Чернігівщина лідирує за кількістю проєктів щодо підключення оптоволоконного інтернету

Інтернет – необхідність для розвитку країни. Це фундамент, на якому будується успішна цифрова держава.  Щодня в Україні все більше послуг стають доступними онлайн.

Для України забезпечення інтернет-покриттям усієї території – є одним з головних завдань. Завдяки проєкту «Інтернет-субвенція» вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше під’єднатися до оптичного інтернету. Це допоможе забезпечити рівний доступ та можливості для кожного українця.

Наразі Чернігівщина зайняла перше місце в Україні за кількістю підтриманих Мінцифри проєктів підключення оптоволоконного інтернету. Півтори тисячі соціальних закладів області  отримають якісний інтернет за програмою «Інтернет-субвенція».

51-а громада області пройшла відбір та отримає на це майже 60 млн гривень з держбюджету.

Завдячуючи цьому проєкту 153 тисячі мешканців області вперше зможуть підключитися до оптичного інтернету, зокрема і 6 тисяч жителів Сосницької громади

Сосницька громада отримає 3 млн гривень субвенції для підключення до оптичного інтернету 17-ти поселень. Таку можливість отримають села: Бутівка, Велике Устя, Вільшане, Змітнів, Киріївка, Кнути, Козляничі, Конятин, Костирів, Кудрівка, Купчичі, Лави, Пекарів, Полісся, Рудня, Хлоп’яники, Чорнотичі.

Сусідня з Сосницькою – Понорницька громада  отримає 308 тисяч гривень інтернет-субвенції. 15 кілометрів оптичних мереж буде прокладено у трьох селах громади (Верба, Радичів, Шаболтасівка).

Крім того, в кожному соцоб’єкті за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею, щоб кожен із відвідувачів зміг скористатися швидкісним інтернетом.

Соцзаклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний інтернет до кінця 2022 року.

Всього для реалізації проекту «Інтернет-субвенція» Кабінет Міністрів України  затвердив розподіл коштів для 670 громад на загальну суму 483,8 млн гривень.

Перевірити, в якій громаді буде реалізовуватися проєкт можна за посиланням.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.