13 квітня відбулися чергові щоквартальні збори Ріпкинського відділення земляцтва.
Вихідці з Ріпкинщини, що зараз мешкають у столиці України, а саме -службовці, бізнесмени, науковці, митці, громадські діячі та просто небайдужі до рідного краю люди, доклали багато зусиль, аби їхня зустріч, незважаючи на непрості часи, пройшла на належному рівні в кафе, шо в Гідропарку.
У передсвятковий час земляки зібралися для вшанування та привітання шановної людини – ветерана земляцтва Геннадія Йосиповича Петраньова, який народився 7 квітня 1937 року в смт Ріпки Чернігівської області.
З 1948 року Геннадій Петраньов продовжив навчання в середній школі смт Добрянка (колишній райцентр), яку закінчив у 1954 році. Вищу освіту здобув у 1959 році після закінчення Житомирського сільськогосподарського інституту (спеціальність– вчений агроном).
Без відриву від виробництва Геннадій Йосипович закінчив аспірантуру Московської сільськогосподарської академії імені Тімірязєва, в 1972 році захистив кандидатську дисертацію.
У 1977 році був переведений на роботу до Управління Справами Ради Міністрів (з квітня 1991 року – Секретаріат Кабінету Міністрів) УРСР (України – після проголошення незалежності), де на посадах референта, старшого спеціаліста тощо працював до квітня 1997 року. З 2001 року та до цього часу – старший науковий співробітник апарату Національної академії аграрних наук України, науковий редактор бюлетеня завершених наукових розробок «Аграрна наука – виробництву».
На зборах ювіляру вручили Почесну грамоту Чернігівського земляцтва, вітання від земляків- ріпкинців, квіти та сувенір.
Микола Іванович Зубок виступив перед земляками з цікавою інформацією про те, що завершена та передана до видавництва його книга про історію рідного села Суличівка і його мешканців, які загинули на фронтах Другої світової війни. Це наукове історико-меморіальне видання, присвячене увічненню пам’яті воїнів – вихідців з України, що були призвані до лав Червоної армії на території України та: загинули на фронтах Другої світової війни зі зброєю в руках у складі підрозділів Червоної армії; пропали безвісти.
Презентація книги планується на другу половину травня 2017 року в смт Ріпки за підтримки райдержадміністрації та селищної ради.
Сергій Олександрович Граб представив розроблений ним геральдичний герб і виготовлений за власний кошт значок з гербом селища Радуль у кількості 50 штук.
Потім земляки обговорили плани на другий квартал поточного року та призначили відповідальних за їх втілення.
Наступні збори відділення планується провести в червні 2017 року.
Олександр ЛИТВИН