Чернігівське земляцтво відзначило своє 21-річчя

За доброю давньою традицією Товариство «Чернігівське земляцтво» з нагоди 21-ї річниці cтворення 20 січня зібрало в Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті столиці вихідців із Придесення та їх чисельних гостей.    

В делегацію від Чернігівщини, яку очолили голова обласної ради Ігор Вдовенко та перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, увійшли керівники підрозділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, міст обласного підпорядкування, органів місцевого самоврядування районів. У святкуванні також взяли участь святі отці, відомі політичні, культурні та громадські діячі, депутати обласної ради.

До початку урочистої частини земляки та гості мали змогу ознайомитись з міні-виставками провідних музеїв Чернігівщини, творами народних майстрів та аматорів мистецтва області та столиці, а також поспілкуватися.

Свої яскраві музичні виступи гостям дарували: народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького районного будинку культури, ансамбль української народної пісні «Антонівчанка» села Антонівка Варвинського району, хоровий колектив «Колорит» села Нова Басань Бобровицького району.

Розпочалася урочиста частина зборів під акорди патріотичних пісень у виконанні лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України Василя Нечепи.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять тих, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за незалежність і територіальну цілісність України.

Потім переглянули відеофільм «Наш час», в якому йдеться про діяльність відділень земляцтва впродовж 2016 року.

Після перегляду відеофільму з вітальним словом до земляків і щирою подякою за любов до рідного краю, небайдужість до проблем Сіверщини та всі добрі справи, спрямовані на процвітання рідної землі, виступив голова Ради Чернігівського земляцтва Віктор Ткаченко.

З вітальними словами до земляків також звернулися перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич і голова обласної ради Ігор Вдовенко. Вони також вручили подарунки Чернігівському земляцтву.

Традиційно очільники облдержадміністрації, обласної ради та Товариства «Чернігівське земляцтво» урочисто підписали Угоду про співпрацю, тим самим засвідчивши своє прагнення і надалі поглиблювати тристоронню співпрацю для розв’язання актуальних питань економічного та соціально-культурного життя області, пропагування духовних надбань Сіверського краю.

Після цього тепле та дружнє спілкування земляків продовжилось у символічних «куренях» відділень земляцтва.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

6 коментарів до Чернігівське земляцтво відзначило своє 21-річчя

 1. Валентина Мовчан коментує:

  Чимало змістовних відгуків про цьогорічні збори можна прочитати до наступної публікації «Довженківці завжди попереду».

 2. Микола Волощук коментує:

  Все було б чудово, якби не так сумно після перегляду відеофільму про діяльність земляцтва та його відділень у 2016 році. І сумно від того, що в нашому земляцтві постійно забувають про Олександра Довженка.
  На моє переконання, було б не гірше, якби відеофільм почали з тих чудових слів, плакат з якими колись висів у офісі земляцтва. Крім того, треба було згадати про І Міжнародний фестиваль документального патріотичного кіно «КіноДок», який відбувся у Чернігові 20-22 травня та розпочав відлік часу із символічного запалення вогню на малій батьківщині великого митця Олександра Довженка в Сосниці.
  А скільки важливих заходів, що на рахунку Сосницького відділення за минулий рік, в тому числі й на Довженкову тематику!
  Для будь-якого земляцтва за велику честь мати такого земляка, як Олександр Петрович, а в нашому щось зовсім не так.
  Мабуть, від такого відношення “зависли” питання про присвоєння йому посмертно звання Герой України, надання статусу національного Сосницькому ЛММ Олександра Довженка та щодо назви кінотеатру в Чернігові.

 3. Людмила Коваленко коментує:

  Відбулась ще одна зустріч земляків у Києві. Хочеться висловити подяку тим художнім колективам, які приймали участь у святкуванні 21-ї річниці земляцтва. Гарна задумка створення відеозвіту про діяльність земляцтва та його відділень у 2016 році. Проте, у відеоряді про роботу Сосницького відділення не знайшла свого висвітлення робота багатьох, в тому числі і Валентини Мовчан, яка приймає активну участь у роботі з молоддю, організовує поїздки школярів, студентів, вчителів до визначих місць столиці та України, організовує передплату газети “Отчий поріг” серед односельчан. Вона часто надсилає для розміщення на сайті та в “Отчому порозі” свої нариси про визначні подіі із життя земляків, про проведені заходи відділення. Однак, дуже прикро, що у відеофільмі не знайшлося місця для повідомлення про її роботу.

 4. Сергій Ковтун коментує:

  Дуже прикро, що у відеофільмі земляки не побачили того, яке хотів би бачити Микола Волощук.
  Але не менш прикрим є й те, що вклад у «добрі справи земляцтва» одного показали начебто це зробив інший. У першу чергу це стосується важливого соціального проекту – пункту гарячого харчування для соціально незахищених людей похилого віку в смт Понорниці, яким займається Анатолій Карацюба, а не хтось інший. Люди здивовані: як це так могло трапитись?.
  Не зрозуміло також: чому чиюсь роботу десятилітньої давнини постійно повторюють і видають як тільки що зроблену?

 5. Микола Швед коментує:

  Хочеться висловити подяку всім художнім колективам, які приймали участь у святкуванні 21-ї річниці земляцтва. Але велика шана та повага талановитому народному аматорському фольклорному колективу «Криниці» Сосницького районного будинку культури.
  Колектив здобув заслужену славу не тільки в Україні, а й далеко за її межами. По своїй квітучій творчій ниві він несе у широкий світ пісню-душу нашого багатонаціонального народу. Високий професіоналізм надихає на добрі справи, наповнює серця любов’ю до малої батьківщини, мотивує земляків – киян працювати над вирішенням нагальних проблем земляків у майбутньому! Без перебільшення, вважаю колектив “візитівкою” не тільки Сосницького району, а й Чернігівщини. Бажаю колективу творчих злетів і процвітання. Нехай ваша творчість і надалі не знає кордонів, лине від серця до серця та єднає нас в ім’я щасливого майбутнього України.
  Дай Бог дає всім міцного здоров’я, щастя, успіхів, добробуту, життєвих гараздів, мирного неба, благополуччя, достатку у ваших родинах.

 6. Володимир Куніцин коментує:

  Відвідавши даний захід, від свого імені та від імені всіх учасників нашої делегації хочу висловити величезну вдячність організаторам за гарну підготовку до святкування 21-ї річниці земляцтва, захід пройшов на найвищому рівні. Завдяки чудово складеній програмі вихідці з Чернігівщини мали можливість поспілкуватися, здійснити незабутній екскурс до своєї малої батьківщини. Ці зустрічі – справжня віддушина, вони надихають на нові справи заради розвитку рідного краю.
  Окрема вдячність Сергію Ковтуну та Анатолію Карацюбі за дружній прийом, співпрацю, за те, що Ви спрямовуєте свій талант на організацію пленерів і піклуєтесь про соціально незахищених людей похилого віку в смт Понорниця. Завдяки Вашій небайдужості вони мають можливість отримати щоденне повноцінне гаряче харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.