Одна думка з двох думок

28 березня відбулося чергове засідання Ради Чернігівського земляцтва з порядком денним:  

1.Про проведення толоки у Національному музеї народної архітектури та побуту України.

2.Про заходи з підготовки документального фільму про роботу земляцтва у 2017 році.

3.Організаційні питання.

По першому питанню порядку денного голова Ради Віктор Ткаченко слово надав першому заступнику голови Ради, виконавчому директору земляцтва Тетяні Літошко.

Тетяна Андріївна повідомила, що за рішенням загальних зборів СГО «Асоціація земляцьких організацій» «Рада земляцтв областей та регіонів України», координатором якої на даний час є МГО «Волинське братство», традиційна весняна толока у Пирогові має відбутись 8 квітня 2017 року. Представники виконавчої дирекції Чернігівського земляцтва попередньо побували на садибі  села Калюжинці Варвинського району Чернігівської області та визначили обсяги робіт в день толоки. Виходячи з цього, підготували пропозиції для кожного  відділення.

Вона ознайомила членів Ради та запрошених із заходами, які необхідно виконати учасникам цьогорічної толоки в Пирогові.

Заїзд і прохід на територію у цей день для земляків  буде безкоштовний. Збір  о 9:45  біля центрального входу, або о 10:00 – на території садиби.

В ході обговорення першого питання порядку денного виступили:

-заступник голови Прилуцького відділення Микола Гордієнко, який  повідомив: «У зв’язку з тим, що на даху покрівлі не встановлені жолоби для відводу дощових вод, руйнується фундамент. Потрібно з цим щось робити, адже його поточний щорічний ремонт і поновлення фундаменту не вирішують проблему»;

-голова Ічнянського відділення Микола Вощевський зауважив, що заходами, які надані організаторами толоки, роботи для відділень розподілені неадекватно. Для одних, зокрема Бобровицького відділення,  обсяг робіт менший, ніж для деяких інших;

-голова Варвинського відділення Володимир Зуб попросив уточнити, які саме та скільки саджанців ягідних кущів потрібно висадити.

По першому питанню одноголосно вирішили від кожного відділення делегувати на земляцьку толоку по 2-4 особи земляків, які мають бути вдягненими належним чином та оснащеними реманентом, матеріалами, саджанцями відповідно із зазначеними заходами.

По другому питанню порядку денного доповідали Віктор Ткаченко та режисер двох попередніх документальних фільмів Валентина Шестопалова.

Віктор Вікторович нагадав про розмову на попередньому засіданні Ради з приводу підготовки документального фільму про роботу земляцтва у 2017 році та стан справ з цього приводу на сьогодні. Він також прокоментував питання про створення відеофільму за результатами роботи у 2017 році та доцільності проведення концерту під час загальних зборів.

Валентина Андріївна у своєму виступі назвала оптимальні прийоми роботи з фото і відео для фільму, зокрема:

1.Дбати про якість зображення, а саме:

а) використовувати досконалі технічні засоби;

б) намагатися знімати зі штативу (особливо відео);

в) враховувати якість і силу освітлення;

г) користуватися фільтрами;

ґ) бажано записувати інтерв’ю на окремий мікрофон;

д) зважати на те, що на екрані кадри будуть значно збільшені.

  1. Фоторепортаж про будь-яку подію складається з наступних кроків:

а) точного визначення місця зйомки з урахуванням освітлення;

б) обов’язкового фіксування події на загальних, середніх, великих планах;

в) знімання кількох дублів важливих моментів;

г) точного вибору композиції кожного кадру;

ґ) фіксування прізвищ, імен, посади людей у кадрі.

  1. Особливості репортажних відеозйомок:

а) обов’язково користуватися штативом;

б) важливо відзняти загальний план або панораму місця події;

в) зафіксувати учасників на загальних, середніх і великих планах;

г) не забути про деталі – окремі предмети, фрагменти обстановки;

ґ) великим планом відзняти назви установ, картин, книжок тощо.

  1. Умови створення якісних фото учасників акцій:

а) портрети краще виходять під час живого спілкування;

б) групові портрети бажано знімати на нейтральному фоні;

в) необхідно вилучати з кадру зайві предмети (одяг, сумки тощо);

г) не варто захоплюватися зйомками за трапезами;

ґ) намагатися знімати людей у приміщенні без верхнього одягу;

д) уникати зйомок на контровому освітленні.

