Достойний син свого батька

30 серпня святкував своє 65-річчя один з найактивніших членів Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва Олег Григорович Шекера – професор, доктор медичних наук, магістр державного управління, заслужений лікар України, голова експертної проблемної комісії МОЗ та НАМН України за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина», голова спеціалізованої вченої ради за спеціальностями «Внутрішні хвороби» та «Загальна практика — сімейна медицина», головний редактор науково-практичного журналу «Здоров’я суспільства», головний редактор довідкового інформаційно-аналітичного бюлетеня «Сімейна медицина», президент Міжнародної громадської організації «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства», професор кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги.

Народився ювіляр 30 серпня 1955 року у місті Прилуки Чернігівської області в сім’ї повного кавалера ордена Слави, народного судді Григорія Кіндратовича Шекери.

Як достойний син свого батька все своє життя Олег Григорович присвятив справжній чоловічій професії – військовій та сімейній медицині. Широкий спектр його професійної діяльності, небайдужість до долі та здоров’я не лише української нації, але зокрема кожного громадянина нашої країни, його активна громадянська позиція розкривають Олега Григоровича як людину творчу, енергійну, ініціативну, справжнього патріота своєї рідної землі.

З 1972 року навчався в Харківському медичному інституті, а потім перевівся до Військово-медичного факультету при Куйбишевському медичному інституті, який закінчив у 1978 році.

Після закінчення Військово-медичного факультету був призначений начальником медичної служби полку. Згодом, як військовий лікар, у 1981-1989 роках очолював медичні служби ракетної бригади, мотострілецької бригади (1984-1986 – в Афганістані) та бригади зв’язку.

Упродовж 1989-1991 років навчався у Військово-медичній академії, закінчивши яку розпочав викладацьку роботу в Українському державному медичному університеті імені Олександра Богомольця на кафедрі військової медицини.

У 1996 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук, а у 2010 захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

В 1994—2002 роках проходив службу в Українській військово-медичній академії на посадах начальника відділу наукової медичної інформації, заступника начальника кафедри, начальника кафедри організації медичного забезпечення збройних сил, заступника начальника Академії з наукової роботи — начальника наукового центру.

У 2004 році з відзнакою закінчив Національну академію державного управління при Президентові України (за спеціальністю — державне управління, магістр державного управління).

З лав Збройних Сил України звільнився в грудні 2002 року.

У 2002-2005 роках працював провідним науковим співробітником Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України. З 2005 по 2012 рік доцент Українського тренінгового центру сімейної медицини Національного медичного університету імені Олександра Богомольця МОЗ України. В 2013-2014 роках завідувач науково-організаційним відділом Інституту сімейної медицини НМАПО імені Платона Шупика.

У науковому доробку Олега Шекери понад 200 друкованих праць, з них: 12 навчальних посібників (серія «Сімейна медицина»), 2 монографії та 1 інформаційно-аналітичний збірник, 14 методичних рекомендацій.

Сьогодні Олег Григорович очолює один із найактуальніших напрямів медичної галузі – напрям сімейної медицини. З 2014 року він директор Інституту сімейної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені Платона Шупика.

Як активний член Чернігівського земляцтва вже десятки років поспіль Олег Шекера проводить серед своїх колег-медиків ґрунтовну роботу, спрямовану на благодійну допомогу дітям-сиротам. Кожного року до свят, разом із Прилуцьким відділенням земляцтва, організовується збір коштів на закупівлю необхідних речей для дитячого будинку «Надія» у місті Прилуки Чернігівської області, приїжджають лікарі з метою профілактичного обстеження діток, влаштовуються концерти, вистави, екскурсії та радісні зустрічі для малюків.

Варто сказати, що Олег Григорович не лише професійно займається медициною, він пропагує здоровий спосіб життя власним прикладом.

У 2019 році в Україні стартував унікальний проєкт «Той, хто біжить містом». Ідея проєкту полягала в тому, щоб залучити киян не лише до здорового способу життя, але й ознайомити з унікальною архітектурою та історією столиці України. У центрі проєкту два основних герої – людина та місто. Роль людини чудово втілив у життя наш земляк Олег Григорович Шекера. Результати проєкту фіксувалися у Книзі Рекордів України. Унаслідуючи приклад Олега Григоровича до проєкту активно долучилися члени молодіжного відділення земляцтва.

Сьогодні велика просвітницько-інформаційна робота, пов’язана із запобіганням коронавірусній хворобі, здійснюється Олегом Григоровичем у засобах масової інформації, зокрема, на сторінках сайту земляцтва та шпальтах земляцького часопису.

Від імені всіх членів Прилуцького відділення Чернігівського земляцтва щиросердно вітаємо Олега Григоровича Шекеру з ювілеєм. Бажаємо довгих років наснаги та високих здобутків у професійній і громадській діяльності на благо нашої держави, народу та Чернігівської землі!

Павло КРИВОНОС і Микола ГОРДІЄНКО

Опубліковано у Видатні земляки, Привітання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.