В Нікопольському педагогічному училищі Державного вищого навчального закладу «Криворізький національний університет» відбулась зустріч зі студентами, присвячена пам’яті Олександра Петровича Довженка.
Восени на державному рівні святкуватимуть його ювілей – 120-річчя з дня народження. Нікополь цю дату оминути увагою не може, адже видатний кінорежисер і письменники бував в наших краях, а створенню Каховського водосховища присвятив фільм «Поема про море». Про те, що вже зроблено, а що – в планах, студентам розповіли голова Нижньодніпровської громадської басейнової ради Всеукраїнського екологічного руху «Хортицький Форум», голова Нікопольського відділення Міжнародного фонду Дніпра В’ячеслав Сандул і голова Нікопольської міськрайонної організації Національної спілки журналістів України Володимир Глядченко.
-Ми хочемо, щоб ця дата не залишилась непоміченою і була сприйнята громадськістю, – сказав Володимир Глядченко. – Хочемо також, щоб молоде покоління в цьому взяло найактивнішу участь.
Телестудією «Січ» вже підготовлено серію сюжетів «Довженко на Нікопольщині». На шпальтах газети «Проспект Трубників» надруковано серію репортажів з цією теми. Їхня мета – привернення уваги громадськості та залучення міської ради до відзначення ювілею Олександра Довженка.
-Однозначно необхідно встановити в місті меморіальну дошку, а до ювілейної дати підготувати експозицію в міському краєзнавчому музеї, – наголосив В’ячеслав Сандул. – Нікопольській міській раді слід прийняти відповідні рішення про відзначення ювілею при розробці заходів до Дня міста, а також розглянути можливість участі фольклорного гурту «Микитин Ріг» у відзначенні ювілею в чернігівському селищі Сосниця – на батьківщині митця – 10 вересня.
Крім того, пропонується провести міжобласну зустріч з проблем Каховського водосховища та реалізувати проект «Каховське водосховище +58». Надійшла і інша пропозиція: в кожній школі до ювілею Олександра Довженка продемонструвати фільм «Поема про море».
-А хто з нас бачив цей фільм? – запитав помічник-консультант народного депутата України Андрія Шипко Сергій Донець. – Мабуть, небагато таких. А цей фільм – це ж наша історія. У мене пропозиція: хай міський відділ освіти до ювілейної дати знайде цю кінострічку. Я думаю, Андрій Федорович підключиться до цього питання та допоможе все організувати, зробити диски з фільмом, щоб в кожній школі змогли його подивитись.
Альона МАТВІЙЧУК