Чернігівське земляцтво відзначило своє перше 20-річчя

15 січня, в столичному МВЦ, що на Броварському проспекті, відбулося 20-е ювілейне зібрання Чернігівського земляцтва у Києві.

A8C42619

На урочистий захід прибули голова обласної держадміністрації Валерій Куліч і голова обласної ради Ігор Вдовенко, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування районів області, міські голови, народні депутати України нинішнього та попередніх скликань, які народилися на Чернігівщині, радник Київського міського голови, керівники земляцьких об’єднань областей у місті Києві, керівник Чернігівського земляцького об’єднання у Москві, святі отці, представники бізнесових структур і засобів масової інформації.

D157E22B

7F70EA9E

610C6261

452B33E1

09D55772

3DDD2B2A

CC503C0A

6346865A

FCE424D3

5BF7F6F2

BE68B473    A284191B

D08E06BB

276953AC

6962BAE0

6D2F7560

9CA32BFC    BFEB23D3

З нагоди урочистостей було розтиражовано черговий випуск земляцького часопису «Отчий поріг» і ювілейний значок. Численні делегації та поважні гості оглянули виставки.

DD888546

42394167

A9F2C8EC

0507F28E

3B85C214

BF3323E0

2FB34D4F

84722255

D2A07935

C580A742

22E24CB2

Офіційну частину розпочали з перегляду документального фільму про історію діяльності земляцтва. Потім голова земляцтва Віктор Ткаченко виступив з короткою промовою, яку завершив запрошенням на сцену земляків, що стояли біля витоків земляцтва та тих, хто підтримав об’єднання.

78315147

FA286346

959D6D4C

65B1279E

Затим хвилиною мовчання вшанували пам’ять земляків – учасників перших зборів, які пішли з життя.

2BAD8F2A

760C31E1

Від земляків з Чернігівщини виступили голова облдержадміністрації Валерій Куліч і голова облради Ігор Вдовенко. Вони також вручили  Віктору Ткаченку подарунки земляцтву, а Валерій Петрович вручив Віктору Вікторовичу ще й Почесну грамоту Чернігівської обласної державної адміністрації.

B6D8E625

090819AA

D77ABA8D

B1940803

867FB545

63011F49

290966C9

DB26EA32

Від Київського міського голови Віталія Кличка привітання зачитав його радник Микола Колесник.

D0DEB433

317C30CA

Від Асоціації земляцтв України привітали: голова Рівненського земляцтва Микола Якимчук, голова Сумського земляцтва Іван Рішняк, заступник голови Закарпатського земляцтва Орест Климпуш, заступник голови Івано-Франківського земляцтва Лариса Гриджук. Після привітання вони вручили Віктору Ткаченку подарунок Чернігівському земляцтву.

D1A60CC0

4DB61800

Також у ході зібрання відбулася традиційна церемонія підписання Угоди про співпрацю між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою і Радою товариства «Чернігівське земляцтво» у Києві на 2016 рік.

AA881DCA

Угоду скріпили підписи голови Чернігівського земляцтва Віктора Ткаченка, голів Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка та облдержадміністрації Валерія Куліча.

2DF1B452

9B5932DD

741E5A46

85EC9353

Після офіційної частини всі учасники урочистостей отримали змогу неформально поспілкуватися у ході дружніх зустрічей земляків по «куренях» та ще й налагодити зв’язки.

Олексій ОРЄХОВИЧ

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 коментарі до Чернігівське земляцтво відзначило своє перше 20-річчя

