Сосниця святкувала та обговорювала подарунок від столичних земляків

Сьогодні, 10 вересня, древня, але вічно молода та чарівна Сосниця святкувала свій День та 122-у річницю від дня народження Олександра Петровича Довженка.

Шляхами, що ведуть у Сосницю раненько попрямували на свято й кілька груп нашого земляцького Сосницького відділення, щоб вже там разом розділити радість тамтешніх земляків з приводу свята та появи довгоочікуваної обнови – Алеї видатних діячів Сосниччини, яку ми безкорисно подарували всім теперішнім і майбутнім поколінням Довженкового краю.

Святкові заходи розпочалися на території Сосницького літературно-меморіального музею Олександра Довженка.

img_82781_660x442

Захід відкрив заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Сергієнко. Потім з промовами виступили голова правління Національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач і народний депутат України Олег Ляшко, який у черговий раз пообіцяв зробити все, щоб відремонтувати Сосницький кінотеатр імені Олександра Довженка та побудувати новий музейний комплекс. Завершилися тут урочистості покладанням квітів до пам’ятника «Босоногий Сашко».

img_8280_660x543

img_8278_660x463

img_8297_660x563

img_8301_660x409

Тим часом, доки увага присутніх була прикута до покладання квітів, на центральній площі селища вже зібралося багато сосничан і гостей з різних куточків Чернігівщини та столиці. Урочисте відкриття Дня Сосниці здійснив селищний голова Андрій Портний з умовної сцени – всього того, що залишилося після знесення пам’ятника Владіміра Лєніна. Потім перед сосничанами виступили Сергій Сергієнко та Олег Ляшко, котрий, крім іншого, запропонував на цьому місці встановити пам’ятник корови.

img_8304_660x495

img_83031_660x526

З привітальними словами до присутніх на святі також звернулися – перший заступник голови Сосницької районної державної адміністрації Федор Давиденко та заступник голови Ради товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві Олексій Орєхович, виступу якого передувала тривала промова ведучої свята з інформацією про кожного з 20-ти визначних сосничан, кому присвячена Алея.

img_8305_660x495

img_8307_660x489

Після закінчення привітань, розпочалося театралізоване дійство та виступи колективів художньої самодіяльності.

img_8320_660x495

Однак, враховуючи чисельні прохання сосничан, які забажали почути від автора ще більше інформації про історію створення Алеї, а також поцікавилися столичними земляками, котрі разом зі мною прибули з Києва, мені знову надали слово. І приємно було коротко повідомити допитливим сосничанам про історію створення Алеї, а також про тих активістів земляцького відділення, що допомагали мені у цій справі. Це, перш за все: Іван Ямковий– багаторічний друг сім’ї Тимофія Хандоги, народний депутат України 2-го скликання; Галина Орєхович – мій заступник і помічник у громадських справах; Микола Гнип – генерал-майор запасу ЗСУ; Микола Швед – полковник запасу ЗСУ та Віктор Бобровський– директор Броварського заводу сталевих конструкцій.

Крім вже згаданих Галини Орєхович і Миколи Шведа, в Сосницю разом зі мною також прибули: Леонід Шморгун – відомий громадський діяч, вчений-економіст, доктор економічних наук, професор, академік, голова відділення стратегічного розвитку України УАН, який докладає багато зусиль щодо економічного розвитку нашої держави взагалі та Чернігівщини з Сосниччиною, зокрема, і опікується питаннями належного вшанування пам’яті Олександра Довженка, як він того заслужив; Віктор Кавун – професор, заслужений артист України, палкий прихильник самого Олександра Довженка та всієї його творчості; Олександр Чуприна – президент благодійного фонду, член громадської ради Мінсоцполітики України.

