Команда волонтерів і меценатів з числа земляків об’єднують зусилля заради того, щоб популяризувати Чернігівщину для туристів. З цією метою 14-15 липня на території Мезинського національного парку в селі Оболоння Коропського району був проведений Міжнародний щорічний фестиваль історії та творчості «Mamont fest».
Назва фестивалю від того, що саме в цій місцині було знайдено найдревніший у світі музичний інструмент – барабанну установку з кісток мамонта.
Організатори найунікальнішого фестивалю України – фіналіст «Голосу країни», учасник проекту «Останній герой» Дмитро Селянський (родом з Понорниці) і волонтерське об’єднання «Mamont family».
PR-менеджер фестивалю – Тетяна Макуха, журналістка, телеведуча, наймолодша активістка Сосницького відділення столичного Чернігівського земляцтва.
Вів захід – Іван Матвєєв, телеведучий.
Команда ретельно поставилася до стилізації й адаптувала під первісний лад майже все (статуї, тимчасові помешкання, одяг, сцену тощо). Запросили бітбоксерів (Beatbox Battle Сіверщини), адже є припущення, що первісні люди спілкувалися саме у такий спосіб.
Музиканти, діджеї, бітбоксери, актори, кінопокази. Люди жили у відтворених поселеннях 20-тисячної давнини та носили замість одягу шкіри, грали в ігри кроманьйонців, змагалися в первісних видах спорту, брали участь у майстер-класах, танцювали біля багаття, куштували «стейк із мамонта» та ще багато-багато іншого.
Упродовж двох фестивальних днів виступало багато відомих гуртів і звичайно ж, Дмитро Селянський.
Цьогорічний фестиваль, підтриманий органами влади, був створений силами земляків і став гарним прикладом для всіх, як можна зробити щось для своєї маленької Батьківщини, для своєї України!
Цьогорічний фестиваль був багатолюдним.
Серед чисельних відвідувачів фестивалю було чимало сосничан.
Сосничани також виступили спонсорами фестивалю. Вони не забувають про свого найближчого земляка Юрія Степановича Виноградського, що здійснив майже суцільне обстеження старожитностей Середнього Подесеннятаі відкрив понад 50 стоянок первісної людини, а також близько 10 давньослов’янських городищ.
Валентина МОВЧАН