Десну треба рятувати

Прямуючи на свято в Сосницю, та повертаючись у Київ, сьогодні двічі переїжджали міст через Десну між Великим Устям і Малим Устям.

Нашу увагу привернула страшна картина – колись повноводна Десна обміліла до критичної межі. 

img_8411_660x495

img_8414_660x495

На святкуванні Дня Сосниці у курені Великоустівської сільської громади висіла колиска з лялькою. Сільський голова Валентина Циганок, на моє запитання відповіла, що в колисці малий Сашко Довженко. Але потім ми домовилися, що це не малий Сашко, а Велика Проблема Десни, за допомогу у вирішенні якої взявся наш Леонід Шморгун, котрий вже займається подібними проблемами річок України.

img_8384_660x495

img_8420_660x495

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото Миколи ШВЕДА

Опубліковано у На Чернігівщині, Навколишнє середовище | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Десну треба рятувати

  1. Вадим Богдан коментує:

    Я на Десні виріс, ловив рибку і маленьку, і більшу, знаю чудову природу цієї місцевості та знаю причини занедбання цієї дуже жвавої річки.
    Потрібно їй життя давати, а не у неї його забирати.

  2. Анатолій Пінчук коментує:

    Десь 35 років тому я відпочивав з родиною влітку на Десні біля міста Остер. Тоді Десна обміліла більш, як наполовину. І всі знали, що йде «наполнєніє пруда-накопітєля Смолєнской АЕС», де згодом виникло місто Дєсногорск Місто Дєсногорськ розташоване на правом березі річки Десна (притока Дніпра), в 153 км. від Смолєнська. Поряд з містом Дєсногорськ розташований ставок, площею 44 квадратних кілометри, де вода ніколи не замерзає – це водосховище Смолєнської АЕС – введена в експлуатацію 30. 09. 1983 роки (1 енергоблок). До 2027 року планується вивід з експлуатації енергоблока № 1. До цього часу має бути введена в експлуатацію заміщаюча Смолєнська АЕС-2, перший блок якої має бути побудований не пізніше 2024 року.
    Ось одна з причин занедбання цієї дуже жвавої річки. НАПОЛНЄНІЄ ПРУДА-НАКОПІТЄЛЯ завершилося давно, але води в Десні влітку ставало все менше і менше. Мабуть, той канал використовується для інших потреб…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.