Після завершення мого виступу, ведуча зачитала привітання сосничанам від Івана Ямкового, що було ним власноруч написане на авторській книзі про рідні села, яка разом з книгою про визначних газівників України була мною передана для Сосницького краєзнавчого музею імені Юрія Виноградського.

img_8253_661x998

img_8249_661x481

Захоплюючим був і музичний подарунок від Віктора Кавуна, якому жваво підспівували ветерани.

img_8323_660x495

Цього року також було традиційне розміщення куренів сільських громад, виставка квітів і плодів, презентація виробів народних умільців в «Містечку майстрів» з проведенням майстер-класів та ярмарком. Але задовольнити всі запрошення до куренів було дуже складно, адже до нас підходили чисельні сосничани та щиро дякували за Алею, за всю роботу для рідної Сосниччини та її вихідців, за збереження пам’яті …

img_83442_660x440

img_83441_660x440

img_8344_660x495

img_8343_660x381

img_8333_660x495

img_8335_660x567

img_8368_660x495

Однак, незважаючи на всі затримки, ми з цікавістю ознайомилися майже з усіма куренями, виставками, презентаціями та на нетривалий час зупинялися біля куренів Конятинської та Великоустівської сільських громад.

img_8371_660x495

img_8391_660x495

img_8378_660x495

Під час свята до нас приєдналися й інші земляки з Сосницького відділення, а саме: Ніна Грицай, Іван та Оксана Придухи, Микола Біжовець, Світлана Потійко, Валентина Циганок і Валентина Мовчан.

img_8399_660x495

img_8356_660x495

Загалом свято вдалося, обговорення нашого подарунку тривають …

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора та Галини ОРЄХОВИЧ

Читати також:

Чи буде Алея Героїв і Слави Сосниччини?

Від Кавказу до Берліна через Україну

Пам’яті тих, хто не повернувся з війни

Бондарівські соколи

Виконуємо зобов’язання перед земляками

Пам’ятне суміщення

Коротко про доброчинність Сосницького відділення

Колективна пам’ять земляків та її результати

Ювілей рятувальника Москви

Обнадійлива новина з Чернігівщини

Опубліковано у Дні поселень, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

10 коментарів до Сосниця святкувала та обговорювала подарунок від столичних земляків

 1. Ковтун Сергій коментує:

  Піднімає настрій, коли читаєш подібний матеріал. Молодці земляки – вихідці з Сосницького району, що нині живуть в Києві! Знаю, що задля успіху неабияких зусиль доклав заступник голови Ради земляцтва, голова Сосницького відділення Олексій Орєхович. Конкретна робота, конкретна справа, яку важко оцінити тому, що це пам’ять і повага до визначних людей, а також виховання молоді. Кожен портрет на цій Алеї – це окремий величезний матеріал і матеріал дуже цікавий, а в деяких випадках мало відомий для загалу, але такий необхідний і на часі. Такий подарунок від земляків заслуговує найвищі слова подяки.

 2. Вадим Богдан коментує:

  В оригінальний спосіб організували столичні земляки привітання сосничан з Днем Сосниці та 122-ю річницею від дня народження Олександра Довженка: і Алею подарували, і гарні пісні заспівали, що, навіть, підбадьорили ветеранів.

 3. Микола Борщ коментує:

  Щиро вітаю зі Святом! На високому рівні, достойно провели Свято! Так тримати!

 4. Микола Волощук коментує:

  Гарна Алея, чудова її презентація! Прикро, що з поважної причини не вдалося мені там побувати. Але я щиро вдячний всім за запрошення, і особливо Олексію Федоровичу.
  Хочу наголосити, що Алея – це не просто подарунок, вартість якого важко оцінити, – це надзвичайно дорогий об’єкт, що має бути взятий під належну охорону не тільки поліцією, а й простими сосничанами.

 5. Володимир Лузан коментує:

  Такі свята стали традиційними в багатьох містах і селах. Це згуртовує громади та народ України загалом. Свято в Сосниці у чомусь особливе, бо не кожний райцентр і район має таких видатних земляків, як до прикладу Олександр Довженко. Алея буде свідчити дітям, молоді та старшим, що героєм чи просто особистістю може статити будь-хто. Але для цього треба стати Людиною. Адже ті, хто увінчаний на Алеї, колись ходили цими ж стежками, хоч і не заасфальтованими. Вони звичайні люди. Життя своє пов’язали не з антигромадськими вчинками, вживанням алкоголю тощо, а з сумлінністю в житті та роботі, якою доля розпорядилася займатися. Особливо приємно бачити пам’ятну дошку Бориса Іваненка, з яким пов’язані теплі спогади спільної роботи в Товаристві. Спасибі за пам’ять, сосницькі кияни!

