Конференція-2015

18 грудня в Міжнародному виставковому центрі відбулася щорічна конференція Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві.

7B754A18         C802C479   DDF5EB73

E6B1A2BB

E945E8AA

3BDE67A7

З вступним словом до учасників конференції звернувся голова Ради земляцтва Віктор Ткаченко.

851C56EB

Він, зокрема, зазначив:

«Шановні друзі, радий вітати вас на зібранні вищого керівного органу Чернігівського земляцтва, що передує проведенню ювілейних зборів з нагоди 20-річчя діяльності.

Ми збираємось сьогодні, як і рік тому, в непростий для України час, а отже, і для нас з вами – час, дуже непевний у передбаченні майбутнього, час, коли Україні доводиться боронити свою свободу і незалежність, долаючи внутрішній розбрат, дуже повільно, але рухатися в бік «старої» Європи.

Земляцтво чернігівців у Києві є невід’ємною частиною нашого народу. Все, що робиться в Україні, проходить крізь душу нашого дружного Товариства, нам болять погані вісті з Криму і Донецька, Луганська та Дніпропетровська. Ми разом з усіма переживаємо повільність реформ, засилля корупції, неефективність слідчих органів, безкарність злочинців.

Але, друзі, ми – оптимісти, тому свої плани на наступний рік будемо будувати з вірою в розквіт правди в Україні, в нашу перемогу.

Враховуючи те, що конференція – це статутний захід, ми повинні узгодити рекомендації до загальних зборів, визначити шляхи співпраці з органами влади та місцевого самоврядування Чернігівської області, зі столичною владою, з нашими колегами з інших земляцтв.

На конференцію запрошені члени та почесні члени Ради, члени Ревізійної комісії, активісти Товариства, всього 109 осіб».

Для ведення конференції була обрана робоча президія у складі: Віктор Ткаченко, Тетяна Літошко та Олег Проценко.

924AB627

Перш ніж, перейти до роботи, Віктор Вікторович повідомив, що впродовж року відійшли у вічність наші славні земляки-побратими, з якими ми багато років співпрацювали в земляцтві. Це: Дмитро Федорович Чернега (Борзнянське відділення), Тетяна Іванівна Шарай (Бобровицьке відділення), Михайло Григорович Мякота (Козелецьке відділення), Григорій Григорович Нікітченко та Володимир Іванович Балабай (Ічнянське відділення), Василь Іванович Якуба та Віктор Павлович Хорт (Прилуцьке відділення), Віталій Феофілович Селех і Анатолій Михайлович Соломко (Менське відділення).

Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання.

Затим учасники конференції одноголосно затвердили наступний порядок денний:

1.Про порядок проведення ювілейних 20-х загальних зборів Товариства.

2.Доповідь голови Товариства про роботу земляцтва у 2015 році (до 20 хв.).

3.Звіт Ревізійної комісії (до 10 хв.).

4.Про вирішення фінансових питань, про друкований орган Товариства газети «Отчий поріг» (до 8 хв.).

5.Організаційні питання: про внесення змін до складу керівних органів Товариства.

По першому питанню порядку денного інформував Віктор Ткаченко, а саме:

«Збори відбудуться 15 січня 2016 року у Міжнародному виставковому центрі (місто Київ, Броварський проспект, 15, 1-й павільйон, вхід 1-А).

Початок зборів о 17 годині. Реєстрація почнеться з 15 години. Буде великий пласт для спілкування, багато почесних гостей і виставок майстрів мистецтв Чернігівщини та сіверян у Києві. У години реєстрації будуть співати та танцювати чернігівці.

Урочиста частина розпочнеться о 17.00. Традиційної доповіді голови Ради та концерту не буде. Натомість буде документальний фільм про діяльність земляцтва.

Після фільму – виступи гостей: від Фонду культури України, Чернігівської облради та інших».

Слово для доповіді по другому питанню порядку денного було надано голові Ради земляцтва Віктору Ткаченку. Доповідь Віктора Вікторовича про роботу земляцтва у 2015 році  базувалася на інформаціях про зроблене кожним з 23-х відділень.

