Добра новина з Понорниці

Останнім часом ми не так багато чуємо добрих новин, які б зігріли душу теплом і наповнили її радістю та гордістю за наших співвітчизників. І тому, коли у нас трапляється якась приємна новина, про неї хочеться розповісти всім.

Не так давно в смт Понорниця відбулося відкриття пам’ятного знаку на честь воїнів-інтернаціоналістів, ініціатором та безпосереднім учасником якого був голова об’єднання ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій на території інших держав та тих, що брали участь у мирних операціях ООН, член ради столичного Чернігівського земляцтва Сергій Миколайович Кудін.

На цьому заході, спілкуючись з гостями, мешканці Понорниці щиро дякували їм за небайдужість та розповідали про проблеми свого села, свої особисті проблеми. Зокрема, директор Понорницького психоневрологічного інтернату Сергій Федорович Федосенко поділився мріями про те, що хотів би покращити умови проживання підопічних, хоч трохи полегшити життя інвалідів, які й так обділені долею. Хотілося б придбати прогулянкові інвалідні візки, обладнати тренажерний зал, для якого придбати велотренажер, бігову доріжку тощо.

1778838

І ось, минуло лише кілька тижнів, і 10 червня, на свято Трійці, в Понорниці знову з’явилися бажані гості: до інтернату прибули вищезгаданий Сергій Миколайович Кудін, начальник Коропського територіального центру управління соціального захисту Олександр Григорович Лаврик, селищний голова Петро Олександрович Василець та депутат селищної ради Володимир Миколайович Пилипенко, які в присутності преси та працівників психоневрологічного інтернату  вручили для його підопічних від імені Товариства Чернігівського земляцтва в м. Киеві подарунок – новий прогулянковий інвалідний візок .

1778840

Підопічні радіють, що тепер ті з них, хто не може самостійно пересуватися, зможуть виїхати на прогулянку на свіже повітря, погрітися на сонечку, помилуватися квітами та чистим літнім небом. А працівники інтернату і особисто Сергій Федорович щиро дякували за щедрий подарунок.

До речі, саме цього дня, 10 червня, чотири роки тому він був призначений на посаду директора Понорницького психоневрологічного інтернату і успішно на цій посаді працює.

1778833

Інтернат функціонує з 1963 року. Спочатку тут проживали дівчатка від 4-х до 18-ти років з різним ступенем розумової відсталості. А тепер у цьому закладі проживають 80 жінок віком від 18 років і до кінця свого життя. Цим обездоленим людям створюють затишок, забезпечують їх харчуванням, одягом, іншими необхідними речами, медичним обслуговуванням, культурним дозвіллям 59 працівників, для більшості підопічних вони і є єдиними близькими людьми. Тому сьогоднішній візит гостей з гарним подарунком є для них великою радістю.

1778842

А всіх, хто хоче і може робити добрі справи, закликаємо до благодійності. Це ж так актуально, благородно і просто по-людськи. І тоді буде привід ще і ще раз пишатися своїми земляками, а по великому рахунку і своєю країною.

Бажаю всім лише добрих новин.

Володимир ПИЛИПЕНКО, депутат Понорницької селищної ради

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.