Міжнародний день миротворців і земляцтво

Міжнародний день миротворців – міжнародний день, що святкується ООН щороку 29 травня. В Україні офіційно відзначається з 2003 року.

Свято було встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 р. № 374/2003.

Із встановленням в Україні Міжнародного дня миротворців було скасовано День миротворця.

Починаючи з 1992 року в військових операціях взяло участь понад 42 000 українських військовослужбовців, 50 з них – загинуло. Також слід відмітити, що до набуття незалежності, українці брали участь у миротворчих операціях ООН від СРСР. Хоча, зазвичай, цих громадян України, не зараховують до офіційної статистики, на відміну від інших країн СНД.

Наприкінці 2012 року колективом не байдужих офіцерів Збройних сил України було засноване Всеукраїнське об’єднання «Союз учасників миротворчих операцій»,  яке об’єднало у своїх лавах учасників операцій з підтримки миру під егідою ООН,НАТО,ОБСЄ, а також інших міжнародних організацій з метою визначення статусу цієї категорії, та гарантій їх соціального захисту.

Наше столичне Чернігівське земляцтво вже декілька років не стоїть осторонь від вшанування миротворців.

Цього року дійство розпочалось 28 травня в Київському палаці ветеранів, де пройшла Всеукраїнська конференція присвячена діяльності українських миротворців.

1746889

Для участі в ній були запрошені і члени ветеранського об’єднання земляцтва Анатолій і Володимир Собори, Валерій Забіяка, Іван Остапенко, Сергій Кудін, Василь Тройна.

Учасники конференції дискутували про участь миротворців у сучасній історії України та про їх можливу участь в розв’язанні ситуаціі, яка склалась на Сході та Півдні нашої країни. На зустрічі були присутні представники ветеранських організацій, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, представники ООН в Україні, Генерального штабу ЗС України, миротворці та ветерани війни з усіх регіонів України.

1746891

За результатом дискусії було прийняте звернення до Президента та Уряду України. А 29 травня делегація земляків на чолі з Анатолієм Соборою поклала квіти до пам’ятного знаку миротворцям в Старонаводницькому парку та прийняла участь в святкових заходах до Міжнародного дня миротворця, що були заплановані на цей день.

Сергій КУДІН, голова ветеранського об’єднання земляцтва

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.