Глава держави з візитом відвідав Чернігівщину

Сьогодні, 13 березня, Президент України Петро Порошенко взяв участь у Раді регіонального розвитку Чернігівської області, де ухвалили план розвитку Чернігівщини на 2019-21 роки, виступив перед чернігівцями зі сцени біля Катерининськоє церкви,  а також взяв участь у заходах, присвячених 350-річчю з дня започаткування гетьманської резиденції у місті Батурин.

Під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Чернігівської області Президент Петро Порошенко наголосив на важливості підтримки українського війська як гарантії суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Він підкреслив, що за останні п’ять років вдалося створити сучасну, боєздатну, одну з найкращих армій в Європі.

«І давня, і нова історія вчать нас – щоб вижити Україна повинна мати сильне військо. Армія є не атрибутом, а гарантією державності. Армія є гарантом нашої незалежності, а не папірці меморандумів. Сьогодні ми це чітко знаємо і спираємось на одну з найпотужніших армій Європи», – сказав Президент. При цьому Глава держави підкреслив, що армія не була відроджена, а була створена.

«Кажуть, що ми її відродили. Ні. Ми її створили. Ми з вами. І низький уклін вам за нашу спільну роботу. Вітаю з цим результатом», – наголосив Президент. «Для мене як для Президента і Верховного Головнокомандувача– армія і безпека держави були, є і точно будуть пріоритетом», – додав він.

«Російська агресія ще раз нагадала цю істину, яку державні мужі після здобуття незалежності забули. Ви пам’ятаєте часи коли армія знищувалася і ліквідовувалася, розкрадалася, розпродавалася військова техніка і майно, військові містечка, комплектуючі, запасні частини, знімалися з бойового чергування комплекси протиповітряної оборони. Дійшли до того, що військові шпиталі розпродали ділкам», – сказав Президент. «А на Президента лягла важка відповідальність, коли ми поранених у 2014 році приймали в розгорнутих пересувних шпиталях, в наметах», – додав він.

«Ми у небачено стислий термін не просто відновили, а воскресили армію. Українська армія входить до числа найкращих армій континенту і наші союзники запозичують у нас досвід перемог у гібридній війні», – наголосив Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

Президент підкреслив, що сила війська зростає щодня – українське військо отримує нову зброю українського виробництва, надходять зразки сучасного озброєння та військової техніки від країн-партнерів України, зокрема турецькі БПЛА, які найближчим часом будуть випробувані українськими військовими.

«Ми підвищуємо забезпечення й зарплату нашого солдата й офіцера. Сьогодні бути військовим – це знову престижно. Тисячі й тисячі юнаків та дівчат пов’язують з армією своє майбутнє». – наголосив Глава держави та привітав воїнів, які були присутні на Раді регіонального розвитку Чернігівщини.

«Армія звільнила дві третини Донбасу, зупинила ворога і міцно тримає оборону на східних рубежах. Ми тепер маємо перед очима реальні гарантії нашої незалежності– вони у наших воїнах, навчених, озброєних, вихованих на традиціях визвольної боротьби. Вони у сучасному озброєнні, якого раніше просто не було. А найголовніша гарантія сили української зброї – всенародна підтримка армії», – підкреслив Президент.

Глава держави подякував чернігівчанам за підтримку частин ЗСУ, які розташовані на Чернігівщині і повертаються сюди після виконання бойових завдань. «Серед них назву героїчну Першу окрему танкову Сіверську бригаду. А ще на Чернігівщині закладається фахова основа Збройних Сил України. Тут у Десні готує  воїнів  для Сухопутних військ 169-й навчальний центр.  Своєю підтримкою Збройних Сил Чернігівщина вносить важливий внесок у зміцнення обороноздатності нашої країни», – сказав Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко відзначив, що за останні майже п’ять років Україна змінилася та стала на шлях розвитку і наголошує на важливості збереження напрацювань у реформуванні країни та їх продовженні.

Він зауважив, що напрямок розвитку був чітко визначений Революцією Гідності і мільйонами людей, які вийшли на майдани з чіткою вимогою інтеграції в Європейський Союз.

«Ми з моєю командою накреслили чіткий план по цьому шляху і цей план вже зараз приніс переконливі результати: створення армії, підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі, яка компенсувала руйнівні наслідки російської агресії, гібридної війни, коли Росія закрила свої ринки для українських товарів і перекрила транзит для українців по доступу на ринки Центральної та Східної Азії», – сказав Петро Порошенко.

