Дбаємо про пам’ять земляків

14 липня в смт Олишівка відбулось погашення конвертів і поштівок, присвячених 50-річчю встановлення в селищі пам’ятника  Гетьману України Богдану Хмельницькому (ймовірно, типовий монумент виготовлено у Київських мистецьких майстернях, за проектом відомого українського кінорежисера та скульптора Івана Кавалерідзе) та 150-річчю уродженця Олишівки, генерал – хорунжого Військово-Морського флоту Української Народної Республіки Володимира Олександровича Савченка-Більського. 

Сувенірна туристично-поштова продукція випущена тиражем у 50 примірників, кошами небайдужих до історії Чернігівщини краєзнавців. При погашенні у місцевому поштовому відділенні конвертів і поштівок, присвячених Володимиру Савченку-Більському використовувались стандартні поштові марки «Фрегат «Гетьман Сагайдачний» та «100 років Української революції 1917-21 рр.» й каше-віньєтка у вигляді марок Підпільної пошти України 1951 та 1958 років, присвячених підняттю на кораблях Чорноморського флоту Українського військово-морського прапора.

До заслуг місцевої територіальної громади, та її голови особисто, слід зазначити,  що пам’ятник Богдану Хмельницькому приведений у належний вигляд, постамент набув нового, сучасного вигляду. А от монументу відомому земляку, який стояв біля витоків відродження Українського Чорноморського військово-морського флоту, при наявності багатьох інших пам’ятників у Олишівці, в селищі досі немає. Вочевидь, справа за благодійниками, які залюблені у місцеву історію та прагнуть залишити пам’ять про неї для нащадків.

Ярослав ВОЛЕРТ, краєзнавець, член Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.