Фестиваль земляцтв на вулиці Здолбунівській

12 жовтня на Здолбунівській вулиці столичного Дарницького району відбувся фестиваль земляцтв, який проводився Спілкою громадських організацій «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України», Здолбунівською районною державною адміністрацією та районною радою, Дарницькою районною державною адміністрацією в місті Києві. 

Як відомо, перший фестиваль земляцтв відбувся в Київському Палаці спорту. Потім фестивалі проводилися біля Арки дружби народів на території Хрещатого парку та на Майдані Незалежності.

Відповідно до домовленостей керівників земляцьких об’єднань у м. Києві та Київської міської державної адміністрації було прийняте рішення, починаючи з поточного року проводити фестивалі земляцтв на вулицях столиці, що носять назви на честь населених пунктів областей і регіонів України.

Вулиця Здолбунівська виникла у середині ХХ століття під назвою Нова, з 1957 року – Позняківська, від імені місцевості Позняки, через яку вона проходить. Сучасна назва – з 1958 року.

До Здолбунівської прилучаються вулиці Причальна, Сортувальна, Івана Бойка, Тепловозна, Любарська, Драгоманова та Ревуцького, проспект Петра Григоренка, Любарський провулок.

Здолбунів – місто, центр Здолбунівського району Рівненської області. Місто розташоване за 12 кілометрів на південь від Рівного. Залізничний вузол, має підприємства залізничного транспорту, заводи: залізобетонних виробів, авторемонтний, цементний, асфальтний, продтоварів та інші.

Координатором Асоціації земляцтв в період підготовки до фестивалю була Міжнародна громадська організація «Рівненське земляцтво». Звідси й першість проведення на вулиці, яка носить назву одного з міст Рівненщини.

Програма цьогорічного фестивалю була насиченою. Свято розпочалося виступами народних колективів Здолбунівщини. Змістовними були привітання керівників Здолбунівського та Дарницького районів, голови Ради МГО «Рівненське земляцтво» Миколи Якимчука, голови Асоціації земляцтв Віктора Ткаченка.

Гості фестивалю відвідали ярмарку продовольчих товарів Здолбунівського району, ознайомилися з діяльністю земляцьких об’єднань у павільйонах кожного, а також мали можливість живого спілкування.

Святковий концерт народних колективів Здолбунівського і Дарницького районів додав настрою всім, хто знайшов час побувати на цьому земляцькому святі.
Враховуючи запропоновану владою Києва методику визначення місця проведення фестивалю земляцтв, наступні подібні свята можуть проводитися на інших вулицях столиці.

Наприклад, у Києві є вулиці, які носять назви населених пунктів Чернігівщини – Бахмацька, Козелецька, Ніжинська, Остерська, Сосницька, Чернігівська.

IMG1011104

IMG1011105

IMG1011106

IMG1011107

IMG1011108

IMG1011109

IMG1011110

IMG1011111

IMG1011112

IMG1011101

IMG1011102

IMG1011103

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора та Ганни СКРИПКИ

 

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва, Інше | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.