Серед досягнень він назвав відновлення економічного зростання, яке відбувається вже більше 12 кварталів поспіль. Отримання Томосу про автокефалію і створення Православної Церкви України, яка була визнана Вселенським Православ’ям, започатковану Президентом у 2014 році і підтриману українським Урядом та Парламентом децентралізацію, яка має очевидний успіх серед усіх реформ.

«Все це кардинально змінило всю нашу державу. Образно кажучи – на місці гасел і декларацій ми створили надійний фундамент для української держави. Церква є духовним фундаментом. Армія є безпековим фундаментом. Економіка є фундаментом добробуту українських громадян. Наголошую – все це було зроблено під час війни і відсічі російської агресії», – констатував Петро Порошенко.

Однак, зауважив Глава держави, всі п’ять років цей фундамент випробовували на міцність російські війська, російський агресор і безвідповідальні політики всередині держави.

«Але фундамент вистояв. І в нас є підстави говорити, що ми створили для України шанс – великий шанс стати великою державою вільних, заможних і щасливих людей», – наголосив Президент.

Петро Порошенко висловив тверде переконання, що зазначені кроки треба продовжувати, незважаючи на критику звідусіль. «Я хочу нагадати, що б ми не починали робити – децентралізацію, армію – завжди негайно з’являються «найкомпетентніші» експерти, які одразу ж пророчать нам невдачі. Блок «все– кінець, все пропало». Проте, ще раз наголошую – це ваш земляк Павло Тичина, а вже потім відомий виконавець використав це у своїй пісні, дав нам дуже хорошу настанову: «Нам своє робить». І ми маємо продовжити роботу»,- зазначив він.

«Ми маємо нікому не дати зруйнувати все зроблене, все збудоване, не допустити ігор зі свободою і незалежністю України. І для цього нам треба нагадати собі і людям, що ставка в цьому виборі, який нам належить зробити, надзвичайно висока і ціна помилки – також надзвичайно висока», – підкреслив Президент.

Глава держави також зазначив, що про будівництво держави і ризики її руйнування українці сьогодні мають нагоду згадати саме на Чернігівській землі, де сьогодні відзначають 350-річчя гетьманської столиці. «Відбудований Батурин нагадує нам про можливості, які були в України в історії, про розквіт і силу козацької держави. Але він також є нагадуванням про те, що російська імперія в усі часи використовувала усі можливості для того, щоб розшматувати, розділили, ослабити Україну і українців. І про те, яку страшну ціну заплатили українці за чвари, за розколи, за зради полковників, які нібито були українські, а завдання виконували московського царя. І від цих полковників держава і козацтво аж ніяк не були захищені», – сказав Петро Порошенко. Саме тому, переконаний Президент, щоб надалі вижити Україна повинна мати сильне військо та зберігати єдність.

По закінченні засідання Ради регіонального розвитку Чернігівської області, всупереч рекомендаціям Управління державної охорони, Петро Порошенко відмовився сідати в автомобіль,пройшов крізь натовп від «Національного корпусу», який пікетував заходи за участю Президента і вимагав швидкого суду над колишнім першим заступником Ради національної безпеки і оборони Гладковським.

Порівнявшись з представниками Нацкорпусу, Петро Порошенко заявив, що не допустить дестабілізації країни. Після цього Петро Олексійович пішки пройшов до Катерининської церкви, біля якої було встановлено сцену для його виступу перед чернігівцями.

Під час заходів, присвячених 350-річчю з дня започаткування гетьманської резиденції у місті Батурин, Президент Петро Порошенко привітав чернігівчан з цією знаменною подією та нагадав про роль і місце в історії України славетного гетьмана Івана Мазепи.

За його словами, три з половиною століття тому Батурин став столицею Гетьманщини, у статусі якої перебував до 1708 року. Кінець 17 – початок 18 століття був часом розквіту Гетьманщини, яку прагнули упокорити та знищити Москва та Петербург. З Батурином пов’язані такі постаті керівників козацької держави, як Дем’ян Многогрішний, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Кирило Розумовський, які залишили в історії України кожен свій слід.