B68DD4E8

Від Ревізійної комісії по третьому питанню порядку денного слово мав Олег Проценко.

01A8F5AA

Тетяна Літошко зупинилася на питанні, пов’язаному з бюджетом Товариства – про фінансування часопису «Отчий поріг», оскільки собівартість видання, як і в попередні роки, значно перевищує його передплатну ціну. А тому земляцтво щороку доплачує видавництву недодану суму від передплати, обсягом 66559 гривень на рік. І чим більше передплатників має наш часопис, тим менше потрібно доплачувати.

5F3CCB4B

Тетяна Андріївна звернула увагу на те, що на наступний рік передплачено примірників менше, ніж у минулому році. «Не зрозуміло, чи це нашим землякам не цікаво знати про поточні справи земляцтва», – сказала вона.

Далі Тетяна Літошко відзначила: «Зважаючи, що за кошти земляцтва зроблена передплата на районні ради, райдержадміністрації, земляцькі організації в Києві, школи-інтернати, музейні заклади, сільські бібліотеки, передплата членами земляцтва складає лише понад 200 примірників. То, може, нам варто відмовитись від такої газети, якщо не має бажання у членів земляцтва її читати?»

В обговоренні 4-х питань порядку денного участь взяли:

Євген Клименко, заступник голови Семенівського відділення, зупинився на роботі земляків-чернігівців у Томську РФ.

9664F2B8

Після виступу Євген Миколайович передав новообраному голові відділення Дмитру Чирві символічний фотозвіт про роботу Семенівського відділення за 3 роки;

5E6275D6

Микола Компанець, почесний голова Чернігівського відділення, розповів про проведену відділенням роботу в Чернігові та районі, дав характеристику Андрію Жинському, якого 11 грудня обрали головою відділення, а також вніс пропозицію визнати задовільною роботу Ради земляцтва;

66E4FE2C

Петро Назимко, почесний член Ради земляцтва, висловив щиру радість з приводу того, що черговий раз зустрівся із земляками, а також поділився своїми поглядами на роботу земляцтва;

8A17E15B

Андрій Курданов, заступник голови Чернігівської районної державної адміністрації, презентував «Звід пам’яток історії та культури України. Чернігівська область Чернігівський район» і передав Віктору Ткаченку два примірнику цього чудового твору.

0B6C15FA

CB6B1D61

Анрій Курданов також передав Тетяні Літошко подарунок для земляцтва.

F6EF1B43

Олексій Орєхович, заступник голови Ради земляцтва – голова Сосницького відділення, в своєму виступі зазначив, що не має наміру зупинятися на стислій інформації про головні події в роботі Сосницького відділення в 2015 році, оскільки, як відзначив у доповіді Віктор Вікторович, вони впродовж року висвітлювалися в публікаціях на офіційному сайті земляцтва та в часописі «Отчий поріг», а тому всі бажаючі ще раз можуть все переглянути у вільний час.

EBE88609

Виступаючий коротко зупинився лише на виконанні Угоди про співпрацю Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, ради Товариства «Чернігівське земляцтво» в місті Києві на 2015 рік в частині, що стосується Сосницького району та відділення.

Як заступник голови Ради, що відповідає за роботу сайту, відзначення земляків, зв’язок із закордонними земляцькими об’єднаннями, сприяння впровадженню проектів соціально-економічного розвитку на Чернігівщині, координацію роботи Борзнянського, Варвинського, Коропського, Семенівського та Сосницького відділень повідомив наступне:

– сайт вчасно наповнювався актуальними публікаціями;

– матеріали про відзначення земляків готувалися згідно прийнятих Радою рішень. Скарги за якість оформлених документів не надходили;

– зв’язок із закордонними земляцькими об’єднаннями не переривався. Навів кілька прикладів співпраці з земляцькими об’єднаннями РФ, Ізраїлю та інших;

– продовжувалася робота щодо впровадження проектів соціально-економічного розвитку області;

– стосовно координації роботи закріплених відділень: по Борзнянському, Коропському, Семенівському та Сосницькому відділенням питань немає, по Варвинському – є питання, оскільки керівник дуже зайнятий на основній роботі.

