Чернігів став побратимом польського Жешува

Президент польського міста Жешув Конрад Фійолек вчора, 20 червня, підписав угоду про партнерство міст – Чернігова та Жешува. Оскільки міського голову Чернігова Владислава Атрошенка не випустили за кордон для підписання угоди, обидва її примірники будуть передані в Чернігів для підписання.

Міська рада Жешува одноголосно уповноважила свого голову на укладення цієї угоди від імені громади. Владислав Атрошенко відповідні повноваження отримав від своїх депутатів ще раніше.

Президент польського міста Конрад Фійолек сказав, звертаючись по відеозв’язку до Владислава Атрошенка: «Ми сьогодні підписали дуже символічну угоду між Містом-героєм та Містом-рятівником. На нас справив велике враження ваш героїзм і дуже вам вдячні за те, що б’єтеся за нашу свободу. Ми зробимо все для того, аби допомогти вам у відбудові нового кращого міста». Очільник Чернігова подякував полякам за безкорисливу, дійсно братерську допомогу.

Владислав Атрошенко так прокоментував підписання угоди: «Місто Чернігів — не якась п’явка, яка хоче присосатися до бюджету міста Жешува чи іншого. Це абсолютно інші стосунки. Коли звучали запитання від журналістів за якою сумою коштів ви їхали, то я сподіваюсь, що робота покаже це. Але домовлятися про дружні стосунки і обумовлювати скільки коштів ми отримаємо, то я думаю, що не дуже етично, коректно та культурно. Я можу зазначити єдине, що поляки надзвичайно відповідально підходять до цієї угоди і вони розуміють, що Україні потрібно допомогти. Такі міста як Жешув вони розуміють, що вони на кордоні Польщі — якщо росія проковтне Україну, то наступним буде Жешув».

Міський голова Чернігова наголосив: головне – не гроші, а в першу чергу інформація. Про гранти, про міжнародні корпорації, які мають соціальну складову.

«Польський народ і влада високо оцінюють подвиг чернігівців під час блокади міста, – каже Владислав Атрошенко. – Вони розуміють що чернігівці — герої. Це надзвичайно зворушує. Там величезна повага державної влади до місцевого самоврядування. Це те, що на прикладі Польщі, демонструє вся Європа».

Програмою візиту передбачалися відвідання чернігівською делегацією комунальних підприємств у сферах водопостачання, переробки відходів і зв’язку. Чернігівці мали ознайомити поляків з масштабами руйнувань міста для розуміння потреб допомоги та залучити Жешув до вирішення проблеми будівництва сміттєпереробного заводу, про що в Чернігові вже давно йде мова. Але, на жаль, через відсутність міського голови Чернігова, програма візиту була скорочена.

На ратуші Жешува було урочисто відкрито барельєф герба Чернігова, а президент міста Конрад Фійолек подякував чернігівцям за боротьбу з російським агресором і запевнив, що вони зроблять все від них залежне для допомоги Україні та Чернігову.

Василь ЧЕПУРНИЙ
Фото пресслужби Чернігівської міської ради.

Читайте також:

Постанова про встановлення партнерського співробітництва між м. Жешув Підкарпатського воєводства, Польща та м. Чернігів Чернігівської області, Україна.

Український Чернігів та польський Жешув — відтепер міста-побратими. Очільники муніципалітетів підписали Договір про співпрацю

Опубліковано у Захист і підтримка України | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.