Ми пам’ятаєм!

5 років тому, 20 серпня 2014 року, під Луганськом, захищаючи незалежність і суверенітет країни, героїчно загинув наш бойовий товариш, член ветеранського відділення Чернігівського земляцтва, заступник голови Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Герой України Олег Міхнюк.

Народився Олег 27 жовтня 1965 року в селищі Мала Дівиця Прилуцького району Чернігівської області. У 1982 році вступив до Київського політехнічного інституту, після закінчення першого курсу був призваний до лав Збройних Сил і направлений до Республіки Афганістан.

У період з 1983 по 1985 рік старший сержант Міхнюк служив у складі 56-ї окремої десантно-штурмової бригади, брав участь у багатьох операціях, був двічі поранений, але, не зважаючи на жодні обставини, після лікування завжди повертався до своєї частини і з честю продовжував виконувати військовий обов’язок. За мужність і героїзм  Олег Міхнюк нагороджений двома орденами Червоної Зірки і медаллю «За відвагу».

Після звільнення з лав Збройних Сил активно включився в роботу із захисту ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій. У 1989 році був одним із засновників Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів).

У 1990 –1991 роках – комсорг ЦК ВЛКСМ Центру реабілітації  для воїнів-інтернаціоналістів «Лісова поляна», з 1991 року – начальник медико-соціального управління УСВА. З 1998 року Олег Міхнюк – заступник голови УСВА з питань  медико-соціальної реабілітації і військово-патріотичного виховання молоді. З 2003 – член Чернігівського земляцтва в місті Київ.

Він користувався авторитетом серед молодих ветеранів – рядового та сержантського складу, а також був дуже емоційним і не стримував себе у спілкуванні з бюрократами при захисті прав побратимів.

Олег Іванович з перших днів брав активну участь у подіях Євромайдану 2013–2014 років у Києві, був командиром восьмої «афганської» сотні самооборони Майдану. Маючи бойовий досвід, багато зусиль доклав до організації, підготовки й навчання бійців, які брали участь у бойових операціях на сході країни.

За особисту відвагу і значні досягнення в соціальному захисті ветеранів та інвалідів війни, членів сімей загиблих учасників бойових дій став повним кавалером ордену «За мужність».

За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України №494/2015 від 21 серпня 2015 року удостоєний посмертно високого звання Герой України.

Звитяга, мужність і героїзм нашого земляка та бойового побратима упродовж всього його короткого життя залишається яскравим прикладом самовідданого служіння Батьківщині, українському народові в ім’я миру і збереження України.

Сергій КУДІН

Опубліковано у Вшанування пам'яті, Герої не вмирають | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.