На завершення виступу подякував присутнім за співпрацю та за привітання з нагоди ювілею;

Надія Голота – заступник голови Бобровицького відділення, поділилася досвідом роботи у відділенні та підтримала пропозицію – визнати задовільною роботу Ради земляцтва;

D6582D48

Микола Ткач, голова Менського відділення, поділився деталями в роботі відділення та висловив своє занепокоєння щодо занепаду культури.

486A6A74

Після обговорення чотирьох питань порядку денного Конференція прийняла таке рішення (з окремим голосуванням по кожному питанню):

  1. Заходи з організації та проведення загальних зборів затвердити.
  2. Затвердити звіт Ради товариства «Чернігівське земляцтво» за 2015 рік. Роботу Ради товариства визнати задовільною.
  3. Затвердити звіт Ревізійної комісії земляцтва.
  4. Запропоновані пропозиції щодо вирішення окремих фінансових питань у 2016 році погодити.

По п’ятому питанню порядку денного Віктор Ткаченко повідомив:

«Впродовж року відбулися зміни у складі керівництва відділень Товариства, а отже, згідно Статуту, необхідно внести зміни і в склад Ради Товариства.

На зборах Молодіжного відділення, які відбулись 27 травня 2015 року, склав повноваження його голова Василь Тройна. Тоді ж головою обраний Валерій Демченко.

На зборах Семенівського відділення, які відбулись 26 листопада 2015 року, склав повноваження голови Євген Клименко. Головою відділення обраний Дмитро Чирва.

На зборах Чернігівського відділення, які відбулися 11 грудня, склав повноваження голови Микола Компанець, головою відділення обраний Андрій Жинський.

На зборах Городнянського відділення, які відбулись 2 грудня, склав повноваження голови Юрій Пінчук, головою відділення обраний Микола Богдан».

Оскільки відповідно до Статуту земляцтва новообрані голови відділень автоматично набувають статусу членів Ради земляцтва, ці рішення за процедурою затвердили конференцією одноголосно.

Таким чином, новими членами Ради земляцтва стали: Валерій Демченко, Дмитро Чирва, Андрій Жинський, Микола Богдан.

Рішенням конференції до Почесних членів Ради земляцтва перевели: Євгена Клименка, Василя Тройну та Миколу Компанця.

Новообраних членів Ради та переведених в статус Почесних членів Ради привітали всі учасники конференції.

Насамкінець, повертаючись до порядку денного, Віктор Ткаченко приступив ще до одного питання – про нагородження.

Віктор Вікторович повідомив, що до облради спрямоване відповідне клопотання про нагородження Почесною грамотою Чернігівської обласної ради– Миколу Ткача – голову Менського відділення – за небайдужість і патріотизм, збереження історичних і культурних пам’яток рідної Менщини, увіковічення пам’яті історичних постатей – вихідців з району, видання кількох історико-культурологічних книжок про рідний край та інше.

Найвищої відзнаки земляцтва – «Почесного знака» Товариства удостоєний Євген Клименко.

F4C374D9

Почесними грамотами земляцтва нагороджені:

Людмила Тимофієва з Прилуцького відділення – за активну життєву позицію і небайдужість до проблем бійців АТО. Саме з її ініціативи та активної роботи відділення тричі збирало кошти для допомоги пораненим, які знаходяться у Центральному госпіталі.

2FC1E345

Лариса Моцар з Щорського відділення – за вшанування пам’яті учасника Афганської війни Віктора Максименка. Їй вдалось поєднати міцною дружбою дітей двох шкіл – Щорської, в якій навчався Віктор, та Київської гімназії, яка носить його ім’я. Були організовані поїздки дітей зі Щорса до Києва та киян до партизанського краю. З ініціативи Лариси Володимирівни нині Центральна вулиця міста Щорс названа іменем героя-афганця.

C4FC502E

Любов Сагань з Коропського відділення – впродовж багатьох років Любов Пилипіна веде фотолітопис життя і діяльності земляцтва на Коропщині. Крім того, вона разом з Тетяною Синяковою опікується дитячим сирітським будинком у селі Вишеньки.

