Міжнародний день музеїв у Седневі

Щорічно 18 травня в Україні відзначають Міжнародний день музеїв. На запрошення керівництва Чернігівського історичного музею імені Василя Тарновського та його філії «Сабида родини Лизогубів» 19 травня на чолі з головою Ради Віктором Ткаченком чисельна делегація ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» прибула у Седнів на святкування.

Усіх гостей радо зустрічали седнівчани. Урочистості розпочалися на музейній вуличці, яка веде до Георгіївської церкви. Там отець Тимон зустрічав гостей разом з вокальним колективом «Берегиня» та провів екскурсію церквою.

Після усі запрошені рушили до території сабиди Лизогубів. І першим місцем, яке відвідали, стала Воскресенська церква. Серед гостей був присутній архітектор Василь Безякін. Він розповів гостям з перших вуст як відбувалася реставрація у 1980-х роках.

Наступною зупинкою стала Кам’яниця. Усі присутні були зачаровані акустикою її кімнат. Голова Чернігівської облдержадміністрації в 1999-2002 роках Микола Бутко розповів як свого часу разом з тодішнім очільником ПАТ «Чернігівобленерго» Анатолієм Скибою організовували відновлення Кам’яниці.

Окрасою сабиди Лизогубів є альтанка, з якої відкриваються неперевершені краєвиди седнівських луків. Саме на цьому місці гості та колектив «Берегиня» виконали відому пісню «Стоїть гора високая».

Після усі присутні попрямували до будинку Лизогубів, де в тогочасному «робочому кабінеті» провели офіційну частину з виступами, подяками, нагородженням, переглядом оцифрованого відео про Седнів та, звісно, співами.

Подяку від Чернігівського історичного музею за підтримку розвитку «Садиби родини Лизогубів», збереження та популяризацію історичної спадщини Седнева отримали голова Ради Товариства Віктор Ткаченко та голова молодіжного відділення земляцтва Валерій Демченко.

У свою чергу Віктор Вікторович передав подарунки від Чернігівського земляцтва Чернігівському історичному музею, його філії «Садиба родини Лизогубів» та Седнівській громаді. Для садиби Лизогубів за підтримки керівника Семенівського відділення Сергія Марущенка та Офісу Ради Європи в Україні було подаровано сучасний комп’ютер.

Валерій ДЕМЧЕНКО

Опубліковано у Заходи Ради земляцтва | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.