира українська пісня булла доречною, як ніколи. Вона доповнювала яскравий колорит ярмарку та дарувала відвідувачам гарний настрій.

bia_001_660x403

bia_002_660x642

bia_003_660x330

bia_005_660x495

Родзинкою заходу був розіграш благодійної лотереї, де розігрувалися теля, поросята, цукор, зерно, яблука, дрова.

Фінальним акордом свята стало нагородження переможців дійства.

У конкурсі квіткової та фруктово-овочевої композиції «З Україною в серці» 1-ше місце зайняла Комарівська ЗОШ, 2-ге – Оленівська ЗОШ, 3-тє – Миколаївська ЗОШ. Переможці отримали грамоти з грошовою винагородою, а всі учасники конкурсу подяки та солодкі подарунки.

У конкурсі народних умільців перемогла жителька Борзни Людмила Шурубура зі своєю, вишитою бісером , картиною «Місячна соната». Друге місце отримав художник Олександр Індило з Воловиці за фото на полотні, третє – Андрій Шкарупа з Ховмів за різьбу по дереву.

Серед 22-х сільських аматорських колективів переможцями в конкурсі «Візитівка мого села» визначено ансамбль «Полісяночка» Носелівського СБК, 2-е місце зайняв Степанівський СБК, 3-е – Комарівський СБК. СКБ з Оленівки, Шаповалівки, Великої Загорівки були нагороджені заохочувальними призами.

Переможця пісенного конкурсу – ансамбль «Полісяночка» підтримував голова Борзнянського відділення земляцтва Володимир Леміш. Авторка цих рядків усім серцем підтримувала пісенний колектив великозагорівців, у якому співала сама багато років.

Разом з нами також ярмаркували – представниця Сосницького відділення Валентина Мовчан та її шкільна вчителька, поетеса з Високого Ніна Василенко з викладачкою місцевого технікуму Галиною Шаулко.

bia_006_660x494

bia_004_660x533

Ольга АНЦИБОР

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Покровський ярмарок у Борзні

  1. Олександр Пухкал коментує:

    Гарний репортаж. В цьому році побувати не вдалося, але завдяки Вам, пані Оля, відчув реальне буяння ярмарку. Брати Микола і Петро доповнили враження своїми розповідями. Чудова традиція, борзнянці! Так тримати!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.