До військової підтримки України приєднався ще один потужний гравець зі значним арсеналом / Another powerful player with a significant arsenal will join Ukraine’s military support

До коаліції військової підтримки України приєднався ще один потужний гравець – Японія, яка за ліцензією виробляє велику кількість зброї західного зразка. Японія офіційно погодилася співпрацювати зі Сполученими Штатами та Великою Британією у рамках програми підтримки України озброєнням і військовим обладнанням. Про це 10 березня повідомило японське видання Yomiuri.
——-
Another powerful player joined the coalition of military support for Ukraine – Japan, which produces a large number of Western-style weapons under license. Japan officially agreed to cooperate with the United States and Great Britain within the framework of the program to support Ukraine with weapons and military equipment. This was reported by the Japanese publication Yomiuri on March 10.

Збільшити виробництво деталей обладнання для США, координація зміцнення співпраці на японсько-американському саміті… Японія підтримує підтримку України
———
アメリカ向け装備部品増産へ、日米首脳会談で連携強化調整…日本がウクライナ支援を下支え

На саміті, запланованому на квітень, уряди Японії та США домовилися «зміцнити систему спільного виробництва» оборонного обладнання та почали вносити корективи, щоб включити це в підсумковий документ. Виробнича система Сполучених Штатів знаходиться під напругою через підтримку України, яка продовжує захоплюватися Росією. Підтримуючи підтримку Японією України, мета полягає в тому, щоб продемонструвати єдність японсько-американського альянсу та зберегти стримування.

Це підтвердили численні урядові джерела Японії та США. На зустрічі прем’єр-міністра Кісіди та президента Байдена, яка відбудеться 10 квітня у Вашингтоні, головною темою стане зміцнення співпраці між оборонними галузями Японії та США. У США є відчуття кризи, що через тривалу підтримку України у них можуть закінчитися запаси артилерійських снарядів і ракет.
——-
日米両政府は4月に予定する首脳会談で、防衛装備品を巡る「共同生産体制の強化」について合意し、成果文書に明記する方向で調整に入った。ロシアによる侵略が続くウクライナ支援で米国の生産体制は 逼迫ひっぱく している。日本がウクライナ支援を下支えすることで日米同盟の結束を示し、抑止力維持にもつなげる狙いだ。

複数の日米両政府筋が明らかにした。米ワシントンで4月10日に行われる岸田首相とバイデン大統領との会談では、日米の防衛産業間の連携強化が主要なテーマとなる。米側には、ウクライナ支援の長期化などで砲弾やミサイルが在庫不足に陥りかねないとの危機感がある。
*****
У грудні минулого року Японія переглянула свої три принципи та оперативні вказівки щодо передачі військового обладнання. У зв’язку з цим Японія вирішила експортувати в США керовані ракети «земля-повітря» Patriot, щоб заповнити дефіцит ракет у США.

Очікується, що на саміті обидві країни підтвердять свою політику прискорення цих взаємодоповнюючих відносин. Зважаючи на посилення гегемонійних кроків Китаю, існує бажання зміцнити ланцюг постачання обладнання.

Зокрема, схоже, що план полягає в основному в розширенні виробництва деталей, враховуючи, що три принципи та робочі вказівки були переглянуті, щоб дозволити широкий спектр експорту частин для оборонного обладнання. Стали відомі частини гранат, які масово споживаються в Україні, і Японія та США терміново ідентифікують цільову техніку, зокрема боєприпаси.

Уряди Японії та США також розглядають можливість започаткувати повноцінний бізнес, у якому японські компанії регулярно обслуговуватимуть і ремонтуватимуть американське військове обладнання, і, ймовірно, винесуть це питання як пункт порядку денного на саміті.

Кораблі, які перекинуті в Японію, в першу чергу кораблі 7-го флоту ВМС США, є кандидатами на атаку. Зараз масштабне технічне обслуговування проводиться на материковій частині Сполучених Штатів, але якби його можна було провести в Японії, це скоротило б період простою під час технічного обслуговування та зменшило б витрати. Для Японії також можна очікувати зміцнення оборонної виробничої та технологічної бази.

Окрім кораблів, кандидатом також виступив новітній винищувач-невидимка F-35A.

Проте дехто в японському уряді зазначає, що немає місця для японської військово-морської бази обслуговування. Кажуть, що в Конгресі США є відчуття обережності, що якщо Японія здійснить проект, це може вплинути на зайнятість у США, і план полягає в тому, щоб діяти з обережністю.

Прем’єр-міністр буде запрошений на цей саміт як державний гість, і прем’єр-міністр виступить на спільному засіданні обох палат Конгресу США.
———
日本は昨年12月、防衛装備移転3原則と運用指針を改正した。これに合わせ、米国のミサイル不足を補うため、地対空誘導弾パトリオットミサイルの米国への輸出を決めた。

首脳会談では、こうした補完関係を加速させる方針を確認する見通しだ。覇権主義的な動きを強める中国もにらみ、装備品のサプライチェーン(供給網)を強化したいとの考えがある。

具体的には3原則と運用指針の改正で防衛装備品の部品輸出を幅広く認めたことを踏まえ、主に部品の生産拡大を想定しているとみられる。ウクライナで大量に消費されているりゅう弾砲の部品などが浮上しており、日米は今後、弾薬なども含めて対象とする装備品の特定を急ぐ。

日米両政府は日本企業が米軍装備品の整備や修理を定期的に行う事業の本格化も検討しており、首脳会談でも議題とする方向だ。

米海軍第7艦隊を中心に日本に前方配備された艦艇が対象候補に挙がっている。現在、大規模な整備は米本土で行われているが、日本で実施できれば、整備の際の運用休止期間の短縮や費用の抑制につながる。日本にとっては防衛生産・技術基盤の強化も期待できる。

艦艇に加え、最新鋭ステルス戦闘機「F35A」なども候補として浮上している。

ただ、日本政府内では、日本の艦艇整備拠点の受け入れ余地が少ないとの指摘もある。米議会では一連の事業を日本が行うことになれば米国の雇用に影響しかねないとの警戒感もあるとされ、慎重に詰める方針だ。

今回の首脳会談は国賓待遇で招かれて行うもので、首相は米議会の上下両院合同会議で演説する。

Опубліковано у Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.