Коментар МЗС України щодо схвалення Радою ООН з прав людини резолюції «Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії»

МЗС України вітає схвалення Радою ООН з прав людини ініційованої Україною резолюції «Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії».

Вказаним документом ще на один рік продовжено мандат Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень міжнародного права у сфері прав людини, міжнародного гуманітарного права та пов’язаних з ними злочинів у контексті російської збройної агресії проти України.

Рада ООН з прав людини підтвердила свою відданість суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України, суворо засудила агресію Російської Федерації проти України у порушення Статуту ООН, а також незаконні дії РФ щодо організації т.зв. «виборів» у межах міжнародно визнаних кордонів України.

Резолюцією також суворо засуджуються грубі порушення державою-агресором міжнародного права у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права, зокрема, незаконні утримання у російському полоні цивільних громадян України, депортація і примусове переміщення населення, зокрема дітей, застосування катувань та жорстокого поводження, триваючі атаки на цивільне населення та інфраструктуру, що призводять до численних жертв та позбавляють громадян доступу до життєво важливих послуг, а також руйнування культурної спадщини та злочини проти довкілля.

Рада ООН з прав людини наголосила на необхідності забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права та пов’язаних з ними злочинів, а також на важливості збирання, зберігання та аналізу доказів, відзначаючи створення Міжнародного реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.

Рада ООН з прав людини закликає РФ припинити депортацію українських дітей, а також вжити всіх заходів задля їх безумовного і безпечного повернення на Батьківщину, припинити незаконну мобілізацію жителів тимчасово окупованих територій України до збройних сил Російської Федерації.

Окремо наголошено на необхідності негайної та безумовної репатріації тяжкопоранених і важкохворих військовополонених, а також звільненні всіх цивільних осіб, затриманих в порушення міжнародного гуманітарного права. Крім цього, Рада звернулась до Російської Федерації із вимогою негайно припинити застосування катувань та інших форм жорстокого поводження, у тому числі тих, що включають сексуальне та гендерне насильство, як щодо цивільних осіб, так і військовополонених.

Ми вдячні державам-членам Ради ООН з прав людини, які підтримали цей документ, який є важливим елементом для забезпечення притягнення до відповідальності винних у вчиненні воєнних злочинів у ході російської агресії проти нашої держави.

Довідково: резолюцію «Ситуація з правами людини в Україні внаслідок російської агресії» підтримали 27 країн, утрималися – 17, «проти» проголосували 3.

міністерство закордонних справ україни - коментар мзс україни щодо схвалення радою оон з прав людини резолюції «ситуація з правами людини в україні внаслідок російської агресії»

Міністерство закордонних справ України 

Опубліковано у Захист і підтримка України. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.