Буде музей навколосвітнього мандрівника

Під час представлення українського перевидання книжки Юрія Лисянського «Навколосвітня подорож на шлюпі «Нева» (1803-1806)» стало відомо про рішення депутатів Ніжинської міськради передати будинок Лисянського на баланс краєзнавчого музею. Тож там буде створено музей видатного мореплавця, якого досі Росія привласнює собі, хоча він народився і виріс у Ніжині на Чернігівщині.

Представлення книжки відбулося в музеї рідкісної книги Ніжинського університету імені Миколи Гоголя і саме до цього музею Юрій Лисянський привіз два комплекти своєї книжки та передав карти і малюнки. Як каже директор музею рідкісної книги священик Олександр Морозов, особливістю збереженого в Ніжині видання було те, що його відмовлялося видавати адміралтейство за «малоросійський стиль писання», хоча Лисянський писав свої книжки ще навіть до Івана Котляревського.

Будинок батька Лисянського, який був настоятелем церкви Івана Богослова, в кількох кроках від церкви, яка нещодавно рішенням облради передана громаді Православної церкви України.

Василь ЧЕПУРНИЙ

Джерело: “Голос України”

Опубліковано у Анонси, оголошення, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.