Богданівській школі 110 років

Згадайте мене, й не забудьте школи,
Земле моя, й поле, й Богданівський сад,
І серцю близька, моя матінко – школо.
Благаю, верніть мої роки назад.
Верніть, хай бальзамом на втомлену душу…
Верніть, хай моє розпрямиться чоло.
Сюди повертаюсь бо хочу, бо мушу
Вклонитись тобі, моє рідне село.

1830158

Школа переплітається з дитинством. Яким би воно не було: веселим та безтурботним, чи тяжким, голодним, обпаленим війною та спогади про нього живі в серці кожної людини. Бо це згадки про батьків, про школу, про рідне село. І щоб поринути у ці солодкі спогади, походити коридорами рідної школи  випускники всіх поколінь злітались в Богданівку.

Колектив Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Григорія Ващенка до святкування ювілею школи готувався заздалегідь. У приміщенні зробили поточний ремонт, прикрасили сільський клуб, надіслали запрошення випускникам різних  років. Свято вирішили проводити 28 червня, на День Конституції.

Зранку до школи з’їжджалися та сходилися люди з різних куточків України, які вирішили в цей день повернутися в своє дитинство. Вони ходили шкільними коридорами, класами, сиділи за партами, згадували історії зі свого шкільного життя, сміялись і плакали. Особливий інтерес викликала фотовиставка, на якій було представлено світлини випускників та вчителів різних років, починаючи з 1947 року.

На святі згадували вчителів, які працювали в різні роки, віддаючи частину душі своїм вихованцям, випускників, котрі прославили Богданівку завдяки наполегливій праці.

Були й випускники 1962 року, серед присутніх – Олександр Юрійович Коваленко та Микола Михайлович Соловйов – члени Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва. В 2012 році 24 серпня за їхньої ініціативи вже збиралися «однокашники» та святкували в рідній школі 50-річчя випуску. Члени Чернігівського земляцтва постійні та бажані гості в Богданівці. За власний рахунок кожного року для шкільної бібліотеки вони роблять передплату двох примірників земляцької газети «Отчий поріг».

Цього разу готувалися до поїздки заздалегідь. Фотографували колишній маєток пана Олександрова, де розміщувалася Богданівська школа, за їхнім замовленням з цього фото київські художники намалювали картину. Цей живопис було вручено директору школи Ірині Миколаївні Труш. Колишні та сьогоднішні учні згадали та побачили зображений на картині 600-річний дуб, що охороняється державою та росте на подвір’ї школи. Гості привітали присутніх із 110-ю річницею та передали подарунки: тлумачний словник української мови, українсько-англійський словник, альбом для фото. За дорученням голови Прилуцького відділення Павла Олександровича Кривоноса цього разу школі були надані 50 примірників книжки про видатного земляка Миколу Яковченка, пісенний збірник українських народних пісень з нотами та календарі, що видало Чернігівське земляцтво на честь святкування 200-річчя Тараса Григоровича Шевченка.

Свято продовжилося в сільському будинку культури. Серед почесних гостей була делегація районної влади на чолі з головою Прилуцької районної державної адміністрації Іваном Васильовичем Тютюнником. Завітав на свято також заступник директора СТОВ «Богданівське» Василь Олександрович Єна. Всім сподобався концерт. Там лунали пісні всіх десятиліть існування школи. Святкування продовжувалося до пізнього вечора на шкільному подвір’ї, де завдяки допомозі СТОВ «Богданівське» були накриті столи для всіх гостей. Саме тут випускники змогли поспілкуватися, згадати дитинство і юність. Довго ще над Богданівкою лунали пісні, звучала музика.

Олександр КОВАЛЕНКО

Опубліковано у Інше, У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.