Ми мусимо вистояти в підтримці України до кінця / Musíme vytrvat v podpoře Ukrajiny až do konce

Висадка військ союзників у Нормандії 80 років тому стала ключовим моментом у Другій світовій війні, який сприяв розгрому нацизму. Нам важко уявити, через що вони проходили і яку мужність вони мали для всіх тих, хто того холодного червневого ранку сідав на кораблі на британському узбережжі, знаючи, що на них чекає різанина з французького боку. Сьогодні в Омаха-Біч ми вшанували пам’ять загиблих і спадщину тих, хто вижив.

На жаль, війна повернулася в Європу. І багатьох українців, які, як тогочасна Європа, борються з жорстокою агресією, прокинувся холодний ранок і невизначене майбутнє. Ми маємо вистояти в їхній підтримці до кінця, який принесе свободу і мир Україні.

———

Vylodění spojeneckých vojsk v Normandii před 80 lety bylo zásadním okamžikem druhé světové války, který přispěl k porážce nacismu. Jen těžko si můžeme představit, co prožívali a jakou odvahu museli mít všichni, kteří toho chladného červnového rána nastupovali do lodí na britském pobřeží a věděli, že na francouzské straně je čeká masakr. Dnes jsme na pláži Omaha vzdali čest památce padlých a odkazu přeživších.

Válka se bohužel do Evropy vrátila. A do chladného rána a do nejisté budoucnosti se dnes probudilo i mnoho Ukrajinců a Ukrajinek, kteří stejně jako tehdejší Evropa bojují proti brutální agresi. My musíme vytrvat v jejich podpoře až do takového konce, který Ukrajině přinese svobodu a mír.

Петро ПАВЕЛ / Petr PAVEL

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Захист і підтримка України, Новини земляцьких об'єднань за кордоном. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.