«Менщина туристична» отримає фінансування на менські говірки

Проєкт «Спілки жінок Менщини» та «Менщини туристичної» став одним із 10 переможців конкурсу малих грантів «На місцевих ініціативах будується сильна Україна». Конкурс зорганізувала та фінансуватиме спілка «Громадські ініціативи України».

Загалом на конкурс надійшло 87 заявок з більшості регіонів України. Тож експертній комісії довелося визначатися за умови конкурентності дев’ять заявок на одне місце. І серед переможців схвалення отримав проєкт «Спілки жінок Менщини» та «Менщини туристичної», який називається «Настільна гра «Менські говірки». Сума фінансування малих грантів – еквівалент 800 доларів США.

– Ідея створити настільну гру «Менські говірки» виникла у мене як тільки я побачила гру «Чернігівська говірка». Вона була у вільному доступі в інтернеті, я роздрукувала картки і заохочувала грати і друзів, і знайомих, і київських туристів, – розповіла Сусіди.City авторка ідеї та розробниця проєкту Вікторія Неруш. – У всіх був захват – хтось поринав у дитинство, повертався спогадами до бабусиної хати, хтось сміявся з незрозумілих слів «балсанка», «стирач», «корець», «бовдур»… Але було зрозуміло, що половина слів не притаманні нашій місцевості, і водночас учасники гри пригадували нові слова. Отож, мріялося, що колись і Менщина матиме свою гру, яка закарбує у пам’яті мову наших батьків.

Олександр НАЗАРЕНКО

Опубліковано у На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.