 1. Cергій Ковтун коментує:

  Завдяки керівництву Чернігівського земляцтва та меценатській роботі його активу 15 січня 2016 року наша земляцька організація відсвяткувала своє двадцятиріччя. Честь і хвала всім членам Чернігівського земляцтва та небайдужим чернігівчанам! Багато позитивних і емоційно насичених вражень залишається в душі після подібних заходів. Спасибі за це організаторам та всім знайомим і не знайомим землякам! На цьому святі були присутні сотні поважних громадян України, представників влади колишньої і теперішньої, нашими гостями були відомі на Чернігівщині та в Україні люди, але, на жаль, не було, умовно, на цьому святі наших земляків-чернігівчан, що загинули захищаючи незалежність нашої країни на сході від агресії Російської федерації у 2014-2015 роках, були відсутні й ті хлопці, що зараз, ризикуючи своїм життям, знаходяться в промерзлих окопах, завдячуючи яким, ми, власне, і можемо спокійно святкувати та насолоджуватись своїм звичним мирним життям. Може було б потрібно вшанувати пам`ять сто тридцяти семи наших загиблих хвилиною мовчання та оголосити, що одним із завдань найближчим часом має стати турбота про їхні родини? Невже це потребує багато коштів і часу? Ні це тест для нас з вами. Нехай кожен сам собі дасть результат. Вічна пам’ять загиблим і низький уклін їхнім сім’ям!
  Багато було сказано про любов до Чернігівської землі і до України в цілому, але чомусь, з невідомих для мене причин, ніхто і ніяк не сказав про воєнні дії, що тривають зараз на сході України, які підтримує Російська Федерація. Верховна Рада України прийняла закон, в якому Російська Федерація названа державою-агресором по відношенню до України, а ми обережно та сором’язливо це замовчуємо. Чому? Що у нас є своя особлива думка? Якщо так – то яка? Що про нас скажуть наші онуки та правнуки? А щоб сказали наші козацькі пращури до яких ми так любимо звертатись і яких ми так шануємо? Для того, щоб не бідкатись, не тужити над поразкою і в черговий раз нашої історії не бути в складній ситуації треба прагнути до перемоги. Звичайно, наша громадська організація поза політикою, але потрібно бачити межу – різницю між своїми політичними уподобаннями і питанням захисту України, про любов до якої багатьма, і так багато, було сказано. Звична теза про складну ситуацію в державі та, що всі про неї знають – нічого не варта. Складна ситуація у нас уже не перше століття. Однак, далеко не всі знають чи не всі хочуть знати, а дехто і не розуміє цю, власне, складну ситуацію. Складна ситуація в державі це одне, а небезпека самого існування цієї держави – зовсім інше. Навколо цього ми всі повинні згуртовуватись, об’єднувати свої зусилля хто чим може. Слова та дії спрямовані на захист і зміцнення своєї Батьківщини це і є найвищий прояв любові до своєї землі. Все решта це балачки. За якими можна сховати що завгодно, свідомо чи не свідомо.
  Якщо цього немає, то виникає багато питань. Коли горить хата, то не розставляють стільці, щоб зручно сидіти. Я навмисно не хочу коментувати всі інші питання, що були порушені, або не були, всі інші пропозиції, що були враховані, або не були, і таке інше. Нехай коментують інші, але про те, що написав я не зміг промовчати. Ні влада, ні політики тут до цього не причетні. Все це ми, і я, в тому числі. Прошу без образ, мої земляки, зрозуміти правильно.

 2. Олександр Нараєвський коментує:

  Важко не погодитись з думками та висновками пана Сергія Ковтуна. Дійсно, треба було вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих земляків-чернігівців і те, що цього не було зроблено, є явним промахом організаторів заходу. Ситуацію можна хоч в деякій мірі виправити, допомагаючи сім’ям загиблих, це буде реальна допомога. Наше земляцтво хоча і поза політикою, але хочеш-не хочеш, вона нас не обминає. І бути поза політикою не означає захищати Україну та все українське, називати речі своїми іменами і не боятися не бути “політкоректними”: бидло називати бидлом, дурня-дурнем, ворога-ворогом і таке інше. Наша сила в правді, в тому числі і у правдивих визначеннях і оцінках.

 3. Микола Волощук коментує:

  Відгуків про обговорювану подію буде багато. Це означає, що проведена велика робота, але не все враховано. Звичайно, про загиблих захисників Вітчизни забувати не треба. Однак, причина неврахування “їх умовної присутності та вшанування пам’яті хвилиною мовчання” відома тільки головному сценаристові ювілейного зібрання земляцтва. Можливо, був розрахунок на те, що на “зустрічах у “куренях” все буде враховано. Зокрема, ми так і зробили. Проте найбільше обурення серед земляків, і особливо поважного віку, викликав фільм. На їх думку, фільм був знятий не до 20-річчя земляцтва, а до ювілею однієї людини чи до якоїсь події невеличкої групи людей. У фільмі земляки “побачили воза, на якому сидять візники, а “робочі конячки” залишились десь поза кадром”.

 4. Петро Пархоменко коментує:

  Дуже велика робота була виконана активом Товариства за 20 років його існування: відновлені храми, споруджені пам’ятники та пам’ятні знаки, встановлені пам’ятні та меморіальні дошки, видані календарі та книги, поверненні імена із забуття, підтримувалась обдарована та творча молодь, надавалась благодійна допомога землякам, а також багато-багато інших добрих справ. І все це зроблено завдячуючи небайдужості багатьох наших земляків. А головне – земляцтво об’єднує не тільки чернігівчан різних конфесій і політичних поглядів, а й ще виступає об’єднуючим всіх земляцтв областей і регіонів України. Якби наша держава всі роки незалежності працювала хоча б так, як Чернігівське земляцтво, то й результати були значно кращими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.