На гостині у закарпатців

Третя Закарпатська гостина у м. Києві, яка відбулася 27 вересня в Національному музеї народної архітектури та побуту України зібрала представників чи не всіх земляцтв України. Чернігівщину представляли делегати з Ніжинського, Новгород-Сіверського, Менського та Щорського відділень.

2007521

2007502  2007528

Наші земляки, які звикли до дисципліни та порядку в земляцтві, виявилися настільки пунктуальними, що приїхали разом з господарями заходу. І були раді тому, адже їх долучили до участі у підготовці заходів такого повномасштабного дійства. І повітряні кульки надували, і столи «скатертинами» та лави застеляли, ще й поснідати встигли.

2007503

За сценарієм організаторів у храмі Святої Покрови відбулась літургія за упокій душ загиблих під час подій на Майдані в січні-лютому 2014 р. та на Сході України. Молитви читалися православним священиком та пастором протестантської церкви українською і угорською мовами.

Опісля до гостинно накритих столів учасники дійства пройшли красивою гористою місцевістю, спостерігали за тим як проходили зйомки фільму, як організовано відпочивали відвідувачі музею з маленькими дітьми, як прогулювались у бричках з парою коней іноземні туристи у не по-осінньому теплий та сонячний день… нібито і нема війни, і не гинуть наші бійці, і немає горя в нашій країні…., життя плине… і, Слава Богу, що є сонце, і тепло, і діти…, і є надія, що незабаром скінчаться ті жахи, які охопили нашу країну.

2007532

Пригощали гостей закарпатці бограчем-гуляшем, токаною з бринзою, папригою з рішкашов, які готувались просто під відкритим небом в казанах самими господарями – було по-справжньому смачно! Приємно вразило те, що перед трапезою всі помолилися, прочитавши «Отче наш» трьома мовами: українською, угорською та румунською.

2007498

Як чемні гості, ми подякували господарям за чудову гостину, передали вітання від керівництва Чернігівського земляцтва та отримали доручення передати вітання нашим керівникам, особисто Віктору Ткаченку та Тетяні Літошко, що ми й робимо у цій статті. Дякуємо, що делегували нас на це прекрасне дійство.

Валентина ТЕРЕЩЕНКО та інші земляки-учасники гостини

Опубліковано у Інше. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.