  1. Правила відбору матеріалів для монтажу:

а) уникати зайвого копіювання фото і відео;

б) точно описувати місце, дату зйомки, імена людей;

в) не користуватися матеріалами з Інтернету;

г) фото акцій подавати лише ті, що відзняті в один і той же час;

д) варто звірити з режисером інформацію щодо відео та фото.

Валентина Шестопалова поінформувала про якість  матеріалів, які були надані для створення відеофільмів у 2015 та 2016 роках. Вона також запропонувала, щоб відділення надавали матеріали для розміщення на земляцькому сайті. Тоді краще буде видна робота кожного, крім того, з’явиться можливість використовувати ці матеріали при підготовці відеофільму про роботу земляцтва.

При обговоренні другого питання порядку денного домінували дві думки: одні говорили, що відеофільм треба – це історія, а другі наполягали на концерті, за яким скучили.

Голова ветеранського відділення Сергій Кудін запропонував звернутися до адміністратора сайту знайти можливість розмістити на земляцькому сайті відеофільми про ветеранське відділення, про 20-річчя створення земляцтва та відеофільм про результати роботи Товариства у 2016 році з можливістю для кожного бажаючого копіювання їх на власні носії інформації.

Слушні пропозиції вніс голова Бахмацького відділення Олександр Пухкал.

Олександр Григорович зазначив: «Відведені у відеофільмі 3 хвилини на представлення роботи відділення це замало. Можливо, до загальних зборів потрібно видавати інформаційний бюлетень, в якому текстово будуть відображені результати роботи. А тривалі промови не потрібні. Крім відеофільму подавати концерт народних аматорських колективів, який буде цікавим для земляків. У відеофільмі не подавати інтерв’ю керівників відділень, а залишити їх розповіді за кадром, щоб було більше часу для показу роботи земляків. А ще потрібно знімати та показувати у відеофільмі правдиву інформацію, не прикрашаючи її, а так, як відбувалося в дійсності».

Заступник голови Ради, голова Сосницького відділення Олексій Орєхович відзначив, що досвід нашого земляцтва у створенні відеофільмів надихнув інші земляцтва до таких дій.  Крім того, серед інших земляцтв –  членів  Асоціації побутує думка створити відеофільм про діяльність Асоціації.

Керівники Ічнянського та Варвинського відділень Микола Вощевський і Володимир Зуб запропонували до річних зборів створити відеофільм, а також  провести концерт на 30-40 хвилин.

Ганна Скрипка з допомогою технічних засобів продемонструвала який вигляд мають матеріали, що надійшли від відділень за три місяці поточного року.

На завершення Віктор Вікторович підвів підсумки обговорення питання та запропонував:

–  надрукувати матеріали про результати роботи за рік у газеті «Отчий поріг» у грудні 2017  чи в січні 2018 року та потім роздати номер на загальних зборах;

-підготувати концерт на 30-40 хвилин;

-створити документальний відеофільм про роботу земляцтва за 2017 рік на 1 годину.

Всі одноголосно проголосували за таке рішення.

По третьому питанню порядку денного доповідала Тетяна Літошко. Адже ще не всі виконали зобов’язання, взяті на минулому засіданні Ради.

Потім слово взяли члени Ради.

Голова молодіжного відділення Валерій Демченко звернувся до керівників відділень з проханням допомогти в підборі від кожного відділення по одній особі віком 18 – 35 років для участі в молодіжному відділенні.

Голова Коропського відділення Володимир Буглак презентував присутнім книгу свого товариша – черкащанина Віктора Крамара «Копіювата: зберегти від забуття».

Голова ветеранського відділення земляцтва Сергій Кудін виконав відповідні доручення та вручив:

-редакції земляцького часопису «Отчий поріг» Почесну грамоту Всеукраїнської спілки ветеранів війни та Грамоту Київської організації ветеранів війни до 15-річчя виходу першого номера;

-заступнику голови ветеранського відділення, учаснику АТО Віктору Кузубу відзнаку Київського міського голови «Честь. Слава. Держава».

Микола Ткач розповів про презентацію персонального бібліографічного покажчика  «Ткач Микола Михайлович. Серія «Вчені КНУКіМ». Бібліографічний покажчик», яка відбудеться 29 березня  о 12:30  у  читальній залі наукової бібліотеки КНУКіМ.   Створили це унікальне видання  співробітники науково-методичного відділу університету з нагоди його 75-річного ювілею.  До участі у заході Микола Михайлович запросив усіх присутніх.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.