Андрій Жинський з Чернігівського відділення – за значний особистий внесок у розвиток соціальної сфери області, створення робочих місць у селах Чернігівського та Козелецького районів, відновлення та обробіток тисяч гектарів покинутих земель.

1F92C283

Подяки земляцтва оголошені:

Ганні Метельській з Прилуцького відділення – організувала збір коштів у своєму трудовому колективі для придбання ноутбуку бійцю, який прикутий до ліжка. Дарунок був вручений у військовому госпіталі.

Анатолію Солянику з Менського відділення – продовжує пошук імен бійців Афганістану, які не повернулись додому та увіковічує їх пам’ять у меморіальних дошках на школах, де вони навчались. За три роки роботи в земляцтві, добився дозволу на встановлення трьох меморіальних дощок загиблим афганцям-побратимам, а також є одним із засновників алеї в парку «Перемога», присвяченої воїнам-прикордонникам. Опікується парком «Доброволець», висадженому в пам’ять добровольцям, воїнам АТО.

Олександрі Нітченко з Варвинського відділення – разом з ветеранами воєн взяла участь у закладенні саду в центрі Варви, долучилась до вишивання Варвинськими майстринями рушника «Єдність», який уособлює національні традиції Варвинщини.

Світлані Шах з Борзнянського відділення – за активну участь у роботі відділення, добросовісне ведення фотолітопису земляцьких справ відділення.

0BF2AD22

Закриваючи конференцію Віктор Ткаченко завершив такими словами:

«Шановні колеги! Дякую Вам за активну підтримку головного курсу  діяльності Товариства – консолідації зусиль земляків у соціально-економічномутаі культурному розвитку Сіверського краю. В кожному з ваших виступів були глибокі роздуми про сутність земляцького руху, про нашу взаємодію з рідною Чернігівщиною, її владними та громадськими структурами, з іншими земляцтвами у столиці. Всі ці пропозиції будуть ретельно вивчені та максимально враховані в Угоді про співпрацю з обласною державною адміністрацією і обласною радою, а також у робочих планах Товариства та відділень на 2016 рік. Спасибі за ваші пропозиції щодо проведення наших загальних зборів. Дійсно, ми повинні зробити все, щоб ювілейне зібрання 15 січня 2016 року стало справжнім земляцьким святом, новим імпульсом для об’єднання та спрямування наших земляцьких сил і можливостей на подальшу розбудову, збереження та примноження духовних скарбів нашого Сіверського краю. Друзі, здається, ваша зацікавленість до нашої роботи вичерпана.

Я дякую Вам за роботу, за цікаві запитання, зрештою, за небайдужість до нашої роботи та наших проблем. Сподіваюсь, що роздуми після нашої з вами зустрічі, які Ви доведете до земляків у розмовах і засобах масової інформації – районних газетах і «Отчому порозі», будуть цікаві всім – і тим, хто спостерігав за  нашою роботою впродовж 20 років, і тим, для кого слова «об’єднання земляків» стануть закликом до єднання!

Дякую всім за плідну роботу!»

Олексій ОРЄХОВИЧ

Фото автора та Світлани ШАХ

Опубліковано у Загальні заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Конференція-2015

  1. Олександр Пухкал коментує:

    Не маю сумніву, що всі нагороджені до 20-річного Ювілею Чернігівського земляцтва заслужили такого визнання своєю працею на благо нашої Малої Батьківщини. Прикро лише від того, що ні на конференції, ні на Ювілейних зборах не згадано (не кажучи вже про нагороду) про автора ідеї об’єднання киян-чернігівців, про перших ініціаторів створення Чернігівського земляцтва. Навпаки, зроблено все, щоб замовчати цей факт. Хоча для більшості логічно мислячих членів земляцтва зрозуміло, що воно починалося не з 22 березня 1996 року (як у документальному фільмі), а значно раніше, з моменту появи самої ідеї (ініціативи) об’єднання земляків, задекларованої мною 30 грудня 1995 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.