Довженків дім радо приймав гостей

Гордістю Сосниці є музеї – літературно-меморіальний Олександра Довженка та краєзнавчий імені Юрія Виноградського.

Тож недаремно в переддень Міжнародного дня музеїв на садибі музею Довженка зібралось багато гостей – представники районної влади, преси, різних організацій, колишні працівники цього закладу культури, ветерани війни та праці, члени літературно-мистецького об’єднання «Убідь», жителі Сосниці та навколишніх сіл, пересічні громадяни, батьки з дітьми, люди різних поколінь і професій – шанувальники творчості автора кіноповістей «Зачарована Десна» та «Україна в огні», щоб поздоровити один одного, а також ще раз зануритися у світ Сашка.

789573F6

418F087A

1BFA2CD9

Зібрання розпочала директор музею, заслужений працівник культури України Любов Наконечна, яка, зокрема, зазначила: «Музей Олександра Довженка – один із відомих культурних осередків України – дбайливо охороняє спадщину митця та розвиває традиції батьківщини кінорежисера і завжди відкритий для друзів, однодумців та партнерів у музейній справі. Завдяки спільним зусиллям та допомозі небайдужих шанувальників генія він став гімном Людині ХХ століття, яка є моральним орієнтиром для мільйонів українців, які за його думками і творами звіряють свої внутрішні годинники життя. Музей є гордістю не тільки сосничан. Це не просто музей, це Довженків дім, де має вирувати життя».

043F4C74

І хоч день видався прохолодним, але настрій усім піднімали учасники музичної вітальні «В храмі вічного і прекрасного»: народний фольклорний аматорський колектив «Криниці», танцювальний колектив «Мозаїка» та колектив Сосницької дитячої музичної школи імені Марка Полторацького.

8F0DEF7E

21A8FC96

3C778965

4A99D98B  18B1FAD5

31DC98E8

800E9E79

40998510

FD40F8C3

B5884B73

BF4114D5  E634C2F6

Між кожним музичним номером ведучі свята розповідали про значення музеїв, як культурно-просвітницьких закладів та повідомляли цікаву й разом з тим корисну інформацію про незвичайні музеї світу.

Крім того, зір усіх присутніх радували виставки робіт сосничан – художника-аматора Миколи Довганя, вишиванок Валентина Попченка, виробів з лози Миколи Чабася, а також виставка «Стримана краса народних речей» з музейної колекції.

F7011AC4

285F5D3B

6912676E

Потім для бажаючих був запропонований огляд музейних експозицій з розповіддю екскурсовода.

Усе пройшло на вищому рівні.

Наступного дня був День відкритих дверей: огляд музейних експозицій, ознайомлення з фотовиставкою «Музей збирає друзів», перегляд кінофільмів.

Автор цих рядків теж, як член Сосницького відділення Чернігівського земляцтва та керівник літературно-краєзнавчого гуртка Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, шанувальник та популяризатор творчості Олександра Довженка, давній друг музейників, поздоровила їх зі святом, передала вітання від колег – працівників ряду музеїв Черкащини, звідки щойно повернулась з екскурсійною групою, та вручила невеличкий подарунок – збірочки від директора Стеблівського літературно-меморіального музею Івана Нечуя-Левицького Андрія Сергійовича Хавруся.

D4A65B4A

А на Черкащині, в свою чергу, були вручені буклети з музею та блокноти із зображенням геніального кіномитця й передано вітання з Довженкового краю.

2D1ECCEF

Валентина МОВЧАН, Сосницьке відділення земляцтва

Опубліковано у Видатні земляки, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Одна відповідь на Довженків дім радо приймав гостей

  1. Микола Волощук коментує:

    Чудове свято, чудовий матеріал про нього.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.