Музею Олександра Довженка – 60!

«Ще за життя Олександра Петровича директор Сосницької середньої школи Іван Лаврінович Сорока на хаті, де народився Сашко, прибив невелику пам’ятну дошку. Відтоді хата оберігалась законом і совістю»,- такими словами, написаними в 1990 році науковою працівницею музею Вірою Макаренко до 30-річчя відкриття закладу, розпочинається не один буклет, не одна стаття, присвячені імені Олександра Довженка та натхненній роботі хранителів його пам’яті в містечку Сосниця.

Так! Вже 60 років працює у Сосниці літературно-меморіальний музей Олександра Довженка. Його двері гостинно відкриті у будні та у вихідні для всіх, для кого культура і кінематографічне мистецтво – не лише слова, а дотик до чогось значимого та високого, фактично магічного, яким і є саме мистецтво кіно.

Є люди-легенди і є заклади-легенди. Наш музей належить саме до таких! Бо стільки видатних персоналій, стільки героїв, зірок, пророків, скільки прийняв за шість десятиліть наш заклад, сосницька земля мало коли приймає у простоті своєї бутності.

23 січня музей святкує!

Ми чекаємо музейників Чернігівщини і Сумщини, гостей з Києва та всіх далеких і близьким міст, містечок і сіл, хто забажає завітати до нас на 60-ліття!

Короткий анонс заходів такий:

О 10 годині відбудеться круглий стіл «Особливості роботи музею в сільській місцевості. Виклики і переваги».

О 12:30 – святкова програма з виступами майстрів сцени, віншуваннями та смачним ювілейним тортом!

Ласкаво просимо! Працюємо для Вас і любимо Вас, шановні наші гості!

Пропонуємо Вам невелику фотохроніку музею – від 1960 до сьогодні. Яким він був, яким є, які люди працювали і як саме… Кожен з Вас пригадає його своїм.

Джерело: Літературно-меморіальний музей Олександра Довженка

Опубліковано у Ювілеї | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.