Екскурсійна мандрівка до столиці України

1 червня, у День захисту дітей, за підтримки Семенівського відділення земляцтва відділом освіти, молоді та спорту Семенівської райдержадміністрації для обдарованої молоді Семенівщини, переможців конкурсів та олімпіад, дослідників Малої академії наук було організовано туристичну подорож до міста Києва.  

Столиця зустріла гостей помірним літнім теплом і довгими заторами на дорозі. Біля стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського нас чекали представники земляцтва, котрі підготували для юних талантів цікаву та насичену програму. Почалося все з екскурсії футбольною ареною. Прес-аташе клубу провів гостей коридорами музею клубу «Динамо», розповів про історію футбольних здобутків команди. Відчути атмосферу футбольних конференцій діти змогли, побувавши в залі засідань на кріслах, за якими дають інтерв’ю легенди футболу, відомі діячі спорту. На згадку про відвідини стадіону прес-аташе вручив всім пам’ятні подарунки з символікою клубу. Посприяв проведенню екскурсії стадіоном динамівців головний лікар столичного клубу Андрій Шморгун, наш земляк родом з села Радомка.

У чому цінність води та в якій кількості її слід пити? З цим питанням можна звернутися до Google, але читати суху інформацію нецікаво, набагато краще послухати пізнавальну розповідь у музеї води міста Києва, що і зробила талановита молодь Семенівщини, відвідавши споруди першого київського водогону. Екскурсоводи відкрили дітям таємниці історії води, розповіли, звідки ми отримуємо її, та показали цікаві фокуси з нею. Охочі змогли побувати в середині мильної бульбашки та погладити рибок.

Отримавши новий багаж знань про воду, екскурсанти вирушили до Маріїнського парку. Про історію вічного кохання через роки учні дізналися біля пам’ятника закоханим.

У програмі подорожі була екскурсія Майданом Незалежності по вулиці Інститутській, гідом якої виступив уродженець Семенівщини, відомий український скульптор Іван Липовка. Він провів дітей місцями доленосних подій часів Революції гідності, розповів про зіткнення та протести, про жертви героїв Небесної сотні.

Останньою зупинкою в нашому маршруті був палеонтологічний музей імені академіка Вадима Топачевського. У ньому юні слухачі дізналися про історію розвитку рослинного та тваринного світу на території України, починаючи з появи життя до сучасності. Трьохметрові скелети прадавніх створінь викликали захвати та здивування, велетенські кістяки мамонтів, великорогого оленя, шерстистих носорогів перенесли дітей у світ льодовикового періоду.

Отримавши нові враження, насолодившись красою Києва, дізнавшись більше про світ, що нас оточує, та про сиву давнину століть, що прихована історією та таємницею, діти поверталися додому. Для талановитих і обдарованих літній сезон був розпочатий у Києві, а попереду їх чекає період  канікул. Бажаємо їм добре відпочити, набратися сил та натхнення для сходження на нові вершини  інтелектуальних і спортивних олімпів.

Ми щиро вдячні представникам Семенівського відділення земляцтва та його голові Євгену Миколайовичу Клименку за всебічну допомогу у вихованні дітей і молоді Семенівщини.

Іван КУРПАС

Фото автора

Опубліковано у У відділенях | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.