Книга про село від фермера-краєзнавця

Вихід книги з історії села – це і поповнення краєзнавчої спільноти Чернігівщини неординарною людиною. Адже написати та видати сьогодні книгу не так просто. Треба мати в собі велике бажання донести історію села та долі земляків нашим чернігівцям, щоб знали всі, що наші діди та їх нащадки працюють на цій землі не одне століття.

28 березня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії та Олександра Русових на засіданні клубу «Краєзнавець» відбулась презентація книги Володимира Олександровича Правила, яка присвячена його рідній Красилівці (колишній Бахмацький район). Матеріали з історії села від заснування до сьогодення, зібрані колись його батьком і земляками, вирішено було впорядкувати, додати нові тексти документів, світлини. Вся родина Володимира Правила підтримувала його бажання видати книгу. І на презентації вони були всі присутні.

Володимир Правило – фермер, працює в наш нелегкий час, щоб земля продовжувала дарувати людям врожаї. Сторінки історії села Красилівки переплелися із загальновідомими подіями з історії України – козацька слава, тяжка праця на землі, чисельні війни.

Всі, хто виступав на презентації книги відзначали, що поява цієї книги дуже потрібна суспільству, щоб ми не забувалися свого коріння, берегли його та захищали від ворогів. Щиро дякували Володимиру Олександровичу за любов до рідного села, пам’ять про батьків та за цю благородну справу.

На презентації слова вдячності від присутніх були підкріплені відзнаками – Подяками від Бахмацької міської ради та громади села Красилівки, громадської організації «Товариство «Чернігівське земляцтво», Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Книга дуже цікава, змістовна, добре ілюстрована. Багато хто з виступаючих просив автора продовжити роботу над черговою книгою.

Наприкінці своєї книги Володимир Правило зазначив: «Маю надію, що попри війну, яка однозначно завершиться нашою перемогою, не дивлячись на важку фінансову скруту і руїну, наша Красилівка все ж залишиться на мапі України… Вірю, що знайдуться послідовники, які продовжать писати історію цього прекрасного села…».

Леонід КУРДАНОВ, заступник голови Чернігівського відділення ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво»

Використано світлини із сайту Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових: http://libkor.com.ua/news/6192-prezentacija-knigi-krasilivka-uporjadnik-volodimir-pravilo

Відео з презентації за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=35xm5nQEGN4

Опубліковано у На Чернігівщині, У відділенях | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.