На Чернігівщині невідкладно вживаються заходи для недопущення поширення вогнища COVID-19

Сьогодні, 28 березня, голова Чернігівської облдержадміністрації Андрій Прокопенко провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для оперативного реагування у зв’язку з виявленням першого в області випадку на захворювання COVID-19 у Борзнянському районі.

Ухвалено низку важливих рішень, зокрема:

  1. Визнати населений пункт Комарівка Борзнянського району Чернігівської області осередком спалаху інфекційної хвороби.
  2. Місцевим органам влади (голові Борзнянської РДА та голові Комаріської ОТГ) встановити на території населеного пункту особливий режим проведення протиепідемічних заходів, а також особливий режим в’їзду на територію карантину та виїзду з неї громадян і транспортних засобів із виставленням двох контрольно-пропускних пунктів.
  3. Місцевим органам влади спільно з Головним управлінням Нацполіції України в області, ДСНС, Нацгвардією, Управлінням охорони здоров’я, обласним лабораторним центром:
  • залучити для роботи на контрольно-пропускних пунктах медпрацівників та представників правоохоронних органів, необхідні матеріально-технічні та транспортні засоби;
  • інформувати населення про визначення меж територій карантину, а також впровадження профілактичних, протиепідемічних та інших заходів;
  • попередити населення про особливий режим пропуску осіб, які залишають територію карантину або в’їжджають у неї. Він здійснюватиметься лише за наявності документу, що посвідчує особу. Це необхідно для перевірки, чи входить ця особа до списку контактних осіб;
  • визначити потребу у наданні допомоги особам з інвалідністю, особам похилого віку та іншим мало захищеним верствам населення щодо отримання ними пенсій, оплати комунальних послуг, доставки продуктів харчування та предметів першої необхідності з метою зниження ризиків їх зараження із залученням соціальних служб, громадських та волонтерських організацій;
  • контролювати проведення суб’єктами господарювання поточної дезінфекції приміщень та реалізації продуктів харчування у фасованому та ізольованому вигляді.

Рішення вступає в силу невідкладно.

– Ми не закриваємо населений пункт, ми встановлюємо особливий режим в’їзду та виїзду, щоб обмежити виїзд контактним особам та максимально мінімізувати поширення вірусу. Всі відповідальні служби діють у цілодобовому режимі, ними вживаються всі необхідні заходи реагування, – акцентував Андрій Прокопенко звернувся до жителів Комарівки і прилеглих населених пунктів:

– Максимально перейдіть на режим самоізоляції. Особливо це стосується контактних осіб. Лише ваше свідоме ставлення та виконання санітарно-гігієнічних правил не допустить поширення вогнища.

Довідково. Борзнянська районна лікарня, в якій наразі лікується хворий, забезпечена лікарськими препаратами та засобами медзахисту. Тут є три апарати штучної вентиляції легенів та два наркозно-дихальні апарати.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Читайте також:

НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ПЕРШИЙ ПІДТВЕРДЖЕНИЙ ВИПАДОК ЗАХВОРЮВАННЯ НА КОРОНАВІРУС

Опубліковано у Анонси, оголошення, На Чернігівщині | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.