Урочисті заходи у Марківцях

У Марківцях на Бобровиччині урочистості під назвою «Живи і пам’ятай!..» з відзначення 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі співпали ще з двома важливими заходами: відкриттям на місцевій ЗОШ І-ІІІ ступенів меморіальної дошки в пам’ять про загиблих односельців – воїнів АТО Артема Уса і Олександра Онопрієнка та пам’ятного знака «ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ» на свіжовисадженій алеї.

Марковецька родина в цей день була досить згуртована та чисельна.

EAE0F3EC

У вшануванні пам’яті загиблих взяли участь: голова районної державної адміністрації Микола Степанович Супрун та його заступника Володимир Володимирович Ляховенко, голова райради Олександр Дмитрович Шапченко, начальник райвідділу освіти Станіслав Миколайович Лоленко, голова Бобровицького відділення Чернігівського земляцтва в місті Києві Андрій Михайлович Пінчук і його заступник Василь Юлійович Заболотний.

Урочистості розпочалися традиційно біля Обеліска Слави на центральній площі села. Вшанували всіх загиблих у роки Другої світової війни. Мітинг відкрила сільський голова Тетяна Миколаївна Сугоняко, яка наголосила на тому, що відзначаючи 70-річчя Перемоги наша країна знову перебуває в стані неоголошеної війни на Сході України. І громада має вже тяжкі непоправні втрати, адже із 13-ти мобілізованих марківчан, троє загинули, виконуючи свій військовий обов’язок: Артем Володимирович Ус, Олександр Валерійович Онопрієнко та Сергій Валодимирович Бовсуновський (він похований в селі Бовсуни Лугинського району Житомирської області).

0B10169E

C84DA889

0E6100BC

Тетяна Миколаївна зазначила і про  те, що до сьогодні гірким болем відгукуються в наших серцях загиблі воїни – афганці: Валерій Ковнір і Василь Лухта. Імена їх викарбувані на Обеліску Слави поряд з іменами воїнів-марківчан, які загинули під час Другої світової війни.

Голова ради ветеранів Микола Павлович Шимко також привітав усіх з 70-річчям Перемоги та побажав усім миру, злагоди та витримки в такий непростий для усіх нас час. Традиційно учні Марковецької школи зачитали усіх загиблих під час Другої світової війни, вшанувавши їх хвилиною мовчання.

6B935577

Мітинг завершився покладанням квітів, вінків та гірлянд до Обеліска Слави, погруддя Петра Наумовича Зубка та могил сільських активістів, після чого всі присутні перейшли на територію школи, де відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки загиблим воїнам АТО: Артему Усу та Олександру Онопрієнку.

A4635BF4

Віддавали глибоку шану батькам загиблих воїнів усі присутні. Директор школи Галина Олексіївна Шевченко зазначила у своєму виступі про те, що у глибокій скорботі перебуває школа, а також висловила глибоку вдячність батькам за те, що виховали справжніх патріотів України, які мужньо відстоювали незалежність нашої держави. Ус Артем посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

F4B80505

Кожен із виступаючих наголошував, що пам’ять про загиблих буде жити в наших серцях. Право відкрити меморіальну дошку надалося воїнам АТО Миколі Миколайовичу Василику та Олександру Васильовичу Вапняру, після чого кожен із присутніх поклав квіти та вклонився пам’яті  загиблих.

Після цього всіх присутніх було запрошено до сільського парку поблизу ставка Ревня, де біля нещодавно висадженої алеї на дбайливо прибраній території височів трьохметровий пам’ятний знак «ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ», чекаючи на відкриття.

Сільський голова Тетяна Сугоняко вкотре звернулася до всіх марківчан та гостей села, наголосивши на тому, що ми в скорботі й з великою, шаною та вдячністю згадуємо героїв Небесної Сотні, котрі споглядають за нами із небес. Вони – творці нової історії, Революції гідності.

За рішенням загальних зборів громадян села Марківці, які відбулися 5 березня 2015 року, було одноголосно прийнято рішення про встановлення пам’ятного знаку загиблим героям Небесної Сотні. До цієї справи долучилися досить багато марківчан. Серед них депутати сільської ради, які працювали разом з членами своїх сімей: Микола Борисович Шевченко, Володимир Михайлович Шевченко, Олександр Васильович Гарбуз, Олеся Вікторівна Тітаренко, Ірина Іванівна Куц. Приємно те, що рядові марківчани докладали досить багато часу, сил, енергії в благоустрої території, що віднині буде називатись «АЛЕЯ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ».

Слова вдячності за волонтерську допомогу адресувалися марківчанам Павлу Миколайовичу Шостаку, Василю Васильовичу Шостаку, воїнам АТО: Олександру Анатолійовичу Костюченку, Миколі Миколайовичу Василику, Віталію Миколайовичу Хоренженку, сім’ям Сергія Анатолійовича Данільченка, Олександра Андрійовича Данільченка, Михайла Васильовича Оніщенка, Сергія Володимировича Шевченка, Пелагеї Федорівни Нежиголенко, а також Олені Іванівні Федоренко, Любові Василівні Редько, Валентині Миколаївні Мелаш, Людмилі Олексіївні Довгополій, Тамарі Миколаївні Щетініній, Валентині Миколаївні Галабурдовій, Людмилі Володимирівні Шевченко, Анні Вікторівні Кононенко та всім небайдужим марківчанам.

У своїх виступах як очільники Бобровицького району Микола Супрун та Олександр Шапченко, так і керівники Бобровицького відділення Чернігівського земляцтва Андрій Пінчук і Василь Заболотний наголошували на тому, що гідність, відданість та патріотизм сьогодні для всіх нас засяяли новими гранями, стали своєрідним поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Побажали всім міцного здоров’я, добра, радості та мирного неба в ім’я майбутнього наших дітей в незалежній, вільній сильній Україні, яку ми всі хочемо бачити.

927DC28A

Сільський голова Тетяна Сугоняко наголосила на тому, що жителі славного козацького села Марківці ніколи не стоять осторонь подій, які відбуваються в державі. Так, людям на Майдані допомагало досить багато марківчан: возили продукти, допомагали коштами, речами, медикаментами, безпосередньо брали участь у життєдіяльності Майдану. Серед них і депутат Марковецької сільської ради Микола Борисович Шевченко, який був одним із ініціаторів «АЛЕЇ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ» та пам’ятного знака. Він також написав вірш, який і розміщений на пам’ятному знаку «ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ».

Після урочистого відкриття пам’ятного знака відбулося його освячення отцем Василем Бабинцем, настоятелем «Свято-Успенської церкви Київського Патріархату».

Тетяна СУГОНЯКО

 

 

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Урочисті заходи у Марківцях

  1. Сергій Ковтун коментує:

    Дуже відповідально віднеслись марківчани до відзначення 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі – вшанували пам’ять героїв Небесної сотні та загиблих односельців – воїнів АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.