Команда DECIDE офіційно розпочала роботу з громадами Чернігівської області

Заявдяки підтримці Уряду Швейцарії Swiss Development & Cooperation Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні у 2023 і 2024 роках ми з командою долучимося до відновлення та розвитку освіти в громадах Чернігівщини.

Чернігівська область одна з найбільш постраждалих від російської агресії. Попри те, що регіон був деокупований ще рік тому, майже кожного дня громади потерпають від наслідків війни. Але, незважаючи на всі ризики, відновлюються і потребують нашої підтримки вже сьогодні!

Нашими партнерами в області стали:
Чернігівська ОВА та 4 територіальні громади, які успішно пройшли конкурсний відбір:

Чернігівська ТГ;
Менська ТГ;
Березнянська ТГ;
Коропська ТГ.

Вже у найближчі тижні стартуємо на рівні регіону.

Разом з ОВА, громадами та партнерами з розвитку і відновлення розпочинаємо розроблення Стратегії відновлення та розвитку освіти.

Організуємо тренінги та консультації для керівників відділів освіти громад.
Запустимо грантову програму і надамо експертну підтримку для розвитку співробітництва громад області в сфері освіти на основі договорів ММС.
Долучимо ТГ до участі в ініціативі «Стаємо сильнішими разом!» та попрацюємо над моделлю безпечної громади.

Громади-партнери в Чернігівській області разом з нами:
розроблять стратегії відновлення і розвитку освіти;
створять стратегії розвитку шкіл в межах напряму «Школа дієвої демократії» та попрацюють над запровадженням демократичного врядування у партнерських ЗЗСО;
утворять піклувальну раду закладів освіти громади;
впровадять курс за вибором «Навчаємося жити у громаді» для учнів 8 (9) класів та отримають міні гранти на соціальні проєкти учнівських команд;
долучаться до Ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» й вже у 2023 році реалізують шкільний громадський бюджет в межах гранту на 1 мільйон гривень для втілення проєктів-переможців, розроблених шкільними командами;
учителі, керівників шкіл, фахівців ІРЦ та ЦПР, шкільні психологи візьмуть участь у тренінгах та програмах підвищення кваліфікації за участі кращих українських та швейцарських експертів;
голови громад, працівники ОУО та депутати місцевих рад отримають консультативну підтримку та долучаться до програм професійного розвитку і обміну досвідом.

Вдруге від початку війни ми організуємо круті літні активності для дітей в межах DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні».

Окрім того, за підтримки Швейцарії ми вже плануємо програму гуманітарної підтримки, яка буде спрямована на відновлення освітньої інфраструктури та обладнання укриттів. Новини – згодом!

Працюємо для громад і громадян!
Віримо в Перемогу!
Валентина ПОЛТОРАК

Опубліковано у Захист і підтримка України, На Чернігівщині | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.