 6. Микола Гнип коментує:

  Все чудово! І, як завжди, спостерігається надзвичайна скромність голови нашого земляцького відділення Олексія Орєховича: не тільки заслуги інших не привласнює, а й своїми ділиться. Адже не секрет, що він і автор, і головний ініціатор, і організатор та разом з дружиною Галиною основний спонсор Алеї, появу якої давно виношував і так наполегливо все робив. От тільки прикро, що Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації на своєму сайті ніяким чином не згадав про появу такої Алеї в Сосниці (де, крім інших відомих земляків, є пам’ятні дошки Олександра Довженка, в день народження якого відбувалося відкриття, що мало відбутися ще на його 120-річчя, та Бориса Іваненка – заслуженого працівника культури України, Людини, що багато зробила для розвитку культури не тільки Чернігівщини, а й України), про цю, на мій погляд, знакову подію в культурному житті області в день такого свята. І не буде перебільшенням, якщо сказати, що така «забудькуватість», крім іншого, є ще й невиконанням умов Угоди про співпрацю між Чернігівською обласною державною адміністрацією, Чернігівською обласною радою і Радою товариства «Чернігівське земляцтво» у Києві на 2016 рік, яку доведеться працівникам Департаменту ще раз переглянути.
  http://www.cult.gov.ua/news/svjatkuvannja_122_ji_richnici_narodzhennja_vidomogo_kinematografa_i_pismennika_oleksandra_dovzhenka_ta_dnja_sosnici/2016-09-13-7421

 7. Людмила Коваленко коментує:

  Мій батько, Петро Гаврилович Коваленко, родом з Долинського, а я з двохрічного віку пов’язана з Авдіївкою. Дуже приємно, що на Алеї вшанована пам’ять голови Долинської сільської ради Марії Гамалій і Героя з Авдіївки Василя Валькова. Алея – це продовження важливої роботи, яка ще в 2007 році була започаткована виготовленням і встановленням пам’ятних знаків землякам-афганцям і чорнобильцям, потім в 2011 році продовжена виготовленням і встановленням пам’ятних дошок Марка Полторацького на фасаді будинку дитячої музичної школи його імені, та Юрія Виноградського на фасаді приміщення краєзнавчого музею.
  Переконана, що ця робота буде продовжуватися та належним чином оцінена.

 8. Олег Якимчук коментує:

  Як сосничанин, хочу висловити щирі слова подяки членам та, особливо, голові Сосницького відділення Товариства “Чернігівське земляцтво” в місті Києві Олексію Орєховичу за неоціненний вклад в історико-культурну спадщину нашого краю. Ініційована та встановлена за Вашої підтримки Алея видатних вихідців Сосниччини, то не лише данина шани видатним землякам, а й гарний приклад для наслідування сучасникам і чудовий дороговказ підростаючому поколінню.
  Сподіваюсь, що дана гарна справа буде належно оцінена Вашими земляками, а Бог сторицею поверне затрачений матеріальний і нематеріальний ресурс.

 9. Валентина Мовчан коментує:

  Сьогодні, вчора, позавчора біля Алеї чимало відвідувачів з самої Сосниці та сіл району. Вони оглядають, фотографуються. Помітне велике задоволення такою обновою райцентру.

 10. Сосницька центральна районна бібліотека коментує:

  Є така життєва мудрість: “Якщо буде світло в душі – буде краса в людини; якщо є краса в людини – буде гармонія в домі; якщо є гармонія в домі – буде порядок у нації; якщо є порядок у нації – буде мир у світі”. Для всіх українців найголовніше сьогодні – мир у державі. Запорука миру – патріотично налаштовані та свідомі її громадяни.
  Від імені багатьох сосничан дякуємо Вам, Олексію Федоровичу, і всім причетним до відкриття Алеї за пророблену кропітку роботу по увіковічненню пам’яті видатних особистостей Сосниччини, життєвий подвиг яких є прикладом для наслідування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.