Коли запровадять в Україні «День сімейної медицини»?

Мільйони людей в Україні чекають відповідне рішення! І це – в час реформи сімейної медицини!

Раніше ідею започаткувати в Україні «День сімейної медицини» підтримали українська і міжнародна медичні спільноти та громадськість.

Медична спільнота – «ЗА». Що заважає?

Четвертий рік поспіль ми звертаємося до Прем’єр-Міністра України, Президента України з проханням встановити на державному рівні професійне свято в країні «День сімейної медицини». Однак відповідне рішення досі не ухвалене.

У грудні 2017 року запровадження нового професійного свята підтримав Кабмін, ухваливши проект відповідного указу Президента. Потім відмінив своє рішення – і це безпрецедентний крок!

До 19 травня залишилося небагато часу. Впевнені, що встановлення професійного свята на державному рівні було би найкращим подарунком для сімейних лікарів, сімейних медичних сестер, роль яких у збереженні нашого здоров’я є неоціненною.

19 травня 2016 року Національна медична академія післядипломної освіти імені Платона Лукича Шупика спільно з Міжнародною громадською організацією «Міжнародна асоціація «Здоров’я суспільства» вперше в Україні на національному рівні провели Науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Всесвітній день сімейного лікаря». Лікарям варто запам’ятати цю дату, адже вибрано її не випадково: 2011 року Всесвітньою організацією сімейних лікарів (World organisation of family doctors — WONCA), до якої входить і Україна, прийнято рішення відзначати Все­світній день сімейного лікаря (Family Doctor Day – FDD) 19 травня. Отже, в усіх країнах, що є членами WONCA, саме 19 травня сімейних лікарів вітають із професійним святом. Ця ініціатива дуже важлива, оскільки дає можливість підкреслити вагомий внесок спеціалістів первинної ланки в охорону здоров’я в усьому світі.

Запрошуємо всіх причетних до сімейної медицини земляків на науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Проблеми та перспективи первинної медичної допомоги на засадах сімейної медицини (до Всесвітнього дня сімейного лікаря)».

Олег ШЕКЕРА

Опубліковано у Анонси, оголошення | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.