У Чернігові в день народження видатного археолога знайшли справжній скарб

10 квітня відомому науковцю, історику, археологу Володимиру Коваленку виповнилося б 63 роки. На жаль він передчасно пішов із життя. Протягом останніх десятиліть він був незмінним керівником міжнародних археологічних експедицій, які проходили в Шестовиці.  

На згадку про вчителя в селі Шестовиця урочисто відкрили інформаційний стенд, на якому розповідається про археологічні дослідження цієї місцини. Окрім того було створено банер, на якому зображено реконструкцію фортеці, що існувала тут у Х столітті.

Серед учнів Володимира Коваленка безліч відомих особистостей, які реалізували себе в різних сферах свого життя. Проте, без перебільшення можна стверджувати, що де б ці люди сьогодні не працювали, любов до рідного краю, до історичного минулого Чернігівщини залишиться з ними назавжди.

До цього часу існує декілька версій появи варязького поселення за 20 кілометрів від Чернігова. Однак факт залишається фактом – були часи, коли європейці із великим бажанням їхали жити та торгувати саме до нас.

Про фортеці. Насправді в Шестовиці їх було навіть дві. Жодна з них не збереглася до наших днів.

Ймовірно, що вже найближчим часом археологічні роботи в Шестовиці будуть продовжені. Більш того, цього разу українські археологи працюватимуть із своїми польськими колегами. В’ячеславу Скороходу пророкують керівництво цією експедицією.

У Володимира Коваленка було якесь містичне відчуття того, в якому місті необхідно проводити археологічні дослідження. Майже завжди йому вдавалося знайти та дослідити цікаві знахідки. І, мабуть, не без його допомоги саме 10 квітня на території 24-ї школи у Чернігові було знайдено справжній скарб – більше 1200 срібних монет ХVІІ століття.

І знову ми повертаємося до ролі однієї особистості в історії суспільства. Володимиру Коваленку, людині із неабиякою харизмою вдалося зацікавити, а згодом і навчити силу силенну студентів. Багато хто з них і по сей день служить археології. Завдячуючи саме таким людям хочеться жити й продовжувати вивчати світ.

Ірина ВОРОБЕЙ

Опубліковано у Видатні земляки, Вшанування пам'яті, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.