Глава держави наголосив, що саме у Батурині Іван Мазепа творив державу Україну: «Це мала бути прекрасна європейська держава. Недаремно ж гетьман стільки зусиль доклав до будівництва храмів, розвитку культури, мистецтва та освіти».

«Не забуваймо: ще коли Петро І лише рубав вікно до Європи, Україна часів Мазепи ходила туди через двері», – сказав Петро Порошенко.

«Від Богдана до Івана не було гетьмана. Цією приказкою українці ще за життя Мазепи визначали історичний масштаб його постаті. 22 роки міцною рукою він тримав булаву і поклав край сумнозвісній Руїні», – сказав Президент.

«Імперія не шкодувала чорної фарби, аби спотворити його образ. Та це не завадило, а навпаки допомогло Іванові Мазепі стати справжнім символом українського спротиву Росії, який донині перебуває в серцях справжнього українця. Мазепинська ідея, як я вже колись говорив при відкритті пам’ятника гетьману у Полтаві, то жевріла, то палахкотіла протягом двохсот років. Вона знаходила нових і нових послідовників. Вона надзвичайно вплинула на творчість Шевченка. Вона сприяла відновленню державності України на початку минулого століття», – сказав Петро Порошенко.

Він зауважив, що слово  «мазепинець» понад  двісті років було іменем загальним для всіх, хто ставив собі за мету самостійну Україну, або просто щиро, і навіть без жодного політичного умислу, любив свій край та рідну мову. «Лише минулого століття з’явилися такі почесні звання як «петлюрівець» та «бандерівець», але усі вони починали з «мазепинця», – додав Президент.

«Іван Мазепа був сином свого часу, живою людиною і державним діячем зі своїми чеснотами й недоліками, прорахунками та гріхами. Але наголошую, у вирішальний момент, коли треба було обирати між вірністю чужому монархові чи своїй Вітчизні, між особистим комфортом та ризиком заради майбутнього країни, його вибір, вибір Івана Мазепи був на користь України»,- сказав Президент та додав, що навіть «вороги визнавали постать і велич духу Мазепи».

Глава держави порівняв постать гетьмана з Джорджем Вашингтоном, Симоном Боліваром та Махатмою Ганді.  «Для імперій, яким корилися їхні народи, вони всі були ясно що «зрадниками», а для самих народів – борцями за свободу і незалежність, хоч і йшли до неї різними шляхами. Для народів вони є герої», – сказав Петро Порошенко.

Водночас Петро Порошенко закликав всіх зробити висновки з історії першої гетьманської столиці: «Батурин – це застереження. Це урок, який ми усі маємо дуже добре вивчити. Бо чвари старшин надзвичайно дорого коштували усьому народу, а найстрашнішу ціну заплатила гетьманська столиця – Батурин».

Президент також підкреслив, що політики мають час від часу брати уроки історії на сьогодення і на майбутнє: «Що ми маємо вивчити, дорогі друзі? Брак єдності неодноразово ставав для нашої України фатальним. Україну перемагали лише тоді, коли ворогу вдавалося зруйнувати і розірвати нашу єдність», – наголосив Петро Порошенко. Він підкреслив, що цей більш, ніж очевидний висновок як і з подій початку XVIII, так і XX століття ми маємо нарешті вивчити.

Глава держави процитував вірш, авторство  якого приписують Мазепі: «Чрез незгоду всі пропали, самі себе звоювали». «І повторюю ще раз, щоб почули з Батурина всі українські політики. Бо дехто вже настільки  захопився внутрішньою боротьбою, що не хоче ані бачити, ані чути, що ж коїться на нашому північно-східному та східному кордонах. Для них війни не існує. Так само не існувало в 18-20-х роках двадцятого століття. Чубилися між собою і москалям здали Україну. Ми не повторимо цієї помилки», – сказав Петро Порошенко та подякував українським воїнам, які дають відсіч ворогу на сході України.

За матеріалами Прес-служби Президента України та ЗМІ Чернігівщини

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Глава держави з візитом відвідав Чернігівщину

  1. Сергій Ковтун коментує:

    Чудовий виступ, краще й не скажеш. Виступ програмний і головне проукраїнський. Всі та все названо своїми іменами. Шкода, що далеко не всі розуміють його слова, а більше вірять пустим нікчемним, але таким красивим обіцянкам. Слава Україні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.