На Чернігівщині будуть боротися з нелегальним бізнесом

Вчора, 25 червня, перший заступник голови Чернігівської ОДА Олена Бойко провела установче засідання робочої групи з припинення нелегального бізнесу на території Чернігівської області. До її складу увійшли представники державних контролюючих і правоохоронних органів.

Приводом для створення робочої групи послугувала нещодавня зустріч голови ОДА Анни Коваленко з представниками малого та середнього бізнесу, на якій підприємці наголосили: наразі гостро стоїть питання діяльності незареєстрованого бізнесу в області та його вплив на конкурентне середовище та легальну підприємницьку діяльність.

— Наше завдання — спільно знайти механізм запобігання такого явища, як нелегальне виробництво. Адже воно не дозволяє громадам отримувати податки, а задіяним працівникам — належні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, — наголосила Олена Бойко. — Також ми розраховуємо на суспільну свідомість і допомогу з боку громадян щодо виявлення фактів нелегальної виробничої діяльності. У разі підтвердження інформації про такі факти компетентними органами вживатимуться всі необхідні заходи.

Учасники засідання обговорили повноваження державних органів щодо припинення роботи нелегальних виробників та визначили першочергові завдання задля формування здорового бізнес-середовища. Також мова йшла про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів щодо розширення повноважень державних органів при виявленні та припиненні нелегальної підприємницької діяльності.

Члени робочої групи відмітили, що основними проблемними питаннями у роботі з ліквідації нелегального бізнесу є дефіцит інформації щодо незаконної виробничої діяльності. А також неможливість потрапити на територію, де проводиться така діяльність. Оскільки це переважно приватна територія, і контролюючі та правоохоронні органи не мають повноважень туди заходити без дозволу господаря.

За результатами засідання вирішили рекомендувати Головному управлінню Національної поліції провести роботу з дільничними інспекторами з метою виявлення місць, де здійснюється нелегальне виробництво чи продаж. Крім того, провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, спрямовану на підвищення соціальної відповідальності.

Наступне засідання робочої групи запланували провести за участі представників малого та середнього бізнесу Чернігівщини.

За повідомленням Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Опубліковано у Інше, На Чернігівщині. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.