Головнокомандувач ЗСУ: Змінився план війни / Ukraine’s army chief: The design of war has changed

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний викладає свою стратегію перемоги над Росією та виклики, які стримують його країну у військовому плані. Генеральний штаб Збройних Сил України
———
Commander-in-Chief of Ukraine’s armed forces, Valerii Zaluzhnyi, lays out his strategy for defeating Russia and the challenges holding his country back militarily. General Staff of the Armed Forces ofUkraine

*****
(CNN) – Друга світова війна закінчилася майже 80 років тому, але її спадщина у визначенні стратегічного бачення війни зберігається і донині.

Який би не був чудовий прогрес у сферах авіації, ракетних технологій та космічних активів, наприклад, концепція перемоги залишається незмінною: знищити противника та захопити або звільнити територію.

І все-таки кожна війна унікальна.

І на мою думку, немає більшого виклику, який стоїть перед військовим командиром, ніж розуміння – вчасно – як кожна війна формується по-різному.

По-перше, технологічний прогрес, який визначає розвиток зброї та обладнання.

По-друге, політичними умовами вдома та за кордоном та економічним середовищем.

Перемога потребує унікальної стратегії і слідує унікальній логіці.

На сьогодні добре відомо, що центральним рушієм цієї війни є розробка систем безпілотної зброї.

Вони розповсюджуються захоплюючими темпами, а обсяг їх застосування стає все ширшим.

Принципово важливо, що саме ці безпілотні системи – такі як безпілотники – поряд з іншими видами передової зброї, забезпечують найкращий спосіб Україні уникнути втягування в позиційну війну, де ми не володіємо перевагами.

Але хоча оволодіння такими технологіями є ключовим, це не єдиний фактор, що впливає на поточну стратегію.

Ми повинні боротися зі скороченням військової підтримки з боку ключових союзників, бореться з власною політичною напругою.

Запаси ракет наших партнерів, перехоплювачі повітряної оборони та боєприпаси для артилерії стають виснаженими через інтенсивність бойових дій в Україні, а також через глобальний дефіцит зарядів.

Росія, беручи до уваги, як події на Близькому Сході відволікали міжнародну увагу, можуть намагатися спровокувати подальші конфлікти в інших місцях.

Слабкість режиму міжнародних санкцій означає, що Росія у партнерстві з певними іншими все ще здатна розгорнути свій військово-промисловий комплекс у пошуках війни проти нас.

Ми повинні визнати значну перевагу ворога в мобілізації людських ресурсів і те, як це порівнюється з нездатністю державних інституцій в Україні покращити рівень робочої сили наших збройних сил без використання непопулярних заходів.

Нарешті, ми залишаємося перешкодженими недосконалості регуляторної бази в нашій країні, а також частковою монополізацією оборонної промисловості. Це призводить до виробництва вузьких місць – наприклад, в боєприпасах – що ще більше поглиблює залежність України від її союзників щодо поставок.

Наш бойовий досвід, особливо з 2022 року, є унікальним – але в інтересах перемоги ми повинні постійно знаходити нові способи та нові можливості, щоб допомогти нам отримати перевагу перед ворогом.

Можливо, пріоритетом номер один тут є оволодіння цілим арсеналом (відносно) дешевих, сучасних та високоефективних безпілотних транспортних засобів та інших технологічних засобів.

Вже такі активи дозволяють командирам стежити за ситуацією на полі бою в режимі реального часу, вдень і вночі та за будь-яких погодних умов.

Але не тільки це.

Вони забезпечують інтелект у режимі реального часу, що дозволяє регулювати вогонь цілодобово, без пауз – дає нам можливість наносити високоточні удари по ворожих цілях у передніх позиціях та в глибині.

Коротше кажучи, це означає не менше, ніж оптовий перегляд операцій на полі бою – і відмова від застарілого, стереотипного мислення.

Нові операції можуть включати створення цифрового поля, радіоелектронне управління середовищем або комбіновану операцію з використанням безпілотників та кібер-активів.

Такі операції будуть узгоджені та проводитися за єдиною концепцією та планом.

Принципово важливо, що мета не завжди буде боротися виключно у фокусі.

Він може прагнути зменшити економічні можливості ворога, або ізолювати, або зношувати його.

Операції з атакою можуть мати психологічні цілі.

Однак, на даний момент пріоритетом залишається покращення ситуації на полі бою.

І тут технологія може похвалитися безсумнівною перевагою над традицією.

Дистанційне управління цими активами означає меншу кількість солдатів на шкоду, тим самим знижуючи рівень людських втрат.

Він пропонує можливість зменшити (хоча, безумовно, не усунути) залежність від важких матеріалів у бойових завданнях та загальної поведінки бойових дій.

І це відкриває можливість нанести раптові масові удари по критичних інфраструктурних об’єктах та комунікаційних центрах без розгортання дорогих ракет або пілотованих літаків.

Подальші переваги з часом стануть зрозумілими, хоча, звичайно, ворог буде весь час шукати способів захисту від таких операцій та захоплення чи відновлення ініціативи.

Отже, оборонні системи теж потребують постійного вдосконалення, як і контрзаходи, спрямовані на використання противника нової технології.

Виклик для наших збройних сил не можна недооцінювати.

Це створити абсолютно нову державну систему технологічного переозброєння.

Враховуючи все в цей момент, ми вважаємо, що створення такої системи може бути досягнуто за п’ять місяців.

Наші партнери мають однаковий погляд.

Цей час буде витрачено на створення відповідної організаційної структури, заповнення та оснащення позицій, надання навчання та підтримки, розробку підтримуючої інфраструктури та логістики та розробку доктринальної основи.

На закінчення, у 2024 році ми повинні зосередити свої основні зусилля у трьох сферах.

Створення системи для забезпечення наших збройних сил високотехнологічними активами.

Введення нової філософії навчання та ведення війни, яка враховує обмеження активів та те, як вони можуть бути розгорнуті.

І якнайшвидше освоєння нових бойових можливостей.

Ми вже маємо можливості усунути ворога та забезпечити існування державності.

Нашою метою має бути скористатися моментом – максимізувати накопичення останніх бойових можливостей, що дозволить нам виділити менше ресурсів для нанесення максимального збитку противнику, припинити агресію та захистити Україну від неї в майбутньому.

Думка Валерія Залужного / Opinion by Valerii Zaluzhnyi

Джерело / Source: CNN

Детальніше за посиланням / More details at the link: https://edition.cnn.com/2024/02/01/opinions/ukraine-army-chief-war-strategy-russia-valerii-zaluzhnyi/index.html

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.